Yüzünüzün Şekline Göre Saç Modeli

Saçlarınız uzun ve çok havalı görünebilir ya da modern bir tarzda kesim uygulamak istiyorsunuz. Saçlarınıza şekil vermeden önce ne istediğinize karar vermelisiniz. Burada dikkat edilmesi gereken yüzünüz mü yoksa saçlarınız mı ön planda olmalıdır. Seçilecek model önce yüz şeklinize uygun olmalı. Biz de kadinlarsitesi.com olarak sizlere, yüz şekilleri ve uygulanabilecek saç modelleri hakkında bilgiler vermek istiyoruz.


yuzsekilleri

1- Yuvarlak Yüz:

Yuvarlak yüz şekli denildiğinde dengeli ve yumuşak bir yüz ifadesini anımsanır. Bazı kişiler yuvarlak yüz şeklinden şikayetçi olabilir. Öyleyse; dolgun bir saç modeli ile yüzünüzü ince göstermek mümkün olabilir. Bu sayede saçlar ön planda olur ve yüzün yuvarlaklığı da azlatılabilir. Yüz hatlarınıza uygun öne doğru kesilmiş tutamlar yüzünüze incelik verir.

2-Kare Yüz:

Kare yüz şekli de yuvarlak yüzler gibi dengelidir yalnız sertlik ön plandadır. eğer yüz şeklinizi değiştirmek istemiyorsanız kare kesimli bir model tercih edebilirsiniz. yüzünüzdeki ifadeyi biraz daha dengelemeyi ve yumuşatmayı isterseniz yuvarlak saç modelleri uıygun olabilir. Yuvarlak kesimli kahkül ve şakaklara inen tutamları uygulatabilirsiniz.

3-Diktörtgen Yüz:

Yüzde değişiklik yapabilir ama farklı bir görünüme kavuşturmaz. Yüzünüzü biraz kısaltacak şekil isteniyorsa çene kemiğini geçmeyecek uzunlukta kesim yaptırılabilir. Şakak kemiğini kapatacak kesim modelleri ile dengeli, uyumlu görünümdeki modeller uygulanabilir.

4-Enine Diktörtgen Yüz:

Uzun saç modellerinde saçınızda üst kısımlara volümler verilerek dikdörtgen kesimler uygulanabilir, bu sayede yüzünüz incelmiş görünür. Şakak kemikleri de gölgelenebilir.

5-Ters Üçgen Yüz:

Yüzünüzün yapısını tamamen değiştirebilirsiniz. Makyaj için çok uygun yüz şeklidir. Saçlarınızı ise modern tarzlarda kestirebilirsiniz. Saçların yan kısımları ve ense bölümü kısa kesilir ve üstlere volüm verilebilir. Biraz daha dengeli, yumuşak ve uyumlu bir ifade verilmek istenirse ensede daha çok volümlü, üst kısımlarda volümü azaltılmış modeller tercih edilebilir. Böylece yüz şekli değiştirilmeden güçlü ifadeli görünümler kazanılabilir.

6-Üçgen Yüz:

Saç şeklinde negatif görünen yüz biçimidir, kişinin enerjisi zayıf ve yorgun ifade verir. Saçlarda pozitif enerjili gösterecek modellerle negatif ifadeli yüz şekilleri de dengelenmiş olur. Ensede azaltılmış saçlar ve şakaklardan üstlere doğru artırılmış volümlü modellerin kesimi uygun olabilir. ayrıca küçük kare kesimler de uygundur.

7-Baklava Yüz:

Bu yüz şeklinde saçlar, kısa, uzun, düz, dalgalı ve kahküllü modellerle biçimlenebilir. Yalnız kuaförünüzle iletişime önem verirseniz, boy ve kilo değerlerinizi de bilerek yüzünüzün hangi bölümünün ön planda olmasına birlikte karar vermeniz sayesinde uygun saç modeli belirlenebilir.

Dikkat Edilmesi Gerekenler:

Saçlarınıza şekil vermeden önce kuaförünüzle çok iyi değerlendirme yapmalısınız. Önemli olan yüzünüz mü saçlarınız mı ya da yüzünüzün belli bir kısmını mı ön plana çıkarmak istiyorsunuz, bunları özellikle konuşmalısınız. Ayrıca, kişilik yapınız, boy, kilo ve giyim tarzınız da bu konuda önemlidir. Saç kesimi bu bilgilerle daha doğru ve uygun şekilde belirlenebilir.

PAYLAŞ
Yüzünüzün Şekline Göre Saç Modeli Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Nilsu dedi ki:

    mrb ben 12 yasımdayım ama babam benım saclarımın bakımsız odugunu dusundu ve belımde olan saclarımı gogus hızama kadar kstırdı yaza kdar uzar dıolar ama okula gıderken yapıcak sekıl bulamıorum her gun okuka gtmek ıcın sabah 5 :30da kalkıorum saclarımı duzlestırıorum ve 1 saaat dyanıor ben ne yapıcam acaba sacıma sekıl mı verdırmeleyımm ?

Sayfa başına git