Yeni Yıl İçin Hediye Fikirleri

Aralık ayının ortalarına doğru yaklaştığımız şu günlerde herkeste yeni yılda ne alsak telaşı başlamış, avmlerde indirimler, mağazalarda sevdikleriniz için hediye fikirleri hazır halde yerini almış durumda. Sevdiklerimiz için yılbaşında hediye almak son derece güzel olmakla birlikte “ne alsam” fikri de ayrı bir düşünce olup çıkıyor. Hele birde tüm aile bireyleri için hediye almayı planlıyorsanız işin içinden çıkmak daha da zor oluyor.

Bu karmaşık “ne alsam” sürecinde sizlere azda olsa hediye fikirleri vermek, sevdiklerinize alabileceğiniz bir kaç güzel hediye önerisini sunmak adına bu makaleyi paylaşmayı düşündüm. Umarım bu fikirler sizlere yardımcı olur.

Hadi gelin şimdi eşimize, çocuğumuza, annemize, patronumuza, arkadaşınıza yıl başı hediyeleri seçelim;

*El emeği hediyeler ilk sırada yer alsın.

Sevdiklerinize vereceğiniz el emeği göz nuru hediyeler emin olun onlar için diğer hazır aldıklarınızdan çok daha değerli olacaktır. Ama tabi ki eğer hediye vereceğiniz kişi marka ya da fiyat konusuna takılıyorsa bu fikir uygun olmayabilir. Bunun dışında sevgiliniz ya da anne babanız için kendi elinizle ona ufak bir hediye hazırlamanız ona kendini özel hissettirecektir çünkü o hediyeyi siz hazırladınız karşınızda ki kişi için zaman ve emek harcamış olursunuz.

*Takvim ya da poster.

Yine çok anlamlı olan yılbaşı hediye önerilerinden bir diğeri de ona kendi resimlerinden oluşan bir poster yaptırmanız olabilir. Eğer bebeğiniz varsa onun ve sizin içinde olduğunuz fotoğraflardan çok şık bir takvimde yaptırabilirsiniz. Bir yıl boyunca bu takvimi kullanacak olmanız hem sizin için hem de eşiniz için harika bir duygu olacaktır.

*Romantik hediyeler

Eğer eşiniz ya da sevgiliniz için yılbaşı hediyesi almayı düşünüyorsanız daha romantik hediyeler tercih edebilirsiniz. Erkek arkadaşınız saat, gömlek, üzerinde isim yazılı kalem, ikinizin resmi olan kupa gibi hediyeler alabilirsiniz. Kız arkadaşınızı etkilemek çok daha kolay olacaktır. İçi çikolata dolu kalpli bir kutu ve kırmızı güllerden oluşan bir buket sizi kurtaracaktır.

*Canlı çiçek fikrini düşünün derim.

Özellikle annelerimiz için harika bir yılbaşı hediyesi olacağını düşünüyorum canlı çiçeğin. Ona sizden geldiği için özenerek bakacak ve bir ömür yanı başında duracağı için değerli ve anlamlı olacaktır.

*Çocuklar için oyuncak.

Sanırım en kolay hediye çocuklara alınandır. Çocukların en sevdiği şey oyuncak olduğundan çocuğunuzun zevkine ve yaşına uygun güzel bir oyuncak alarak onu mutlu edebilirsiniz.

*Kurtarıcı hediyeler.

Özellikle bayanlara hediye alırken kullanılan kolye, küpe, yüzük gibi hediyelere kurtarıcı niteliğinde bakılır. Çünkü bayanlara takı aldığınızda beğenilmeme riski çok azdır. Bunun yanı sıra ayakkabı ve çantaya da asla hayır diyemezler aklınızda bulunsun.

*Kendinizi de unutmayın.

Evet size de hediye gelecektir elbette ama eğer hediye alırken hoşunuza giden aklınızda kalan bir şeyler olursa onları sakın bırakmayın derim. Yılbaşında kendinizi de mutlu etmelisiniz. Bir kitap, kazak ya da alacağınız şık bir takı sizi gülümsetecektir.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git