Bu Çorba Grip Soğuk Algınlığı ve Sinüzit Enfeksiyonunu Durduruyor

Çorba ruh için nihai besindir. Soğuk algınlığı ve gribe gelince, en kısa sürede enfeksiyonunuzu atmak için sulu ve besleyici besinler tüketmeniz hayati önem taşır. Hepimizin bildiği gibi, soğukluk için her zaman en iyi çorba eski bir klasik tavuk çorbasıdır.

Dışarıda hava soğumaya başlarken, “sıcak” yiyecekler, sıcak içecekler, çorbalar ve baharatlar yemek için önemlidir. Çin tıbbına göre zencefil, kimyon ve tarçın, geç sonbahardan ilk baharına kadar düzenli olarak yemenin önemli olduğuna inanılıyor.

UCLA  Tıbbı Merkezi’ne göre soğuk bir çevre, üst solunum yollarını soğuktan daha misafirperver kılıyor. Bunun nedeni kısmen soğuk havaya maruz kaldığında vücudumuzun daha az antiviral bağışıklık sinyali üretebilmesidir.

Soğuktan direncimiz düştüğünde vücudunuz düzgün bir sağlık kazanmak için çok mücadele etmek zorundadır. Bu soğuk vücudunuzu bitkin bırakır ve tükenir, bu nedenle iyi yemek ve dinlenme odaklanmak zorunda. Kendinizi yenilemek için zaman ayırmazsanız, başka bir enfeksiyona karşı daha savunmasız olursunuz.

Bu nedenle iyi yemek yemeyen, iyi uyuyamayan veya düzenli olarak egzersiz yapan insanlar, risk gurubunda alt sıralardadır.

Her Zaman En İyi Çorba

Aşağıdaki tarif soğuk algınlığı için en iyi çorbadır , bu nedenle buzdolabınızı gerekli tüm malzemeyle birlikte saklamaya dikkat edin. Bu nefis çorbanın birkaç kasesinden sonra daha iyi hissedeceksiniz!

malzemeler :

  • 6 bardak tavuk kemiği suyu
  • Bir tutam zencefil, ince dilimlenmiş
  • 1-2 sarımsak soyulmuş ve doğranmış
  • 1 orta boy soğan, küçük parçalara dilimlenir
  • 4-5 kurutulmuş geven otu parçası

Talimatlar :

  1. Bir kapta sarımsak, zencefil ve soğan ile zeytinyağını ekleyin. Ekstra lezzet için birkaç doğranmış mantar ekleyin.
  2. Soğanlar yarı saydam ve mantar yumuşak olana kadar orta ateşte pişirin.
  3. Ardından geven otunu ekleyin. İyice kavrulduktan sonra kemik suyunu ekleyin, kaynayınca altını kısın ve 20 dakika daha pişirin ve geven otunu çıkarın.
  4. Sıcak tadını çıkarın ve geri kalan kısmını buzdolabında birkaç gün saklayın.

Suyu bir kaç gün buzdolabında saklayabilirsiniz. Bir fincan çay ister bu lezzetli et suyu ile gün boyunca yudumlayın. Biraz arpa, mercimek ve köklü sebze karışımına ekleyin.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git