Ev Dekorasyonunda Baharın Müjdecisi Çiçek Desenleri Modası

Ev dekorasyonu da tıpkı giyim gibi her sezon değişir ve yeniler kendini ve evine özenen, ev modasını da yakından takip eden kişiler her sezon ne moda çok iyi bilirler.

Bu sene benim ev dekorasyonlarında dikkatimi çeken bir unsur var ki biz kadınların çok sevdiği çiçek desenlerinin yeniden moda oluşu. Evet yeniden diyorum çünkü çiçek desenleri annelerimizin belki de anneannelerimizin zamanında daha çok kullanılan sonra bir süreliğine yerini geometrik desenlere sade çizgiler bırakan bir moda aslında. Ama çiçekler o güzel yüzlerini yeniden gösteriyorlar…

6-1

Çiçek desenleri pek çok alanda kullanılabiliyor ama tabi ki bu desenleri nerede nasıl kullanacağımız da önemli. Çünkü fazla abartıya kaçarsak evimiz gereğinden fazla karışık ve düzensiz görünebilir.

Mesela salonunuzda çiçek desenli bir perdeye yer vermek istiyorsanız bu perdenin fonlarını perdenizde ki çiçeklerden birinin renginde ama düz bir renkte belirlemelisiniz. Yine perdenize uygun bir berjer ile salonunuzda hem çiçek esintisine yer vermiş olurken hem de sadeliği korumuş olacaksınız.

Yatak odanızda ise üzeri minik çiçek desenli şık bir yatak örtüsü kullanabilir, makyaj masanızın üzerine minik bir kaç saksı yapay ya da eğer bitki beslemeyi seviyorsanız canlı çiçekler koyabilirsiniz. Çiçek desenli bir halı da odanızı iç açıcı gösterecektir.

Mutfağa gelecek olursak dekorasyon dediğimizde aklımıza sadece perde, koltuk gelmesin porselen yemek takımlarınızda ya da kahve fincanlarınızda da çiçek desenleri gül motifleri bu sen çok çok moda.

Tezgahınızın üzerine çiçek desenli fincanlardan koyabilir yine sandalye minderlerinizi çiçek desenli tercih edebilirsiniz.

6

Tabi ki çiçek deseni moda diye tüm evin odalarını çiçeklerin istilasına bırakmak zorunda değilsiniz. Ama ille de tüm odada bir tane de olsun çiçekli bir şeyler görmek istiyorum derseniz banyonuza da çiçek desenli banyo setleri, paspas takımları ya da çiçekli duş perdesi alabilirsiniz.

Ev dekorasyonunda doğru parçaları doğru yerlerde kullanmak sizlere kendinizi iyi hissettirecektir. Çünkü ev sizin yaşam alanınızdır. Ailenizle, çocuklarınızla hoşça vakit geçirebileceğiniz, dinlendiğiniz, eğlendiğiniz size özel bu mekanı kendi zevk ve tercihlerinize döşemekte en keyif veren durum olsa gerek.

Ev dekorasyonunda doğru fikirleri, doğru objeleri yakalamak için mutlaka dekorasyon fikirlerini okuyup bilgi edinmeli sonrasında bunları kendi zevklerinizle harmanlamalısınız.

Hoşça Kalın, Mutlu Kalın…

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git