Ev Yapımı Çay İle Ödemlerinizden Kurtulun

Eğer bacaklarda ödem olan pek çok kişiden biriyseniz, kesinlikle bu durumun tatsız olabileceğini ve gündelik faaliyetleri engelleyebileceğini bilirsiniz.

Bacakların şişmesi kilo alımı, zayıf kan dolaşımı, sağlıksız diyet, adet döngüsü ve gebelik gibi birçok faktörün bir sonucu olabilir. Şişmiş bacaklar genellikle sıcak hava, sıcaklık değişiklikleri ve nemden kaynaklanabilir.

Öte yandan, yer çekimi de sıvıları bacaklara çekerek şişmeye yol açar. Bununla birlikte, bu şişmeler her zaman rahatsız edici ve oldukça acı verici.

Bacaklarınız şişmişse, şişmeyi azaltmak için uzanmalı ve yaklaşık 30 cm yüksekliğe kadar yükseltmelisiniz.

Yine de, bu sorunun başka bir çözümü var ve vücudumuzdaki aşırı sıvıları yok edecek ve böylece şişmeyi azaltacak, maydanozdan yapılan tamamen doğal bir çay.

Maydanoz çayı doğal bir diüretik (ödem sökücü) olarak görev yapar ve sayısız çalışma genel sağlık ve refah üzerindeki olumlu etkilerini doğrulamıştır.

Bu rol, sodyum ve potasyum iyon pompalarını önleme ve işlemdeki idrar akışını ve ozmozunu taklit etme kapasitesinden kaynaklanmaktadır. Maydanoz potasyum açısından yüksektir, bu nedenle diğer diüretiklerde olduğu gibi azaltılmış potasyum düzeyleri gibi yan etkilere neden olmaz, ancak genel organizmanın performansını arttırır. Bu nedenle, bir kişi önerilen maydanoz miktarını her gün artırabilir ve hiçbir yan etki göstermez.

Kan basıncını düzenlemek ve aynı zamanda idrar akışını artırmak için maydanozun bu özellikleri aynı zamanda Brezilya’da yürütülen “Maydanoz tohumlarının sulu ekstraktının diüretik ve hipotansif aktivitesi” adlı bir başka çalışmada da doğrulanmaktadır.

Ayrıca, ABD’deki en deneyimli bitki uzmanlarından biri olan Dr. John R. Christopher’e göre, bir kişi maydanoz veya maydanoz çayının iki litrelik bir miktarını ödemi başarıyla tedavi etmek için günlük olarak tüketmelidir.

En iyi sonucu elde etmek için, organik ve çiğ tüm maydanozu, şaşırtıcı şifa etkileri olan tohumlar, kökler ve yapraklarla birlikte tüketmelisiniz.

Çayın nasıl hazırlanacağı ise şu şekildedir :

Başlangıçta, bir tencerede 500 ml su kaynatın. Sonra, taze maydanoz köklerini doğrayın ve ince yaprakları içine atın ve karıştırın. Bu karışımın 5 çorba kaşığı tencereye ilave edin ve 5 dakika kaynatın.

Daha sonra, çayı soğumak için 20 dakika bekletin ve daha sonra maydanozları içinden çıkarın.

Kullanımı :

Mayonez çayını günde üç kez tüketebilirsiniz ve bacakların şişmesi birkaç gün içinde ortadan kalkacağından, sorunu hızla çözecektir.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git