Zayıflama Çayları

Zayıflama çayları nelerdir?

Kilo vermek istediğiniz zaman, uygulayabileceğiniz birçok yöntem vardır. Bunlardan biri de zayıflamaya yarayan çaylardır. Bitkisel zayıflama çayları metabolizmanızı hızlandırarak yağ yakımını artırır ve kilo vermenizi sağlar. Zayıflama çayı olarak da bilinen bu tür bitki çayları, toplum arasında beşi bir yerde çayı olarak bilinmektedir. Beşi bir yerde zayıflama çayı denen çayın içersinde mate yaprağı, funda yaprağı, biberiye, kekik ve yeşil çay. Bu zayıflama çayları tek başına bile kullanılması yağ yakmanıza, metabolizmanızı hızlandırmaya ve sizi zayıflatmaya yeter. Daha etkili bir zayıflama için bu beş bitki çayını belli oranlarda kullanarak daha kolay ve daha hızlı kilo verip, zayıflayabilirsiniz.

Bu beş adet zayıflamaya yarayan bitki çaylarını birlikte inceleyelim.

Mate çayı:
Mate çayı, bütün dünyada obez insanları zayıflatmak için güvenle kullanılan bir bitki çayıdır. Mate çayı sayesinde vücudunuzdaki yağ yakımı hızlanır ve vücutta biriken fazla su idrar ve ter ile birlikte vücuttan atılır. Mate çayı kafein özelliği gösteren bir etkiye sahiptir ancak kötü kafein etkileri içermez. Mate çayı, zayıflamak isteyen her yaş gurubundan insan tarafından gönül rahatlığı ile kullanılabilir. Mate çayı içeriğinde barındırdığı yüksek miktarda vitamin ve mineraller ile gün içinde ihtiyacınız olan enerjiyi size sağlar. Böylece diyet yaparken mate çayı içerseniz halsizlik şikâyetiniz ortadan kalkacaktır.

Yeşil çay:
Yeşil çay kullanımının zayıflama üzerindeki etkisi kanıtlanmış, doktorlar ve diyetisyenler tarafından tavsiye edilmiştir. Yeşil çay çok düşük kafein oranı içerdiği için zayıflamak istediğiniz süreçte size hiçbir sıkıntı yaşatmaz. Yeşil çay, metabolizması yavaş çalışan kişilerin metabolizmasını hızlandırarak kilo vermesinde yardımcı olur. Yeşil çay sayesinde daha sık idrara çıkarak, vücutta oluşabilecek ödem sorununu yok edersiniz.

Biberiye çayı:
Biberiye çayı, zayıflamaya yardımcı olan bir diğer zayıflama çayıdır. Biberiye çayı ile vücudun tuttuğu fazla suyu idrar yolu ile atar ve vücutta oluşan ödemden kurtulabilirsiniz. Aynı zamanda biberiye çayı, idrar yollarını ve böbrekleri de temizleyerek, iltihaplanmaya bağlı karın şişliklerini de yok eder. Sindirim sisteminizi düzenleyen biberiye çayı, yediklerinizin ardından hazımsızlık ve şişkinlik gibi şikâyetlerden kurtulmanızı sağlar.

Funda yaprağı:
Funda yaprağı, mükemmel bir böbrek çalıştırıcı ve idrar söktürücüdür. Bu özelliği ile vücutta asla ödem ve şişkinlik olmasına izin vermez. Piyasa satılan birçok zayıflama ilacının içinde funda yaprağı bulunur. Vücutta biriken fazla ve zararlı yağların yakılmasında son derece etkilidir.

Kekik çayı:
Kekik çayı, vücutta bulunan yağların hızla vücuttan idrar ve ter yoluyla atılmasını sağlar. Dikkat ederseniz kekik çayı içtiğiniz zaman terlediğinizde teriniz çamaşırlarınızı yağlı bir renge boyayacaktır. Çünkü kekik vücuttaki zararlı yağları ter yoluyla kolayca vücuttan atmaktadır. Hatta bazı insanlar zayıflamak için kekik yağı içerler. Ancak bunun çok sağlıklı olmadığı bilinir. Çünkü birtakım hastalığı olan kişiler için kekik yağı içilmesi zararlıdır. Bunun yerine en sağlıklısı olan kekik çayı içmek zayıflamak için en doğru karardır. Kekik çayı yağları eritmenin yanında, idrara rahat çıkmasını sağlayarak vücudunuzdaki ödemin de kolayca sökülmesini sağlar.

İşte bu beş bitki çayını, zayıflama çayı olarak kullanmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı ufak noktalar var. Asla zayıflama çayının içine toz şeker, kesme şeker, bal, pekmez gibi tatlandırıcı maddeler koymayın. Eğer sade olarak içemiyorsanız eczanelerden yapay tatlandırıcı alabilirsiniz. Bir bardak zayıflama çayına 1 adet tatlandırıcı yeterli olacaktır. Bunun yanında zayıflama çayını hazırlarken her birinden bir poşet ayırın ve üzerine 1 litre kaynar su döküp 10 dakika demledikten sonra poşetleri çıkarın ve elde ettiğiniz zayıflama çayını bir gün içinde bitirin. Ayrıca şu sayfalarımıza da bakınız  Form Çayları Kabızlığa Sebep OlabilirKilo Aldırmayan Yiyecekler

PAYLAŞ
Zayıflama Çayları Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. gamze dedi ki:

    ben bu beşi bir yerde çayını denemiştim. benim çok iştahımı arttırdı. ben de bıraktım.

Sayfa başına git