Sivilce Gibi Bir Yara Çıktı Ama Geçmiyor

Sivilce gibi bir yara çıktı ama geçmiyor
Soru: 67 yaşında 20 yıldır adet görmeyen, 2 doğum yapmış bir kadınım. Son 3 aydır dış genital organımda bir sivilce gibi başlayıp bir türlü geçmeyen ve hatta büyüyen bir yara çıkıyor. Ancak bu yara herhangi bir ağrıya sebep olmuyor. Bir de kaşıntım var. Çeşitli yara kremleri kullandım ama geçmedi. Ne yapmam gerekiyor?
Cevap:
Menopoz yaşından sonra dış genital organlarda görülen yaralar ihmal edilmemeli ve mutlaka bir uzman tarafından değerlendirilmelidir. Çoğu kez hiçbir sivilce veya yara dahi olmasa basit bir kaşıntı ile başlayan şikayet giderek artar ve iyileşmeyen bir yara haline gelebilir. Dış genital organın kötü huylu tümörleri için tipik bulgu budur. Şimdi okuyucumuzun mutlaka böyle bir durumu vardır demek istemiyorum ama gidip muayene olmalı. Gerekiyorsa o yaradan biyopsi alınmalı. Hastalığın adı konup tedavi ona göre planlanmalı. Bu iş için jinekolojik onkoloji yapılan bir yere müracaat edilirse bence daha uygun olacaktır.

PAYLAŞ
Sivilce Gibi Bir Yara Çıktı Ama Geçmiyor Konusuna 3 Yorum Yapıldı
  1. manidar dedi ki:

    merhaba rahmımde sıvılce tarzı bıraz daha buyuk ama sert bırsey cıktı.sızce ne yapmalıyım

  2. Yorumsuz dedi ki:

    Ergenliğe girdiğim halde yüzümdeki sivilceler hiç geçmedi ve 15 yaşındayımm ne yapabilirim

  3. sibel tutak dedi ki:

    21 yaşındayım 2 yaşında bir kızım var adet düzensizliğim hep vardı ama doğum yaptıktan sonra 3 ayda 4 ayda adet olmaya başladım vede çok az oluyarum.benimde hamileliğim sırasında dış genital bölgemde sivilce gibi şeyler çıkmıştı ama doğumdan sonra doktora gittiğimde kendiliğinden geçti sizce neden adet düzensizliği yaşıyorum şimdiden yardımlarınız için teşekkürler…

Sayfa başına git