Bebeğime Banyo Yaptırdıktan Sonra Vücudu Buz Gibi Oluyor Soğuk Terler Atıyor

Arkadaşlar 4,5 aylık bir oğlum var ,banyo yaptırdığım günün gecesi mutlaka vücudu buz gibi olup soğuk terler atıyor. Dün banyo yaptırdım, gece başında sabahladım,  bu gün aksam oldu yine buz gibi terliyor buz gibi her yeri ,ne yapmalıyım panik atak oldum iyice lütfen bir fikir verin 🙁

KadinlarSitesi.Com Üyelerinin Cevabı:

Neriman: Belki bir sıkıntısı vardır ama biz bilemeyiz çünkü içeriden gelen bir durum isterseniz bir doktora götürün.


Hatice: Akşam yıkamayın.


 • Gülay: Arkadaşlar dün acile de götürdüm 3 günümüz buz gibi oluyor vücudumuz soğuk terler atmaya devam. Öğlen yapıyorum banyosunu da ,anlamadım iki ay öncede havale nöbeti geçirdik zatürre ve ciğerde enfeksiyondan 1 hafta yattık simdi korkuyorum
 • Ayşe: Epilepsinin nadir bir çeşidi vardır. Banyoda geçirir hasta banyo yaptırırken ve yaptırdıktan sonra videoya çekin ve mutlaka doktora gösterin zaten önceden ateşli de olsa bir nöbet hikayesi var atlanmaması gereken bir durum olabilir.
 • Gülay: Nöroloji de temiz çıktı her şey ,aksi bir durum değil gün içinde iyi gece soğuyup terliyor. Allah korusun nöbet tarzı değil  Sadece banyodan sonra yaşıyoruz bu durumu da.
 • Nur: Sık banyo yaptırmayın benim kızım sürekli terler terli bırakmayın değişin hemen.

 • Özge: Üşüttükleri zaman buz gibi terliyorlar. Benim kızım da öyle biraz soğuk algınlığı aldı mı kafası alnı buz gibi terliyor kaynanam bana sıcak tut demişti ilk başlarda ciddiye almamıştım şimdi hem sıkı tutuyorum hemde her terlediğinde sırtına göğsüne mutlaka bez koyuyorum hemen hemen her uykudan uyanınca ….Sürekli oluyorsa peditus ise yarıyor…
 • Gülay: Çözemedim ne olduğunu ama her banyodan sonra bunu yaşamam can sıkıcı ya.
 • Nezahat: Vücut yağsızsa soğuk olur doktora gösterin tereyağ yedirin.

 

Yasemin: Üşütüyor olabilirsiniz banyo sırasında güneş görüyorsa eviniz güneş vurduğunda yıkayın mutlaka yanına elektrik sobası yakın elbiselerini ve havlusunu ısıtın mutlaka çıkarır çıkarmaz hemen bebek yağıyla yağlayıp giydirin biraz kalınca giydirin Allah şifa versin.


 • Meltem: Ben kızımı banyo yaptırınca oturma odamıza küvetini getiririm. Ufomuzu mutlaka açarım bilginize genellikle öğlen sıcağında yıkamaya dikkat ederim. Çocuğunuz küçük değilse banyo suyunu çok ılık yapmayın ve hızlı bir şekilde banyodan çıkartın ben dakika tutuyorum mesela 15 bilemedin 20 dakika sonra banyo finişh bide başını en son yıkarım hem ağlamasın hem üşütmesin diye umarım yardımcı olabilmişimdir.
 • Gülay: İnanın aynısı kombim 38 de yanıyor halen öğlen yaptırırım ufoyuda banyo yapmadan 30,4o dk önce evi ısıtır oturma odasında yaparım , başını da dediğiniz gibi en son yıkar komple durular çıkarım ama bu sorunu yine yaşıyorum.
 • Meltem: Unutmadan banyo yaptırdığım gün bebişi asla dışarı çıkarmam.

Yasemin: Canım bebeğin çok küçük o aylarda bebekler çok üşürler çünkü vücudu sıcakken dışarıya çıkmasıyla vücudu etkene bilir. Arkadaşların dediği gibi kıyafetini giydireceğin yer sıcak olmalı. Ama bence sen bir çocuk doktoruna götür. İçinde kalmasın rahat edersin. Ayaklarına sıcak su torbası tut çünkü ilk önce bebekler ayaklarından üşürler. Çok geçmiş olsun.


 • Semra: Zatürresi olan bir bebek veya çocuk soğuk terler bu 8 yaşına kadar sürer dikkatli olun terletip hastalığı tetiklenmesin. Benim oğlumda aynıydı ama bebeğiniz çok küçük sakın aspirin veya doktorun tavsiyesi dışında bir şey vermeyin her çocuğun bünyesi aynı değil ben çocuğuma verdim bir şey olmadı sen ver diyenlere inanmayın.
 • Gülay: Bilginiz için çok teşekkürler Semra hanım ,zatürre sinden korkuyorum.
 • Semra: Üşüyor diye bebeğinize fazla kıyafet giydirmeyin terlediği zaman kıyafetleri her değiştirmez de bebeğiniz üşüyecektir. Havlu veya yumuşak sıvı çekecek bezler kullanın temiz kıyafet giydir arkasına havlu koy her yerleştiğinde havluyu değiştir offf be gülüm biz ne çektik bu terden ter testi bile yaptırdım şükür temiz çıktı.
 • Gülay: Çok şükür sizin adınıza sevindim inşallah benim oğluşumda tamamen atlatırda kurtuluruz bu durumdan ,tülbent den sırt bezleri yaptım yoksa dediğiniz gibi sürekli üst değiştirsem iyice üşüyecek bir de havlulardan yaptım ,göğüs omuz var sırt tarafı çok soğuk oluyor 🙁 ne yapacağımı şaşırdım)
 • Semra: Kumaş satan yerlerde pamuklu bezler var 1 metre al kes onu kullan bence yemeni teri emmiyor sizde atlatırsınız merak etmeyin yeter ki fazla üstüne düşmeyin koruyun ama bu kadar kafanıza takmayın. Allah daha beterinden korusun bunlar basit önlemler tekrardan geçmiş olsun.

 • Aksel: Bebeğinizi yıkarken su yutup yutmadığını gözlemliyor musunuz?
 • Gülay: Hayır hiç dikkatimi çekmedi ama bir kaç kez yuttuğunu biliyorum?
 • Aksel: Niyetim asla korkutmak değil ama internetten “ikincil boğulma” yı araştırmanızı tavsiye ederim.
 • Gülay: Hemen araştırıyorum çok teşekkürler.

Özlem: Kan değerlerine baktırın d vitaminini bilhassa ve akşam yıkamayın gündüz yıkayın üşümesin.


Aslı: Ailede diyabet öyküsü var mi acaba. Sadece bir fikir kan şekeri düşüyorsa da soğuk terleyebilir.


Gülay: Sadece banyo yaptıktan sonra gece, başlıyor soğuk ter atmaya doktora gittik acile hastaneler çok kalabalık enfeksiyon riski yüzünden sıramız gelmeden mecburen eve geri geldik.

 

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git