15 Aralık Haftası ve Merkür Oğlak Geçişi

Mutlu Haftalar.

2014’ün son haftalarına girmiş olduğumuz bu dönemde Pazartesi sabah saatlerine Ay’ın Terazi burcuna geçişi ile başlamaktayız.

Ay ortalama bir burçta iki-iki buçuk günlük ziyaretini yapar ve içinde bulunduğu burcun etkilerini biz Ay aracılığıyla hissederiz.Doğadaki bütün canlılar üzerinde etkisi olan Ay,fazları ve evreleri uzun dönemlerden beri günlük hayatta kullanılan bir sistem olmuştur.

15 Aralık Pazartesi sabah saatlerinde Ay Terazi burcuna geçiş yaparak Çarşamba öğle sonrasına dek bu burçta yolculuğuna devam edecek.Terazi burçlar kuşağında denge,barış ve madalyonun diğer yüzüyle dengenin bozulması ile ilintilidir.Ay’ın terazi süreci ikili ilişkiler,aşk ve ticaret ile ilintilidir.Bu günlerde böbrekler ve mesane daha da hassaslaşacağı için özellikle bu bölge ile ilgili sıkıntılar varsa nüksedebilir.

Pazartesi günü kolektif gezegenlerden Uranüs ile Plüto arasında Koç-Oğlak aksında bir kare açının meydana geldiğine şahit olmaktayız.Zor etkileri olan bu kare görünümün etkisi uzun bir dönemdir kişisel ve bireysel anlamda bizleri etkilemekte.

Haftanın bir başka önemli görünümüne baktığımızda 17 Aralık Çarşamba itibariyle iletişim,hız,bilgi ve enformasyon kelimeleriyle ifade ettiğimiz Merkür Yay burcundaki seyrini tamamlayıp Oğlak burcunda transit yapmaya devam edecek.5 Ocak 2015 tarihine kadar Oğlak burcundaki hareketine devam edecek olan Merkür bu burçta iken yavaş ancak sağlam ve mantığa dayalı bir iletişim şekli ortaya çıkacaktır.Bu süreç içerisinde disipline olma,uygulanabilir ve pratik yönü ağır olan zihinsel yeteneklerimizi değerlendirebiliriz.

MERKÜR OĞLAK GEÇİŞİ VE BURÇLAR ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ:

(Öncelikle Yükselen Burcunuza Göre Okumanızı Öneririm)

KOÇ:

Merkür Oğlak geçişiyle birlikte ortalama önümüzdeki bir aylık dönemde kariyerinizi ilgilendiren konuların öne çıkacağı bir döneme girmektesiniz.Bu dönem içerisinde mesleki anlamda birtakım anlaşma ve sözleşmelerle birlikte işinizle bağlantılı kısa yolculuklar gündeme gelebilir.

BOĞA:

İletişim,hız ve rasyonel bilgi ile ifade ettiğimiz Merkür’ün Oğlak seyahatiyle birlikte önümüzdeki bir aylık süreç içerisinde eğitim,öğretim,yayıncılık ve farklı kültürlerden olan kişilerle bir araya gelme ana temaları gündeminizde.Bu döneme yeni bir eğitim öğretim programına dahil olmak ve uzun yolculuklar için ideal dönemler diyebiliriz.

İKİZLER:

Merkür’ün Oğlak burcundaki seyahatiyle birlikte önümüzdeki bir aylık süreç içerisinde başkalarıyla birlikte oluşturduğunuz finansal ortak kazanımlar,kredi,miras,nafaka ve hisseli paralar gündemine taşınacak.Bu dönemde sözü edilen konular ile ilgili anlaşma ve sözleşmelere evet ya da hayır derken daha dikkatli olmalısınız.

YENGEÇ:

Transit Merkür’ü Oğlak burcuna girişiyle birlikte önümüzdeki ortalama bir aylık süreç içerisinde eş ya da ortaklıklar ile bağlantılı ikili ilişkileriniz ve ticari ortaklıklarınız gündemde  olacak.Bu dönemi ilişkilerdeki birtakım problemleri çözmek ve anlaşma sağlamak için kullanabilirsiniz.Yeni bir ortaklık ilişkisine imza atmak ve var olan ortaklıklardaki sorunları değerlendirmek adına güzel bir dönem diyebiliriz.

ASLAN:

Hız her türlü iletişim ve rasyonel konularla ifade ettiğimiz Merkür bu hafta Oğlak burcuna geçerek 6. ev alanınızla bağlantılı konuları gündeme getirecek.Bu dönem içerisinde çalışma ortamınız ve çalışanlarınızla bağlantılı noktalarda yoğun bir bilgi alışverişi ve paylaşımı söz konusu.Yoğun çalışma ve yıpratıcı koşulların etkisiyle sağlığınıza özellikle sinir sistemi,kalp ve sırt ağrılarına karşı dikkatli olmalısınız.

BAŞAK:

Merkür Oğlak transitiyle birlikte ortalama önümüzdeki 1 aylık süreç içerisinde 5. ev alanınızla bağlantılı olarak özel ilişkileriniz,hobileriniz ve yaratıcılığınızla birlikte çocuklarınızı ilgilendiren konularla ilgili konulara odaklanacaksınız.Bu süreçte özel ilişkilerinizdeki sorunları konuşmak ve bunlarla ilgili birtakım kararlar almak gündeme gelebilir.

TERAZİ:

Transit Merkür’ün çarşamba günü Oğlak burcuna geçişiyle birlikte önümüzdeki ortalama bir aylık süreç içerisinde ev,yuva ve yerleşime ait konuların ön planda olduğu bir sürece girmektesiniz.Bu dönemde aile içerisinde önemli konuların gündeme gelmesi,ev alım satımı ile ilgili planlamaların yapılması gündeme gelebilir.

AKREP:

Merkür’ün Oğlak burcuna geçişiyle birlikte bu hafta yakın çevre ve akraba ilişkileri,kısa seyahatler,önemli yazışmalar ve anlaşmaların gündeminize geleceği bir dönem sizi beklemekte.Bu dönemde çeşitli konularda eğitim almak,zihinsel faaliyetleri yazarak ya da sözlü bir biçimde fade edebilmek için güzel dönemler.

YAY:

Transit Merkür bu hafta çarşamba itibariyle ikinci ev alanınıza geçerek ortalama bir aylık süreç içerisinde sahip olduğunuz maddesel kazanımları ve gelir kaynaklarınızı ilgilendiren konularda yeni birtakım proje ve fikirlerin ortaya çıkmasını destekleyecek.Bu dönemde parasal kazanımlarınızı arttırmak adına yeni birtakım teklifler alabilirsiniz.

OĞLAK:

İletişim gezegeni Merkür bu hafta çarşamba itibariyle burcunuzda transitine başlayarak ortalama bir aylık süreç içerisinde kişisel girişimleriniz,kendinizi söz ya da yazı ile ifade edebilmeniz,zihninizi her zamandan daha çok aktif kullanabilmeniz konularında size destek sağlayacak.İletişimin her zamandan daha fazla önem kazandığı bu dönemde mantıklı birtakım kararlar önemli yazışma ve konuşmalar gündemde.

KOVA:

Transit Merkür’ün çarşamba Oğlak seyrine başlamasıyla birlikte ortalama bir aylık süreçte çevrenizden izole olmak,yalnız başına kalabilmek bu dönemin ana temasını oluşturmakta.Bahsi geçen dönem içerisinde derin bir iç gözlem ve planlanan projeler için birtakım hazırlıklar yapmak mantıklı olacaktır.Bu süreçte gizlice ya da perde arkasından konuşulanlar ve gizli düşmanlıklara karşı dikkatli olmalısınız.

BALIK:

Merkür bu hafta çarşamba itibariyle 11. ev alanınıza geçerek arkadaşlıklarınız,çeşitli gruplar ve dernekler,katılmış olduğunuz toplantılarda iletişim anlamında size destek sağlayacak.İletişim ve bilgi akışının oldukça yoğun olduğu bu süreçte geleceğe dönük birtakım projelerin hayata geçirilmesi ve arkadaşlıklarınız gündeme taşınacak.

10686773_10202962693091759_4025295563621645877_n

EMİNE GÜCEK

www.astrolojiada.com

Yıldızların Düşlerinizi Gerçek Kılması Dileğiyle…..

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git