Fare ve Örümcekleri Evden Uzaklaştırmak İçin Harika Bir Yöntem

Kabul edelim, küçük küçük canlılar olsalar bile, örümcekler ve fareler gibi davetsiz ziyaretçiler genellikle evde huzuru ve rahatlığı yok ediyorlar. Ev eşyalarını kemirmelerinin yanı sıra insan sağlığı için ciddi tehlike arz ediyorlar. Ve hepsi için en zor şey yaşamlarının ellerinden alınması, değil mi? Yanlış!

Bu sorunun çözümü çay poşetinde yatar, inan ister inanma! Buna rağmen, ihtiyacınız olan her şey çay poşeti değil, nane poşetleri.

Tek yapmanız gereken bir fincan nane nemi çayı demlemek ve çay torbalarını örümcek ya da fare fark ettikleri evin çevresine dağıtmaktır. Odanın her köşesine 4 çay poşeti yerleştirmek en iyisidir.

Aynı amaçla nane esansiyel yağını da kullanabilirsiniz. Su ile bir sprey şişesine nane nişasta yağı 10 – 15 damla dökün ve evin her tarafına ve elbette çay poşetlerinin üzerine püskürtün.

Ek ipucu:

Bu tekniklerin hiç biri hayvanları öldürmek amaçlı değildir, yalnızca evinizden veya bahçenizden uzaklaşmalarını sağlamak amaçlıdır. Pamuğu ceviz büyüklüğünde yuvarlayın. Üzerine nane yağı damlatın. Hazırladığınız bu pamukları farenin geldiği yerlere koyun. Bu çözüm de doğal bir fare kovucu ve uzaklaştırıcı etkisi yapacaktır.

Ayrıca bazı limon yağı ve tarçını karıştırıp bu kombinasyonu evinizden örümcekleri yok etmek için kullanabilirsiniz.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git