Yoğurt

Peynirle aynı besleyici nitelikte olan fakat on kez daha az kalori veren (100 gram peynirde 400,100 gram yoğurtta ise 40 kalori vardır) yoğurt bu besinin yerini tutabilir.yoğurdu şekerle yemeyin. Tatlandırmak isterseniz sıkıl­mış veya küçük parçalara kesilmiş taze meyvadan yararlanın. Günde beş kâse kadar yoğurt yiyebilirsiniz.

Yoğurdun Faydaları Nelerdir?

Yoğurt günümüzde en sağlıklı yiyecekler arasında başı çekmektedir. Her tarafımızın sağlıksız besinlerle kuşatıldığı, hormonlu gıdalarla dolduğu günümüzde yoğurt insanlar için sağlıklı ve dengeli beslenmek için adeta bir imdat kapısı olmuştur. Gün geçtikçe yoğurdun önemi ve faydaları daha çok anlaşılmaktadır.

Yoğurdun faydalarına gelecek olursak, say say bitmez aslında. Yoğurdun birçok faydası bulunmaktadır. Burada hepsini sayamayacağımız için en öne çıkan belli başlı faydalarını saymak doğru olacaktır. Yoğurdun faydaları;

  • yoğurtYoğurt Mikropları Öldürür;
  • Bağışıklık sistemimize zarar verici mikropların yanında bağırsaklarımızda bulunan tehlikeli mikropların da önüne geçerek hastalık oluşumunu engeller.
  • Yoğurt ayrıca içinde bulunan zengin besin öğeleri sayesinde vücudu mide, bağırsak ve kolon kanserlerinden, mide ve bağırsak hastalıklarından koruyan doğal bir mikrop, hastalık savaşçısıdır.

Yoğurtla Gelen Güzellik ve Diyet;

Yoğurt cilde müthiş bir canlılık ve sağlık katar, cilde parlaklık verir. Hatta yoğurdu sadece yemekle kalmayıp cildine sürerek maske yapanlar bu şekilde daha parlak, pürüzsüz ve nemli bir cilde sahip olanlar da bulunmaktadır.
Yoğurt müthiş bir yağ yakıcı ve kilo düzenleyicidir. Düzenli olarak yoğurt tüketenler hem zayıflayıp yağlarından kurtulur hem de daha sağlıklı bir yaşama kavuşur. Bu nedenle yoğurt zayıflamak isteyenlerin baş tacı olmuştur.
Yoğurt aynı zamanda sindirim sistemini düzenler, kabızlık sorunlarını giderir ve düzenli tüketildiği takdirde kalp ve damar tıkanıklığının önüne geçer. Sağlıklı bir yaşam için düzenli yoğurt yiyelim.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git