Zayıf Görünme Yöntemleri

Kadın erkek, çocuk, genç, yaşlı fark etmeden nerdeyse herkesin sorunu olan şişmanlık, obezite, kilo alma, zayıflayamama, aslında yaşam tarzını değiştirmek, beslenme alışkanlıklarını değiştirmek, sağlıklı beslenme ve sağlıklı yaşam tarzı seçmekle bu tür problemleri çözmek mümkün olabilir.

Kolay zayıflamak istiyorsanız öncelikle, şişmanlığın, kilo almanın, obezitenin altında yatan nedenleri bilmelisiniz.

Kilo alma sebebi genetik yapı ile alakalı olabilir. Genetik yapıya bağlı kilo alma, obezite, şişmanlık sorunu yaşıyorsanız, işiniz biraz daha zor demektir. Lakin zayıflamanız imkânsız değildir. Dengeli beslenme ve düzenli egzersiz ile kalıtsal şişmanlığın önüne geçebilen çok fazla kişi vardır.

Şişmanlama sebebi hormonlara bağlı bir durum olabilir. Özellikle kadınlarda görülen aşırı kilo alma sorunları genelde hormon bozukluğundan kaynaklanmaktadır. Bu sebeple hızla kilo alıyor ve kilo vermekte çok zorlanıyorsanız, bir türlü zayıflayamıyorsanız mutlaka hormon testi yaptırın.

Zayıf görünme yöntemleriKilo almanızın sebebi, kapanmak bilmeyen iştahınız olabilir. Çok hızlı yemek yemek, kalorisi çok yüksek besinler tüketmek, aşırı tuzlu ve aşırı yağlı yemekler yemek, fabrikasyon şekerler kullanmak, hızla kilo almanızı sağlar.

Hareketsiz bir yaşam tarzınız varsa, şişmanlamanız, kilo almanız kaçınılmazdır. Yediğiniz besinleri eritmeniz gerekir. Eritmek içinde hareket etmeniz gerekir. Masa başı çalıştığınız bir işiniz varsa, iş yerinize yürüyerek gidin veya işyerinize birkaç durak kalan araçtan inerek yürüyerek ulaşın. Günde en azından 1 saat spor yapın.

Stresli yaşam tarzı bazı insanlarda bilinenin aksine, iştah açar ve kişi sürekli yemek yeme isteği duyar. Böylece de hızla kilo alır. Bu sebeple özellikle stresli olduğunuz zamanlar iştahınızı kontrol altında tutmaya özen gösterin.

Kilo almanızda bazen kullanıldığınız ilaçların etkisi olabilir. Örneğin, depresyon ilaçları, hormon ilaçları, kortizon ilaçları kilo aldıran ilaçlardır.

Kilo almanıza etkisi olan bazı unsurlara değindikten sonra, şimdi bazı zayıf görünme yöntemlerine değinelim. Öncelikle hayatınızı yukarıda saydığımız etkenlere göre programlayın. Sağlıklı beslenme, düzenli egzersiz, stressiz yaşam. Ardından birkaç ufak detaylara dikkat ederek olduğunuzdan daha zayıf gözükebilirsiniz.

Zayıf görünmek istiyorsanız kesinlikle kıyafet seçiminize dikkat etmeniz gerekir. Asla enine çizgili kıyafetler seçmeyin. Enine çizgili kıyafetler sizi daha şişman, daha geniş gösterecektir. Kıyafetlerinizde mutlaka dikine çizgiler olsun. Elbiseleriniz, pantolonlarınız, kazaklarınız, gömlekleriniz mutlaka boyuna çizgili olsun.

Kıyafetlerinizin rengini seçerken asla karışık renkli kıyafetler kullanmayın. Genelde tek renkten oluşan kıyafetleri seçin. Siyah, koyu kahverengi, bal rengi, gece mavisi gibi renkler tek başına kullanıldığında sizi olduğunuzdan daha zayıf gösterecektir.

Seçtiğiniz kumaşların yumuşak kumaşlar olmasına dikkat edin. Özellikle ligralı kumaşlar rahat hareket etmenizi sağlayacaktır.

Pantolon giymeyi seviyorsanız, üzerine kalçalarınızı ve basenlerinizi örtecek uzun tunikler giyebilirseniz daha zayıf görünebilirsiniz.

Ayakkabılarınızı mümkün olduğunca topuklu olmasına özen gösterin. Çünkü topuklu ayakkabılar her zaman kişiyi olduğundan daha zayıf gösterir.

Saçlarınıza kesinlikle, kabarık, kıvırcık modeller uygulamayın. Zira kıvırcık, kabarık saçlar yüzünüzü dolayısıyla da sizi daha kilolu göstermeye yeter. Bu sebeple düz fönlü toplu saç modelleri tercih edin.

Göbek sorununuz varsa robadan elbiseler giyebilir veya yılın modasına uygun bele takılan kalın kemerli bir elbise tercih edebilirsiniz. Böylece göbeğinizi kamufle ederek daha zayıf görünürsünüz.

Üst bölgeniz yani, gövdeniz, sırtınız, göğüsleriniz çok büyükse V yakalı elbise, kazak, tişört, gömlekler tercih edin. V yakalı kıyafetler üst bölgenizi daha ince ve zayıf gösterir.

PAYLAŞ
Zayıf Görünme Yöntemleri Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. ümit dedi ki:

    çok faydalı bilgiler vemişsiniz teşekkürler ama ben antidepresan lustral ve diazem alıyom çok olumsuz etkisi olurmu

Sayfa başına git