Adet Döneminde Sakın Bunları Yapmayın

Biz kadınların periyod dönemlerinde yapmaları gereken şeylerin yanı sıra asla yapmamaları gereken şeyler var.  Menstruasyon dönemlerindeki kadınlar üzerine yapılan son çalışmalar, bazı ilginç gerçekleri ortaya çıkarmıştır. Öncelikle, kanama sırasında hassas bir  ruh halinde olmanız çok normaldir.   Bunun nedeni, libidoyu azaltan hormon olan progesteron, kanama sırasında tüm zamanların en düşük halinde olmasıdır.

 

Pek çok kadın, duygularının ve gerginliğinin periyodundan birkaç gün önce başladığını ve tüm kanama döngüsünden devam ettiğini fark etmiştir. Mutluluk, üzüntü, öfke ve güvensizlik hepimiz dakikalar içinde yaşayabilir, etrafımızdaki erkekleri ve herkesi şaşkın, kafası karışmış ve korkmuş bir şekilde bırakabiliriz. Bu duygusal karışıklık döneminde, bunaltıcı filmleri izlemekten kaçınmalıyız.  Mutlu, neşeli filmlere sadık kalın ya da televizyon izlemekten kaçının ve son birkaç haftadır devam ettiğiniz bir projede çalışın. Kendinizi iyi bir fikir ile oyalayın.

Dönemin Yaklaştığında Hatırla

Kabul edelim. Zamanımız olduğunda farklı davranır ve farklı hissederiz. Çevresel faktörler her birimizi etkiler.  Döngü tarihinizi  bilirseniz önlemler alabilirsiniz.   Uykuya daha fazla zaman ayırmanız dinlendiğiniz için daha az sinirli olmanıza yol açacaktır.    Kitaplarınızı hazırlayın mümkünse o günü evinizde dinlenerek geçirin.

Tampon veya Ped Olmadan Yatağa Gitme

Bu dönemlerde gece en rahat olacağınız ped yada tamponları tercih etmelisiniz.  Kaygısız bir uyku sabah daha mutlu uyanmanıza yol açacaktır.

Beyaz Pantolon Giyme

Beyaz pantolon, regl dönemimizde olduğu kadar hiçbir cazip görünmez.  Belki de, ayın süreleri boyunca onları bu kadar cazip kılan, ya da belki de sadece kader tanrıları ile yüz yüze geldiğimiz, onları kasıp kavuran bir meydan okumadır 🙂 Ben de seni kanamaya zorlamak için cesaretlendirebilir. Durum ne olursa olsun, bu garip, neredeyse ilkel meydan okumaya boyun eğme dürtüsüyle savaşmalıyız. Risk almak yerine, tüm beyaz pantolonlarımızı aylık ziyaretimize kadar uzağa yerleştirmeliyiz, böylece daha sonra güvenle giyebiliriz.

Spor salonunu git 

Hepimiz yaşadık. Kramp o kadar da korkunç ki, tüm yapmak istediğimiz şey yatakta kıvrılıp kalmak, televizyon izlemek ve atıştırmalıklar yemektir.  Ama  bu en iyi yaklaşım değil. Aslında, bizim dönemimizde spor salonuna gitmeliyiz. Egzersiz, kanama olduğunda krampları ve diğer bedensel ağrıları hafifletmeye yardımcı olacaktır. Dahası, birçok kadın, bedenlerinin yumurtlama sürecinde olduklarından çok, menstürasyon yaparken egzersiz zorluklarının çok daha kolay olduğunu söylüyor.

Süt ve Ürünlerini Yeme ve İçme 
Kalsiyum menstruasyon ağrılarına yardımcı olmak için harikadır, ancak süt ürünleri bunun tersini yapar. Süt, peynir ve yoğurt, bizim çağımızdayken, arakadonik asitler içerdiğinden ve kramplara neden olabileceğinden, seyrek olarak yenmeli veya hiç yenilmemelidir. Bunun yerine, bir bardak badem sütü alın ve sütlü olmayan hindistan cevizi sütü yoğurtlarını kullanarak lezzetli smoothies yapın. Kalsiyumunuzu bu şekilde alacaksınız, ayrıca smoothiesinize eklediğiniz meyveler ve meyvelerden elde ettiğiniz sağlıklı faydaları da alacaksınız.

Diş Tedavisi ve Ağda Yaptırmayın 

Bu dönemlerde hassas olacağınızdan asla ağda yaptırmayın ve diş tedavisi yaptırmayın. Acınız ikiye katlanmasın.

Tüm İş Günü Korumanıza Dikkat Edin

İşteyken, tek yapmak istediğimiz günü bitirmek ve eve gitmek. Bu bizim dönemimize sahip olduğumuzda özellikle doğru olsa da, bu, hijyeni atlamamız gerektiği anlamına gelmez. Pedler ve tamponlar, her üç ila dört saat arasında ve daha ağır bir akış sırasında daha sık değiştirilmelidir. Bütün gün aynı ped veya tamponda çalışmak, özellikle gün içinde terlerseniz, bakterilerin kötü kokulara neden olmasına neden olabilir. Çantanızda ekstra ped ve tamponlar bulundurun, böylece iş yerinde değişmek için zaman ayırın.

Ayı Ülkesinde Kamp Yapmayın
Regl dönemindeyseniz yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri, ailenize veya eşinize şu anda biraz zamana ihtiyacınız olduğunu söylemektir. Yürüyüşe çıkın (egzersiz kramplar için mükemmeldir) veya odanıza gidin ve bir kitap okuyun. Kendinizi, sağlığınızı ve yaşam tarzınızı geliştirebileceğiniz yollara göz atmak için biraz zaman ayırın. Aslına bakılırsa, yaşamınızı düşünmek için zamanınızı harcayabileceğiniz en iyi mazeret ve daha iyi bir şey yapabilmeniz, daha da kötüye gitmemesidir.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git