Bulaşık Deterjanınızı 6 Farklı Amaç İçin Kullanabilirsiniz!

Sıvı bulaşık deterjanlarımız, evde gün boyu elimizin altındadır. Sürekli temizlik amaçlı kullanırız. Özellikle mutfakta, her işte bize yardımcı olan sıvı bulaşık deterjanlarımızı bambaşka amaçlar için de kullanabileceğimizi biliyor muydunuz?

Sıvı bulaşık deterjanlarımızı karıncalardan ya da yabani otlardan ve hatta saçımızdaki fazla yağdan kurtulmak için kullanabiliriz. Peki nasıl yapacağız tüm bunları derseniz, cevabı sizler için geliyor.

Sıvı bulaşık deterjanlarının farklı kullanım yerleri

Çevrenizdeki yabani otlardan kurtulmak için : 

Yabani otlardan kurtulmak için

Kendiliğinden bahçenizde,verandanızda, çatınızda ya da hatta kaldırımlarınızda çıkan, oluşan yabani otlardan kurtulmak artık çok kolay. Kimyasal maddelerin ne kadar tehlikeli olacağını düşünürsek, bir çay bardağı sıvı bulaşık deterjanı, biraz tuz, bir çay bardağı beyaz sirke karşımı hem çok pratik hem de zararsız bir şekilde bu yabani otlardan kurtulmanızı sağlayacak. Malzemeleri karıştırın ve yabani otların üzerine azar azar dökün.

Karıncaları uzaklaştırmak için :

Karıncaları uzaklaştırmak için

Yaz mevsimi ile birlikte evlerde ya da balkonlarda oluşan karıncalardan kurtulmak pek de kolay olmaz ve can sıkıcı bir iştir. O halde sıvı bulaşık deterjanınıza yeniden işiniz düştü demektir. Eşit miktarda sıvı bulaşık deterjanı ile beyaz sirkeyi bir kapta karıştırın ve karıncaların geldiği yola çizgi halinde dökün. Evdeki karıncalardan kurtulmuş olacaksınız.

Aynı karşımı sprey şişe içine alıp, piknik yaparken de karıncaları sofranızdan uzaklaştırabilirsiniz.

Hatta aynı karışımı camları temizlemek  için de püskürterek kullanabilirsiniz.

Yemyeşil çimenlere sahip olmak için :

Yemyeşil çimlere sahip olmak için

100 litrelik suya, bira ya da diyet kola, mısır şurubu ya da pekmez ve bir fincan da sıvı bulaşık deterjanı koyun ve çimlerinizi bu karışım ile hortum sulaması yapın.

Bu sayede yaklaşık 3 haftanın sonunda herkesi kıskandıracak, yemyeşil bir bahçeye sahip olacaksınız.

Klimaların filtrelerini temizlemek için :

Klima filtelerinizi temizlemek için

Hem yaz hem de kış aylarında klimalarınızın filtrelerinin yaklaşık olarak ayda bir defa temizlenmesi gerekir. Bunu için yine sıvı bulaşık deterjanı karıştırılmış ılık suyun içinde klima filtrelerini bir fırça ile temizleyebilirsiniz. Sonra filtreleri durulamayı ve iyice kurutmayı unutmayın.

Saçlarınızı arındırmak için :

Saçlarınızı arındırmak için

Şampuanınızın içerisine bir damla sıvı bulaşık deterjanı damlatarak, ışıl ışıl parlayan ve fazla yağından arınmış saçlara kavuşacağınızı biliyor muydunuz?

Blenderları temizlemek için :

Belenderınızı temizlemek için

Blenderlar ara sıra derinlemesine temizlenmek isterler. Bunu için de blenderın içine ılık su ve birkaç damla sıvı bulaşık deterjanı koyun ve birkaç dakika süre ile blenderı çalıştırın.

Tertemiz olan blenderı iyice durulayıp kuruttuktan sonra, gönül rahatlığı ile tekrar kullanıma hazırlayabilirsiniz.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git