Aşırı Gergin Olduğunuza Dair 9 İşaret! Mutlaka Okuyun Adımları İzleyin

Uzmanlar sürekli bu konuda konuşsa da, birçok kişi hala stresin tüm hastalıkların ve sağlık koşullarının önde gelen nedenlerinden biri olduğunun farkında değil.

Gerçekten tehlikeli bir şey, özellikle algılanması son derece zor olan bazı belirsiz belirtilerle ortaya çıktığında. Bununla birlikte, çeşitli sağlık sorunlarının önlenmesinde ilk adım olduğu için dinlenmenin bir yolunu bulmanın büyük önem taşıdığını unutmayın.

Bunlar, aşırı gerginliğin en yaygın belirtileri:

Uyku sorunları

Uyku düzeninizin son zamanlarda büyük bir değişim göstermesi ve yorgunluk yüzünden uyuyamamanız ya da çok fazla uyumanız durumunda muhtemelen aşırı stresli olduğunuz için yaşam biçiminizde bir değişiklik yapmanız gerekir.

Muhtemelen aşırı streslisiniz ve bedeniniz stresle baş edebilmenin en iyi yolunu buluyor. Yine de, bu zorlukların kök sebebini, uykuya gitmeden önce çok fazla kaygılanırsanız kabuslarınız varsa vb. Belirtmeniz gerekir.

Stres durumunda, etkilenen ilk şey uykudur. Stres azaltmak için yoga, egzersiz, sağlıklı beslenme ve meditasyon gibi rahatlatıcı teknikleri deneyin.

Saç kaybı

Bazen önemli bir stres türü, vücudunuzun rutin fizyolojik işlevlerinde bir değişikliğe yol açabilir ve aynı zamanda dinlenme safhasına girmek için orantısız sayıda tüy oluşturabilir.

3-4 ay sonra, bazen daha uzun, kalan bütün tüyler dökülür. Etkisi korkutucu olabilir. Normal saç döngüsünü bozan olayların türleri, vücudunuzdaki önemli fizyolojik streslerden kaynaklanabilir. ”

Bir saç dökülmesi durumunda, stres seviyelerinizi inceleyin ve sorunlarınızın nedenini keşfettiğinizden emin olun.

Ruh Hali Değişikliği

Stres hormon seviyenizi etkilerse, büyük farklı ruh hali dalgalanmaları yaşayabilirsiniz. Stres kaygı, bağımlılık, obsesif kompulsif bozukluklar ve diğer zihinsel sağlık sorunlarına yol açabilir, bu yüzden birisiyle konuştuğunuzdan veya stresle baş etmeniz için bir şeyler yapdığınızdan veya başka komplikasyonları önlediğinizden emin olun.

Kilo Değişimi

Metabolizmayı yavaşlatıp kilo almasına neden olarak stres ani kilo dalgalanmalarına neden olabilir ve iştah kaybına ve kilo kaybına neden olabilir. Bununla birlikte, bazılarını belirgin bir sebep olmadan yaşarsanız, sorunu inceleyin ve uygun bir çözüm bulmalısınız.

Vücutta ağrı

Genellikle, insanlar vücudun ağrısını görmezden gelir, ancak ciddi bir sağlık sorunu yaşamayacağını düşünmek büyük bir hatadır. Stres, göğüs ağrısı, mide sorunları, ülserler, diyare, gergin kaslar ve çarpıntılara neden olarak vücudunuzun parçalanmasına neden olabilir.

Bu durumda, baş ağrısı yoğunlaşacak, atar damarlarınız daha da şiddetli gerilecek ve tüm vücut ağrımaya başlayacak. Bu noktada, derhal stresle baş etmeli ve stresi azaltmak ve vücudunuza ihtiyacı olan kırılmayı verebilmek için elinizden gelen her şeyi yapın.

Hareketsiz oturamama

Aşırı stres altındaysanız, kendi aklınızla huzursuz, endişeli ve rahatsız olacaksınız. Konuyu ele almanız, korkularınız ve düşüncelerinizle yüzleşmesi ve sorunlu zihninizin canlandırılması gerekiyor. Ancak sorunu daha da önemsemeyeceği için asla görmezden gelmeyin.

Sürekli işinizi düşünmek

Mali, iş ve yükümlülükleri sürekli olarak düşünüyorsanız ve rahatlamıyorsanız da büyük bir stres altındasınız. Sorundan ayrılıncaya kadar çözemezsiniz.

Endişe etmek, işleri daha da zorlaştırır ve çeşitli psikolojik ve fiziksel sorunlara neden olur. Bu anın tadını çıkarmak için biraz zaman ayırın ve cep telefonunuzu kontrol etmeyi bırakın ve bir sonraki toplantı için takvime bakarak. Rahatlayın ve sevdiklerinizle biraz vakit geçirin.

Zayıf libido

Libido (insanın yaşama gücünün, davranışlarının temelini oluşturan cinsel içgüdü) da stresden etkilenir, bu nedenle stres seviyeleri ne kadar yüksekse, cinsel tepki için daha az hormon olur. Stres, bitkinlik ve samimiyet yaşamamasıyla sonuçlanır.

Libido kaybı yaşarsanız, aşk hayatınız ve ilişkilerinizin stres tarafından da etkilenmemesi gerektiği için bazı rahatlama tekniklerini denemelisiniz. Daha da iyisi, eşinizle sorunlarınızı tartışın ve tartışın.

Başkaları için az sabır

Sabırsız, öfkeli, hoşgörüsüz ve sinir bozucu olursanız, en yakın arkadaşlarınıza ve ailenize bile olsa, geçmekte olduğunuz her şeyden yorabilirsiniz. Stresinizi yavaşlatmanız ve yönetmeniz gerekir; çünkü ciddiye ve olumsuz şekilde günlük hayatınızı etkiler.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git