Bölgesel İncelme için Mezoterapi

Memorial Estetik Merkezi Koordinatörü Dr.Seran Göçer anlattı:

Mezoterapi nedir?

Selülitli bölgelere çok ince iğnelerle ilaç verilir. Bu ilaçlar yağ bloklarını kırarak kan dolaşımını hızlandırır. Cilt altında yağ hücrelerini sıkıştıran, dolaşımı bozan sıvı atıklarını vücuttan atar. Toplardamarlarının duvarlarındaki gevşeme ve geçirgenlik artışını da düzeltir. Bunun sonucunda yeni selülit oluşumu engellenir.

Nasıl uygulanır?

Tabanca benzeri bir cihazın içindeki ince uçlu iğnelerle orta deriye ilaç enjekte edilir. Tedaviden sonra kişinin günlük hayatını etkileyecek herhangi bir durum yaşanmaz ancak bazen iğne yerlerinde küçük morluklar görülebilir.

mezoterapiHangi bölgelere uygulanabilir?

Bacaklar, kollar ve karın bölgesinde kullanolabilir. Ayrıca zayıflamaya rağmen bazı bölgelere yerleşen, verilmesi zor kilolardan kısa ve pratik yoldan kurtulmayı sağlar.

Kaç seans sürüyor?

Genellikle 8-12 seansta tamamlanır. Her seans 30 dakikadan oluşur.

Ne kadar inceltiyor? bir aylık sürede 1 ya da 2 beden incelme hedeflenir.

Nelere dikkat edilmeli?

Aynı gün kozmetik ürünler kullanılmamalı, İşlemin ardından 12 saat geçinceye dek banyo ve duş yapılmamalı. Güneşten 48 korunmaya ve havuza girmemeye özen gösterilmeli.

Kimlere uygulanamaz?

Mezoterapi hamileler, emzirenler, diyabet ve kanser hastaları, iyota karşı alerjisi olanlar, kan sulandıran etkiye sahip ilaç tedavisi görenler ve cilt döküntüleri olanlar için sakıncalı.

Selülite Son Vermenin 10 Yolu başlıklı konuyu da inceleyebilirsiniz.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git