Daha Beyaz Dişler İçin 5 Doğal Öneri

Hepimiz günlük diş bakımımıza gereken özeni gösteriyor muyuz? Peki bunun için neler yapıyoruz?  Dişlerimizi düzenli olarak fırçalamanın yanı sıra, beyazlığına da gereken önemi gösteriyor muyuz? Dişlerimizin çok daha sağlıklı ve olduğundan çok daha beyaz görünmesini sağlayacak, son derece pratik önerilerimiz var. Evinizde kendiniz bu yöntemlerle dişlerinizi beyazlatabilir, güvenle gülümseyebilirsiniz.

1- Muz kabuğu ile dişleri beyazlatma : Muz kabuğunun iç kısmında bulunan, potasyum, manganez ve magnezyum diş etleri tarafından emilen ve dişlerin daha beyaz görünmesini sağlayan maddelerdir. Dişlerinizi fırçaladıktan sonra, muz kabuğunun iç kısmıyla iyice ovun ve 2 dakika kadar bekleyip iyice durulayın.

Muz kabuğu ile dişleri beyazlatma

2- Aktif karbon ile dişleri beyazlatma : New Jersey’li bir diş hekimininin bu inanılması güç önerisinden sonra, aktif karbon ile bir miktar suyu karıştırıp, dişlerini fırçalayan ve inanılmaz bir beyazlık elde edenlerin sayısı hızla artıyor. Tabi uygulamadan sonra ağzınızı iyice yıkamanız ve bu maddeyi asla yutmamanız gerekiyor.

Aktif karbon ile dişleri beyazlatma

3- Çilek ile dişleri beyazlatma : Çilekte bulunan malik asit içeriğinden dolayı, çay, kahve ve şarap lekeleri üzerinde oldukça etkilidir. Kullanımı da büyük kolaylık sağlayan bu öneriyi her gün tekrarlayabilirsiniz. 2 adet çileği ezip, karbonatla karıştırın ve her gün 4-5 dakika boyunca dişlerinizi bu madde ile fırçalayın. 

Çilek ile dişleri beyazlatma

4- Elma sirkesi ile dişleri beyazlatma : 3 ölçek suyun içerisine 1 ölçek elma sirkesi koyun, karıştırın ve bu karışımla ağzınızı gargara yapın. Dişlerinizin beyazladığını göreceksiniz.

Elma sirkesi ile dişleri beyazlatma

5- Karbonat ve oksijenli su ile dişleri beyazlatma : Dişleri beyazlatmak için evde yapılabilecekler listesinde ilk sırada gelen bu yöntem için karbonat ile oksijenli suyu karıştırıp macun kıvamına getirmek ve bu karışımla dişlerinizi fırçalamak.

Karbonat ve oksijenli su ile dişleri beyazlatma

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git