Bahçe Dekorasyonu İçin Öneriler

Şehir hayatının tüm olumsuzlukları hemen hemen herkesi rahatsız ediyor, bu yüzden değilmidir bulunan ilk fırsatlarda doğal hayata kaçışlar. Teknolojinin bu kadar çok hayatımıza girmesi, betonlaşmış çevre ve kalabalıklar aynı zamanda inanılmaz gürültüler… Gerçekten dayanmak çok zor. Son yıllarda yerleşim alanlarının şehir dışına kaymaları da bu yönde olumsuzluklardan uzaklaşma amaçlıdır. Tertemiz bir hava, sessizlik ve küçücük de olsa bahçeli evin verdiği huzur… Hayal etmesi dahi inanılmaz. Toprak ve çiçeklerle uğraşmak terapi gibidir insanlara. Bilirsiniz eskiler yani dedelerimiz anneannelerimiz bizim yaşlarımızda daha sağlıklı olduklarını söylerler hep, hatta bir çoğu için genç yaşlı ifadeleri kullanılır. Bunun sebebi elbette ki doğal hayatı yaşamış olmalarıdır. Bizler toprakla uğraşmak şöyle dursun belki yakın zamanda çevremizde huzur veren yeşil renkli o güzelim ağaçları bitkileri göremeyeceğiz. Nefes alabilmemiz için buna izin vermemeliyiz, bizlerin bu yöndeki çabaları inanın çok büyük etken olacaktır.

bahcedeko

Doğadan uzaklaşmamak sağlığımız için ne kadar da önemli. İşte bu anlamda bahçelerimizde vakit geçirebiliriz. Daha kaliteli bir hayat için sizler de bahçelerinizi özel alanlara çevirebilirsiniz. Türlü bitki ve çiçekleri kendiniz dikip yetiştirdiğinizde sizdeki olumlu etkisini hayata bakışınız ile fark edebilirsiniz. Düzenlediğiniz bahçelerinizde sevdiklerinizle hoş vakitler geçirebileceğiniz toplantılar, partiler organize edebilirsiniz, enerjiniz yükselir. Bu hoş vakitler için öncelikle doğru bahçe dekorasyonunu yapmalısınız. Dekorasyonda kullanılacak mobilyalar, aksesuarlar ve modern eşyalar ile kendi tarzınızı yaratabilir ve huzur ortamları oluşturabilirsiniz.

En doğru en güzel dekorasyonları oluşturabilmek için çok iyi düşünmelisiniz, acele etmeyin, araştırın ve kendinize sorun… hangi tarzda dekorasyon olabilir, bahçenin hangi bölümlerinde değişiklik yapılabilir? Belki kitap okuyabileceğiniz sakin bir köşe yapabilirsiniz kendiniz için ya da güneş alan kısımlarında bir köşeye hamak kurabilir ve hamakta uzanarak gözlerinizi kapatıp huzuru hissedebilirsiniz, belki de güneşlenmek isteyebilirsiniz. Bir bölümünde çiçekler yetiştirebilirsiniz.

Kolay işlenir ve doğal olması sayesinde en çok tercih edilen dekoratif bahçe malzemeleri ahşaptır, hem uyumlu bir görünüm sergileyerek huzuru da hissettirir. Ancak ahşap malzemelerin kullanımında nem ve yağmura dikkat edilmesi gerekiyor. Korunaklı uygun bölümlere yerleştirebilirsiniz.

Eğer geniş bir bahçeniz varsa masa,sandalye ile birlikte aydınlatmada da ısı verecek aksesuarlar seçilebilir. Salıncak için de uygun bir yer bulabilirsiniz, çocuklarınız hatta kendiniz için de ara sıra eğlenceye vakit ayırmak isteyebilirsiniz. Sadece sizin keyifli olabileceğiniz bahçe için birbirleriyle uyumlu aksesuarlar olmasına dikkat edebilirsiniz. Modern metal tasarımlardan da yararlanabilirsiniz yalnız bu malzemelerin de nemden korunması gerekiyor.

Plastikler çok fazlasıyla her yerde kullanılır oldu ne yazık ki… doğal hayata verdiği zararları göz önünde bulundurmak gerekiyor. Geri dönüşümsüz malzemedir plastik. Bahçe dekorasyonlarında da kullanabilirsiniz, diğer malzemelere nazaran çok da ucuz olması neden tercih ediliyor oluşunu açıklıyor. Ancak plastik malzemeler güneşten etkilenir ve sorun olabilirler, güneşten uzak tutarsanız bahçede güzel dekor oluşturabilirler.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git