Bu Yöntem İle Gözenek Sorunlarına Son Verin!

Cildimizde milyonlarca gözeneğimiz var, ancak çıplak gözle görünmüyorlar, ancak gözenekler açıldıkça belirginleşiyor ve gerçekten bazen rahatsız edici boyutlara ulaşabiliyorlar.

Gözenekler cildin yüzeyinde bulunan ve içinden nefes aldığı ve atıklarından kurtulduğu küçük deliklerdir. Böylece, doğru doğru hijyen yokluğunda, ölü hücreler, terleme, fazla sabun, makyaj kalıntıları ve toz parçacıkları  gözeneklerde birikerek genişlemesine neden olur. Gözenekler daha geniş ve daha çirkin hale gelir.

Bu yazıda, cildinizin gençleşmesi ve sadece üç gün içinde parıltılı olmasını sağlayacak harika bir yöntem paylaşacağız. Talimatlarımızı adım adım izleyin ve inanılmaz sonuçlar için hazır olun.

Cilt Bakımı İçin İlk Adım Doğru Tonik

Cilt temizliğinizin ardından mutlaka, tonik kullanmalısınız.  Tonik cildinizin PH dengesini  yerine getirir.  Evde toniğinizi kendiniz hazırlayabilirsiniz.

1 çorba kaşığı elma sirkesi ve 5 çorba kaşığı içme suyunu karıştırın. Karıştırın ve doğal toniğinizi püskürtme şişesine doldurun. Yüzünüzü yıkadıktan sonra, suyun tamamını yüzünüze püskürterek kurumasını bekleyin.Kullanımdan sonra durulama yapmadan  nemlendiricinizi sürün.

Elma sirkesi cildinizin gözeneklerini sıkıştırmak  için gerçekten etkilidir; aynı şekilde cildinizin pH düzeyini ve bakterilere karşı tüm deri enfeksiyonlarını engeller.

Gece kreminizi Aloe Vera Jeli Tercih Edin

Aloe vera jelini yüzünüze uygulayın ve bir gece bırakın. Ertesi sabah yüzünüzü yıkayın. Sadece cildinizi nemli tutmaz aynı zamanda daha sıkı hale getirecektir. Jel aynı şekilde cildi temizler ve besler ve tıkalı gözeneklerden yağ ve kiri temizler.

Araştırmalara göre cilt bakımında aloe vera jelin düzenli kullanımı yaşlanmayı önemli derecede yavaşlatabiliyor. Yapılan araştırma sonuçlarına göre her akşam aloe Vera kullananların 3 aylık bir periyot sonrasında cilt elastikiyetinde artış ve kollajen üretiminin arttığını fark edildi

Yumurta Beyazı Maskesi

Arzu ederseniz, yüzünüze sadece bir yumurtanın beyazını maske olarak sürebilirsiniz. Ancak kokusundan hoşlanmıyorsanız, ona farklı içerekler ekleyebilirsiniz. Yumurtaakı cildinizdeki gözenekleri kapatmaya yardımcı olur.

1 yumurta akını, 2 çay kaşığı taze sıkılmış limon suyu ve 2 çay kaşığı yulaf ezmesini bir macun haline getirin. Karışımı yüzünüze uygulayın ve 30 dakika boyunca bırakın. Ilık su ile durulayın. Soğuk su ile yıkarsanız kan akışı sebebi ile cildiniz daha canlı görünecektir.

Yumurta akları cilt açısından son derece faydalıdır. İçerisinde cildiniz üzerinde olumlu etkisi olan 2 önemli cilt minerali,kollajen ve protein bulunur. Kırışıklıklar ve iltihap konusunda yardımcı olabilirler. Proteinlerin zenginliği sayesinde cildiniz elastikiyet kazanacak ve kırışıklıklar yavaş yavaş kaybolacaktır.

Soda İle Bakım

Kabartma tozu ve içme suyunu eşdeğer miktarda karıştırın ve yüzünüzün her yerinde kullanın. 1 dakika boyunca yumuşak bir masaj yapın ve daha sonra durulayın.

Bu yöntem günlük olarak kullanmayın, 3-4 gün içinde ihtiyaç duydukça kullanmanız gereken bir bakımdır.  Uygulamadan sonra mutlaka nemlendiriciyi uygulayın, çünkü pişirme tozu cildinizi kurutur.

Aynı zamanda akneden hızlı bir şekilde kurtulmak için son derece güvenilir bir tedavi yöntemidir.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git