Gebelik Belirtileri Nelerdir?

Gebelikte pek çok kadın tarafından hissedilen belirtiler ve bulgular mevcuttur.

En Belirgin Gebelik Belirtileri Şunlardır:

1. Adetin gelmemesi (amenore)
2. Bulantı ve kusma
3. İdrar yakınmaları
4. Yorgunluk
5. Fetal hareketlerin algılanması
6. Göğüslerde birtakım değişiklikler
7. Vaginal mukoza renk değişikliği
8. Artmış deri pigmentasyonu ve abdominal striaların görülmesidir.

AMENORE:
Daha önce düzenli adet gören sağlıklı kadınlarda olması gereken adetin olmaması hamilelik yönünde önemli belirtilerden biridir.
Ancak amenore tek başına gebeliğin kesin olduğu anlamına gelmez. Psikolojik ve sosyal koşullar, iklim ve yer değişiklikleri adetin aksamasına sebep olabilir. Bunlara ek olarak ağır enfeksiyon hastalıkları ya da diyabet, ve diğer birtakım hormonal hastalıklarda da amenore vardır (Basedow hastalığı, miksödem, akromegali, Addison). Çocuk emziren kadınların yüzde 80′ inde amenore vardır.

Az da olsa henüz hiç adet görmemiş puberte çağındaki bir çocukta, bir süredir menopozda olduğu bilinen kadında da hamilelik olabileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

Bunların tersine hamile olduğu halde adet gören kadınlar da yok değildir.

kusmaBULANTI – KUSMA:
Genellikle gebeliğin 2-12. haftalarında gözlenir. Gebelerin yaklaşık % 50-60’ında bulantı-kusma görülür. Sıklıkla bulantı sabah uyanıldığında çok şiddetlidir ve gün ilerledikçe azalır. Gebelik sırasında hastanın değişen metabolizmasının, değişik durumunun, endokrin bezlerin bulantı – kusmada rollerinin olduğu düşünülmektedir.

Hamilelikte ayrıca tükürük salgısında artış (hipersalivasyon) ve ağızda aşırı sulanma (pitiyalismus) mevcuttur.

MESANEDE DUYARLILIK ARTIŞI:
Gebeliğin başında büyüyen pitiyalismus mesaneye baskı yapar. Mesane duyarlılığı artar. Kapasitesi azalır. Sık idrara çıkılır. Bu belirti gebeliğin 2.devresinde azalır. 3. trimesterde fetal baş pelvise inince yeniden başlar.

YORGUNLUK:
Erken gebeliğin sık rastlanan ve bazen çok şiddetli olan belirtisidir. Yorgunluk, yapılan işle orantısızdır. Genellikle 20. haftadan sonra geçer.

FETAL HAREKETLERİN ALGILANMASI:
Genellikle Multiparlarda 16-18. haftalarda, primiparlarda, 18-20. haftalarda gebe tarafından fetal hareketler hissedilir. Bu batın içindeki kanat çırpılmasını andıran bir duygu olarak algılanır. Bu hareketlerin şiddeti giderek artar. Bu hareketlerin anne tarafından algıladığı ilk ana “CANLANMA” denir.

MEMELERDEKİ DEĞİŞİKLİKLER:
İlk adet gecikmesinden kısa bir süre sonra memelerde dolgunluk, duyarlılık, karıncalanma hissedilebilir. Gebeliğe eşlik eden meme değişimleri, meme dokusunun hormonal uyarısına bağımlıdır, ama hemen adet öncesinde de aynı belirtiler bulunabilir. Nadiren yüksek prolaktin düzeylerinin varlığında memelerde gebeliktekini andıran değişimler olabilir.

Memelerde bez, yağ ve bağ dokusunda artış olur ve damarlarda, lenf bezlerinde hipertrofi meydana gelir. Böylece memelerin şekil ve kıvamında karakteristik değişiklikler olur. Areola halkası genişler ve mamilla büyür, uzar. Areolada bulunan rudimenter süt bezlerinden, Montgomery bezleri aşırı belirginleşir. Areola ve mamillanın rengi, artmış pigmentasyon nedeniyle değişir (renk açık kahverengiden, koyu siyaha kadar olabilir). Çoğunlukla 2. gebelik ayından itibaren özellikle pigment bakımından zengin olan hastalarda pigmentasyon areola halkasından taşarak, areola çevresinde daha açık renkte sekonder gebelik areolası meydana gelir. Proliferasyona uğramış süt bezlerinin faaliyete başlamaları gebeliğin 2. ayının sonunda olur ve sekresyon başlar. Memenin tabanından mamilla yerine doğru yapılan basınç sonucunda berrak, daha sonraki aylarda da bulanık bir hal alan beyaz sarımtırak sekret salgılanır. Bu mayi, olgun süt karakterinde olmayıp kolostrum adını alır (Kolostrum, histolojik ve kimyasal bakımdan sütten ayrılır). Fakat kolostrum varlığı kesin gebelik bulgusu değildir. Daha önce gebelik geçirmişse kolostrum sekresyonu senelerce devam edebilir. Nulliparlarda da kolostrum teşekkülü görülmüştür. Korpus luteum persistansinde, ovarium kistlerinde, myomlarda, tüberkülozda da kolostrum oluşabilir. Hatta bazı kadınlarda menstrüasyon sırasında, pubertede, klimakteriumda, ovariumda oluşan fonksiyonel değişikliklere uygun zamanlarda kolostrum salgısı görülebilir.

Tüm bu nedenlerle meme salgısı ancak şüpheli gebelik bulgusu kabul edilebilir. Ama ilk gebeliklerde diğer sebepler de elimine edilebiliyorsa gebelik yönünden değerli bir bulgu kabul edilebilir.

LİVİDİTE:
Damar genişlemesine bağlı gelişen kan göllenmesi nedeniyle vulva, vagina ve servikste mavimtırak bir renk belirginleşir.

ABDOMİNAL STRİALAR VE PİGMENTASYON:
Gebelerin yaklaşık %90’ında, stria gravidarum da denilen gerilme çizgileri ortaya çıkar. Deri altı ve deri ile ilgilidir. Deri dokusunun elastik lifleri birbirinden ayrılır, altında bulunan ve damardan zengin tabaka kolayca görülür. Gebelerin yalnızca %10’unda gözlenmez. Gebelikten sonra da beyaz inci sedef gibi izler bırakırlar. Striaların çokluğu kişinin dokusunun elastikiyeti, derialtı dokusunun yağlanması ve gerilmesi ile ilgilidir.

Gebelikte vücudun belli bölgelerinde ortaya çıkan renk artışı (pigmentasyon) en fazla göğüs uçları, yüz, karın ve dış genital organlarda görülür. Göbekle pubis arasında uzanan çizginin koyulaştığı görülür. Ayrıca vücuttaki diğer operasyon izlerinde de pigmentasyon artışı görülebilir.

Alın-yanak-ağız etrafında kirli kahverengi lekeler kadının yüzüne maskelenmiş bir görünüm kazandırır ve kloazma gravidarum denir (Gebelik maskesi).

AŞERME-SİNİRSEL-RUHİ DEĞİŞİKLİKLER:
Gebe kadında yemek yeme arzusuyla ilgili ve gebelikten önceki durumuna uymayan değişiklikler olur. Bazı yemeklere arzusu artar bazı yemeklere karşı isteksizlik olur. Ekşi, tatlı, tuzlu v.s. isteği artabilir. Gebenin iç-dış dünyasındaki olaylara reaksiyonu çocuğu arzu edip etmemesine göre değişir.

Ancak bütün bu söylediklerimiz kişiye göre değişebilen belirti ve bulgulardır. Kadından kadına çok değişkenlik gösterir. Kesin gebelik teşhisi, hekim muayenesindeki kesin bulgular ve laboratuar tetkikleri ile bu subjektif bulguların beraber değerlendirilmesi neticesinde konulabilir.

PAYLAŞ
Gebelik Belirtileri Nelerdir? Konusuna 161 Yorum Yapıldı
 1. tuba cinar dedi ki:

  selam.arkadaslar benimde yumurta gününden sonra acayip.belim ve kasik agrim oldu ve adetime 2 hafta vardi.adet agrimda oldu.gögüslerim acimisti ama simdi adetime 2 gün kala bel agrisi.haric agrim yok sadece akintim var beyaz kivi.gebelikmi yada adet akintisimi bu

 2. dilek inan dedi ki:

  bende istiyorum ama stress yapmamam gerekiyormus yksam cocukta olmazmis dioyrlar dr ama 1 kizim var allah bizlere bagislasin tapikide kizimin bir kardesi daha olmasini istiyoruz

 3. dilek inan dedi ki:

  arkadaslar neden dr gitmiyorsunuz siz stress yaptikca ne adetiniz gelir nede cocuk olur ya cok komiksiniz allahi

 4. hanife cetın dedi ki:

  mayısın 17de olacaktım olmadım 16gun gectım ama 3gundur pazartesı sabahı 2damla kan geldı oglensı aksamsı yok ertesı gunde yok gelmedı kanım bugun sabah 2 damla yıne geldı sımdı ıse yok gelmıyor ama ıstahım yok sabahları kahvaı yapamıyorm adeta ıstahım kesıldı sadece erık yıyorum asyeren kadınlar gıbı acaba hamıle olabılırmıyım neden arada bır kan gelyo üsttunde gorebılırmıyım cvbınızı sabırsızlıkla beklıyorum.

 5. GUZEL KIZ dedi ki:

  sevdacım ınsallah hamılesındır bende adetıme hep bır hafta kala sureklı karın agrısı ve bulantı kasık agrısı olur ama sonuc herzamankı gıbı husran olur yınrde fazla umut ıyı degılkı kendımden bılıyorum ınanın

 6. sevda dedi ki:

  ya benim adetime 1 hafta var ama karnim cok kötü agriyor midem bulaniyor insallah hamileyimdir bir kizim var 4 yasnda insallah rabbi bir kardes daha verir yavruma

 7. gattuso dedi ki:

  ya bende bi erkek olarak tesaduf yorumlari gordum,millet ucmus burda ya cok koptum valla :))) gidin idrar testi yaptirin olmadi emin değilseniz,kan testi yaptirin yani,kim nasil anlayacak hamile olduğunuzu burdan :)))

 8. ceylan dedi ki:

  slm arkadaslar ben esimle 1 bucuk aydir evliyim ve idrayilimi yapdigimda cok yaniyor ve alinganlik cok üstümde olmaya basladi son 1 haftadir sizce hamilemiyim ben pek bulantim yok acikcasi ama test yapmama ragmen negativ cikdi nasil anlaya bilirim gebe olup olmadigimi lütfen cevap verirseniz cok sevinirim ve duaciniz olurum tskler saygilarimla … ceylan

 9. GUZEL KIZ dedi ki:

  HER AY HUSRANA UGRAMANIN NE DEMEK OLDUGUNU COK IYI BILIYORUM O YUZDEN RABBIM BIZI GUNAHKAR ETMESIN ISYANKARDA ETMESIN DUA EDIN CANLARIMMM BEN HEPINIZE DUACIYIM

 10. GUZEL KIZ dedi ki:

  kımılerının gunahı bol olur boyle kımısıde bebek bekler ama yok burdakı butun bebek ısteyenlerın rabbım yollarını acsın dertlerıne sıfa versın

 11. GUZEL KIZ dedi ki:

  ONCELIKLE HERKESE IYI GECELER SU EVLI OLMADAN HAMILE KALANLARA SESLENIYORUM ALLAH ASKINA BI ANLIK ZEVK ICIN DEGDIMI SORUYORUM ALLAHIM YARABBIM NE KADAR GUNAH SIMDI UGRASIN DURUN O GUNAHSIZ YAVRULARI ALDIRMAYA SIZIN BI ANLIK PIS ZEVKINIZ YUZUNDEN DEGILMI BUTUN BUNLAR YOK NISANLISI ASKERDEYMIS YOK ERKEK ARKADASI SURTUNMUS CAR CURT BU NE YAAA SIZIN YERINIZ YORUM YAPACAGINIZ YER BURASI DEGIL ARTIK SIZIN GIBILER YUZUNDEN INSAN COCUK DOGURMAYA KORKUYOR YA SADECE SIZE UMUT BAGLAYAN O GUZELIM AILELERINIZE UZULUTYORUM YZIK COK YAZIK NE YAPARSIN KIMI DE YILLARCA EVLAT DIYE CIRPINIR DURUR BEN VE BENIM GIBIL

 12. guner coskun dedi ki:

  gunum 3 4 gun oldu geceli ve test yaptım negatif sonuc cıktı bunn nedeni ne olabilir

 13. emiine dedi ki:

  ya arkadaşlar allah aşkına niye burda sorguluosunuz hamilemiyim değilmiyim die doktora gitsenizya madem çıkmıyor testte gidin öğrenin .benim arkadaşım 3 kere idrar testi yapmasına rağmen negatif çıktı ama hamileymiş 🙂 bu yüzden gidin kan testi yaptırın içiniz rahatlasın.. allah herkese hayırlı evlatlar nasip etsin.banada inşşşş 😀

 14. crazy dedi ki:

  hastalığım 8 gün geçti bütün hamilelik belirtileri var ama test yaptım negatif çıktı acaba hamilemiyim değilmiyim????

 15. fadime dedi ki:

  adet gormedim 15 gun gecti 2 defa test yaptim ama cikmadi acaba hamilemiyim dis gebe falan olabilir mi yardim ederseniz sevinirim hamile olma riskim ne dir kocam icine bosalmadi ama 2 hafta gecti ?????

 16. azra dedi ki:

  merhaba ben tam 50 gundur adet olmuyom iki defa tes yaptim ama negatif cikti bugun kan verdim yarin ogrenecem ins hamileyimdir evlenmeden once adetim cok guzeldi evlendikten sonra bozuldu 6 ay ilac kullandim duzene girdi ve boyle gecikmedim 6 sene oldu evleneli insalla hamileyimdir cunki cok istiyorum allahim kimseyi evlat sevgisinden mahrum birakmasin amin cok tesekkurler

 17. özge dedi ki:

  slm arkadaşlar ben 1.5 senelik evliyim ilk evlendigim sıralar cok cocuk istememize ragmen 1 sene cocugumuz olmadı eşimle doktora gittik normal dedi hormonlardan dolayı 1 sene sonunda hamile kaldım fakat kalbi durdugundan dolayı alldırmak zorunda kaldım ama kürtaj olduktan 1 ay sonra korunmayı bıraktık fakat aradan 4 ay gecmesine ragmen hamile kalamadım neden acaba doktorum küçük bi kist oldugunu söledi ama kandiligindende gecebilir dedi acaba ondanda olmuyo olabilirmi

 18. sevda dedi ki:

  siz hepiniz manyaksınız ben bu yazışmalarınızı tesadüf gördüm okudum hamile olup olmadığınızı öğrenmek için doktora kidin

 19. bahar dedi ki:

  slm merhaba.. hamilelik belirtilerini okurken tesadüfen bu siteye girdim.. Bugün adet olmam gerekiyordu ama henüz bişey yok ama kasık ağrısı var 2 günden beri sol kalçam ve belim ağrıyo mide bulantısı var acaba psikolojik mi diyorum .. test yapmak için çok erken mi acaba yapsam hemen belli olur mu ? çok merak ediyorum inş. hamileyimdir çok istiyoruz..

 20. zümre dedi ki:

  selamünaleyküm arkadaslar.ben iki seneye yaklasik evliyim.esim türkiyede üniversitede okuyor.ben almanyada yasiyorum.esimin ojulu bitince gidecegim türkiyeye.benim en büyük arzum hayirlisiyla hamile kalmak.senede iki sefer esimin yanina gidiyorum tatile.korunmamamiza ragmen olmuyor.cok istiyorum ben ama olmuyor.simdi esimin yanindan geleli tam bi hafta oldu.ben yine her seferde oldugu gibi yine umutlaniyorum.insallah hamileyimdir.bi belirtisi yok aslinda tam olarak.sadece gögüslerim biraz sisdi.adet olmama yaklasik 3hafta var.esimin yanindayken adetim oluyordu.gelmeden iki gün önce temizlendim ve iki sefer iliskiye girdik.insallah hamileyimdir cok istiyorum ben anne olmak.simdiden hamile oldugumu nasil anlayabilirim?

 21. fatoş dedi ki:

  slm arkadaşlar kahverengi leke genelde düşük belirtisi hemen beta hcg kan testi yaptırın bu testi her hastanede kadın doğum doktorundan isteyebilirsiniz kanda 48saatlik gebelikler bile çıkıo test sonucuna geogleden kendiniz bile bakabilrsiniz beta hcg yazıpta allah isteyen herkese çocuk verir inşllh

 22. dilek dedi ki:

  benimde adetım gecıktı 5 gun ve bel agrım cok acaba hamıle mıyım

 23. elif dedi ki:

  ben ılskıye gırdıkden sonra adet gordumm aradan ıkı ay gectı suanda gormuyorum sızce hamılemıyım ??

 24. nursen dedi ki:

  slm benim de adetim 12 gun oldu gelmiyo

 25. majia kedy dedi ki:

  ya ben 11 yaşındayım hayla adet olmadım acaba neden çok acil öğrenmem gerek.Ben amerikalıyım daha yeni türkısh öğrendim

 26. yok dedi ki:

  ya bu evlenmeden sevgilisiyle kucuk yasta iliskiye girmek yenimi adet oldu

 27. slm dedi ki:

  mrb benimde hastalanmama bir hafta var fakat kasıklarım belim çok ağrıyor kendimi aşırı yorgun halsiz hissediyorum 8 aylık evliyim gecen hafta kahverengi lekenlenme oldu acaba hamilemiyim??

 28. elif dedi ki:

  selam benim daha hastalanmma 1 hafta var ama bugn biraz kan geldi 2 gündürde kahverengi lekenmeler oluo 5 aydr korunmuyorum bu sefer oldumu acaba beni bu konuda bilgilendirin lütfennnnnnnnnn

 29. tugba dedi ki:

  selam arkadaslar bana yardımıc olurmusunuz ben ayın 20 sınde adet oluyordumolmadım ayın 24 de oldum ama herzamankı adetımden farklıydı ve mıde bulantım yok ama asrıı yorgunluk var uzerımdehıbır ıs yapmasamda yorgunluk oluyo uykum gelo sureklı yatıp uyumak ıstıorum test yapmaya korkuyorum bıraz daha beklıyım dıorum esım kızıo test yap dıye ama bılemıorum bı akıl verın lutfenn

 30. İREM dedi ki:

  yorumların çogunu okudumm hemen hemenn bi bayan uzun bi yorum yapmış bende son derece haklı hadi evlileri anlıyorumm ama bu bekar kızlar bu yorumları utanmadan nasıl yazıyorlar yaa okurken çok sinir oldumm gercekten de acıdım size başka da bişey degilll.!!! yaptıgınız dan utanmıyorsunuzzz bari anlatırken utanın ya!!!!! pesss bende evliyim 3 senedirr.

 31. azra dedi ki:

  mrb ben hamile kaldım 3 aylıktı karnımda öldü simdik 8 aydır hamile kalamıyorum doktora gittim sol yumurtalıklarında kist var dedi 4 milim 1 ayda gitti sımdık 3 kere adedimin bittiginde ilişkiye girdik simdik 8 günüm var test yaptım cıkmadı cok istiyorum ama olmuyor:(:(:(

 32. sinem dedi ki:

  keske bende hamile kalabilsem :((

 33. tugce dedi ki:

  ocağın15de adet olacağım çok hafif bir kanamam oldu geçti 9unda hamile olduğumu nasıl öğrenebilirim.

 34. ebruuuuuu dedi ki:

  ben 17 yaşındayım bugüne kadar adetim çok düzenliydi hep 28 günde bir gelir 1 gün bile gecikmezdi.1 hafta önce sevgilimle arkadan ilişkiye girdik ama boşaldıktan sonra 5 saniyelik vajinamın üstünden sürtündü.hala hastalanmadım.hamile olabilirmiyim ihtimal nedir?spermler vajinanın içine gidermi? bide 1 haftadır antbyotik kullanıyordum oda kesmiş olabilirmi? cevaplarınızı bekliyorum… ve diyelimki hamile kaldım 18 ime 2012 de gireceğim. 18 yaş altında çocuk alınırmı? şimdiden teşekkürler…

 35. meryem dedi ki:

  adetim geikti 20 gün oldu hala olmadım test yaptım çıkmadı amakarnım 3 gün oldu karnım patlayacak gibi ağırıyo ve beliminde her tarafı çok ağırıyo sanki karnımda patlamaya hazır 1 bomba var gibiyim ne olur biran önce cvp yazın bekliyorum ne yapmalıyım

 36. seda dedi ki:

  ya arkadaslar sız kızsınız ndn erkeklere yenık dusuyorsunuz ndn aılenızın gururunu bes paralık edıyorsunuz gercekten yazık ya

 37. seda dedi ki:

  slm cok merak ettıgım bırsey var ve bana yardım olacagınızı umuyorum adetten once hamıle kalınıyor fakat bız ndn adetten sonra ogrenıyoruz

 38. burcuu dedi ki:

  ya ben 16 yaşındayım. yaklaşık 2 ay önce erkek arkadaşımla birlikte oldum şuan askerde ve şartlar bizi ayırdı. 2 aydır adetm geliordu bu ay gelmedi 24 aralıkta olmam gerekiordu ama 23ünde antibiyotik hap atmıştım ondan dolAYIDA olablirmi lütfen blgi verinn bana

 39. Safiye dedi ki:

  Meraba ben bes aylık evliyim 3Ay dogum kontrol. Hapı kullandım
  Sonra bıraktım iki aydır korunmuyorum şimdi adetime daha iki hafta
  Var migdem bulanıyor basım donüyor ve kasık ağrıları var hafifte olsa
  Çıkmaz diye test yapmadım cok sabirsizim bı bebeğim olsun istiyorum allah
  İsteyen herkese versin insallah

 40. aylin dedi ki:

  arkadaşlar ben hasta oldum ama tam olamdım böyle az az üstüne olursun dediler ya 6günüm geçti adet gördüm tahlil yaptım çıktı biri net çıktı biride hafif belli acaba hamile olma ihtimalim varmı

 41. aylin dedi ki:

  ne sacmaya ya yazdıklarınız içine boşalmadan hamile kalına bilinirmi

 42. ezgitugba ortanca dedi ki:

  peki bunlarin hic biri olmayip hamile olanlar var benim annem adet oldu kusmasi yoktu normalde olabilecek seyler dir ama olmadi bende evliyim ve cocuk istiyorum ilk hamileligimde bunlarin hic biri olmadi (BEBEYIMI KAYBETIM MALESEF) tekrar anne olmak istiyorum su aralar oyle bir hissim var ama bunlarin hic biri yok bende nasil anlarim bi yazar saniz

 43. SERAP dedi ki:

  meraba ben 1 aylık ewliyim daha ilk günlerden bebek düşünmüyordum ama belirtileri başladı… 2 hafta oldu olalı…ne yapmam gerekiyor…açıkçası bu konularda pek bilgim yok kimseye de soramıyorum…önerdiğiniz bir ilaç war mı olmaması için yoksa doktara başvurmalımıyım…? en kısa zamanda cewap werirseniz çok sewinirim…

 44. esra dedi ki:

  mrhb 5 aylık evlıyım adetımbıtelı 4 gun oldu ama asırı mıde yanmsı bulantı ve bel agrısı var acaba hamilemıyım

 45. cansu dedi ki:

  merhaba gecen ayin 25 de bir aylik bebegim dustu ve ben bu ay adet gormedim 4gun gecikti goguslerimde dolgunluk ve agri var yorgunluk uyuma istegi acaba bunlar yeniden hamile oldugumami isaret bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim

 46. Seda dedi ki:

  Merhaba ben 6 Kasım’da adet gördüm 3gun sürdü simdi migdem ara ara bulaniyo hiç bisey yiyemiyorum ama kendimi şişmiş gibi hissediyorum çok yorgun uykusuz ve sinirliyim Asiri akıntım var hamile olabilirmiyim test yapsam cikarmi

 47. nazlı dedi ki:

  merhaba ben 19 yasnda 1 bucuk senelik evliyim gecen ay ayın 13ünde adet olmustum ama bu ay adetim gecikti bgn cok az kahverengi olarak adetim geldi ama oda 1 damla birsey hamile olma ihtimalim varmıdır sizce..

 48. irem ğünğör dedi ki:

  benim çocuğum olmuyordu doktora ğiddik tüp bebek koydurduk sonra çocul oldu 4 sene sonra eşim istedi biz kendimiz yapmaya karar verdik eşim bonyodan çıktı ğiyindi banyoya ben ğirdin çiktim tam ğiğindim yata ğikdimtam başlarkena4 yaşındaki kıziniz ğeldi eeeeeee eşim cok istiyor eeeeeeee çocuk bizim yanımızda yatmak istiyor eşim ikna edinceye kadar canınız çıktı ve eşimle cocuk yaptık bir ğece boyunca kardeşi olunca çok sevindi………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

 49. CANAN dedi ki:

  ben altı senelik evliyim bir tane kızım var 4 yaşında,bizde yeni evliyken istememize rağmen olmadı,bulunduğum çevremdeki en iyi dr. araştırdım dr. gittik eşimle çocuk istediğimizi fakat olmadığını söledik,hormonlarımda dengesizlik olduğunu öğrendik ilaç sonucu bende hamile kaldım.ve her ay dr.gittim hiç aksatmadım kendimi ve çocuğumu önemsediğim için sürekli iletişim halinde kaldım,eğer sizde kendinizi önemsiyosanız buralardan çözüm aramayın dr. gidin,en iyi sonuçları inanın orda bulacaksınız,şu anda 2.ciyi istiyoruz hormonlardan dolayı yine doktorumla iletişim halindeyim varsada yoksada ziyaret edip muayene oluyorum sürekli,ne olursa olsun her hangi bir şeyden şüphe ediyorsanız hemen gidin sonradan kötü süprizlerle karşılaşmayın kadın hastalıkları önemsenmicek bişey değil çünki…HERKEZE ACİL ŞİFALAR…

 50. aysun dedi ki:

  meraba ben geçen ay 7sinde adet oldum 3 gün sürdü bu ay ayın 10u adet olmadım fakat adet olacakmış gibi belirtileri vr yani göğüslerim acıo sivilcelerim çıktı 5 aylık evliyim bebeğimzn olmasını istiyoruz eşim her saat işten msj çekio regl olmadın dimi die bilemedm şimdi hamile olup olmadığımı akıntı oluyomuş gibi bişeyler oluo wcye gidiyorum bşy yk haff akıntı vr sizce hamilemiyim 3 gun geçti adetim 5 günü geçince test yaptırmayı düşünüyorum cevap istiyorum??

 51. lütto dedi ki:

  Bu ne ya sizin gibi gençlerden utanıyorum yazıklar olsun sizlere neymiş kızmış kenarına boşalmış sen kız olsan ne yazar herşey iki bacak arasnda bitmiyo canım kenınızı erkeklere yem etmeyin kullandırmayın evlenince değeriniz olsun kıymatiniz olsun yapmayın aılelerınıze bu lekeyı layık gormeyın her babanın annnein en buyuk gurudur hapıdan duvagıyla cıkması

 52. gül dedi ki:

  mrb burcu önce çok tebrik ediyorm seni cesaretinden ötürü nedir bu ya erkek arkadaşınla sürtünmüşte korkuyormuş hamile olabilirmiymiş bunu sürtünmeden önce düşünecektin yazık yazık ya hamile isen ne olacak bi düşün bakalım

 53. gül dedi ki:

  ben öncelikle sevgi hanıma fazlasıyla katıldıgımı belirtmek isterim ne kadar güzel söylemiş ki yazık yeni nesil gençlere bizde nişanlı olduk hemde tam 1 sene kdar ama benim eşim bana ve kendine olan saygısındaaan ötürü hiç öyle bi teklifte bulunmadı şimdi 5 aylık ewliyim eşimi çook sewiyorm mutluyum çok şükür alnımın akıyla çıktım babam ın ewinden ailem de dik bi şekilde çıkardı beni ewimizden bnce bi kızın en güzel çeyiziklasik ama gerçek olan şey öpülmemiş dudakları

 54. aslı dedi ki:

  benim adetim geçelide 2 gün oluyor.kan testi yaptırdım ama çıkmadı.idrar testi yaptırdım oda çıkmadı
  şuanda bekliyorum yardın yine yapıcam sonkez.hayırlısı…

 55. fatma kizilagac dedi ki:

  benim adetim her ayin 1.de gelirdi ama bu sefer 9 ayin 25 2010 da geldi ilk adetim 3. gün sürdü cok az geldi ilk haftalarda kusmam cok oldu bagzim cok yaniyordu uykum cok geliyordu acaba hamilemiyim adetime 4 gün var acaba belirtisi nedir cok merak ediyorum hamile olmak istiyorum

 56. burcu dedi ki:

  2 AY ONCE erkek arkadaşımla surtunuyorduk uzerımızde kıfayetlerımız vardı ayağa kalktığım pantolunmda ondan geçen bi lekE olmuştu boşalmış SONRA adet oldum adet oldum ama şu an yanı 2. ayda adet olmadım hala hamıle olablırmıyım çok korkuyorum lutfen yardım edın

 57. melike dedi ki:

  erkek arkadasımla sürtünme ile başladık daha sonra ileri gitti fakat içime girmedi ve hala bakireyim sadece vajinanın olduğu yere boşaldı hamile kalma olasılığımın olduğunu biliyorum fakat 2-3 aydır yasmin kullanıyoorum ama bu ay ilaçlarıma başlarken 3 gün geciktim ama yine içmeye devam ettim buna rağman hala hamile kalma olasılığım var mı bunun yanı sıra ilişki yaşadıktan sonra 72 saat içinde kurtarıcı ilacı da aldım hala daha hamile kalma ihtimalim var mı çok korkuyorum..yarın işikiye gireli tam 1 hafta olacak şimdiden hamile olduğumu nasıl anlayabilirim..

 58. melek dedi ki:

  müzeyen rahminde miyom veya kis ola bilir benimki gibi bende senin gibiydim ufak bir amaleyatla kurtuldum ama hemen doktora görün derhal

 59. ece dedi ki:

  slm ben 3 aylık evliim eşim içime boşaldı 3-4 gnden beri mide bulantım var karnımda sancı var adetime 15 gn var daha suan ögreneblrmiim hamilemiyim deilmiyim??

 60. havin dedi ki:

  ay nekadar sacma sorular ya :D:D:D

 61. melike dedi ki:

  slm ben 22 ysndayım 9aylık evlıyım.adetım 5eylul gelmesı gerekırdı ama bugun ay 13 hala gelmedı belım ve karnım ara ara agrıyo acaba hamıle olabılrmıyım cok ıstıyrm bı bebegım olmasını LUTFEN cvp atarsanız cok mutlu olurum.sımdıden tesekkurler

 62. hilal dedi ki:

  mrb arkadaşlar ben 21 yaşındayım 2 yıllık evliyim sadece bir kere hamile kaldım ama düşük yaptım 10baydırda sürekli istediğim halde çocuğum olmuyo adetim arada bir düzensiz hale geçiyo bu ayda 5 günüm geçti akıntı problemim var gebelik testi yapmayada korkuyorum ya hamile değilsem

 63. OHA dedi ki:

  Yorumlar bitirdi beni 😀 😀 ahauahauahau

 64. YAĞMUR DAMLASI dedi ki:

  mrb ben temmuzun 23 de adet gördüm ve 28 de 3 aylık iğne vurundum adet günüm 3 gün geçiyor nasıl olabilirde iğneden sonra hamile kalabilirim die düşünüyorum hiç bir hamilelik belirtisi yok sigara içiyorum sadace ondan tiksinmeye başladım birde çok uyuyorum iğneden sonra hamile kalma riski var mı beni aydınlatırmısınız acil lütfennnnnnnnnnn bebk istemiyorum hamileliğim çok riskli geçiyor ne olur bana yardımcı olun cevabınızı bekliyorum hayırlı ramazanlar..

 65. pınar dedi ki:

  evet bencede komik sorular 2 gün gecti hamilemiyim başım döndü hamilemiyim kim ne bilsin,yada biri evet o belirtiler hamilelik dese hamilemi kalıcaksınız soran arkadaslar,adet belirtileriyle hamilelik belirtileri aynıdır.geçikme olduğunda gidin bi doktora sonuca ulaşın burda perişan olucağınıza:):):)

 66. arzu dedi ki:

  benim bir kızım var 8 yaşında birdaha olmadı sonra varmış dış gebesi dediler oysa çocuk muş sonra doktur kendiliginden olur dedi ama 6 ay geçti benim göysümde süt var onun için olabilirmi o nu nasıl tedavisi var bilen varsa yassın lütfen şimdiden teşekürler

 67. gonull dedi ki:

  yaww ne sacma soru soruyosunuz nerden bilsin millet hamile olup olmadigini..sabredip bekleyin zamanla anlasilir yok olmadi bidaha deneyin!!!!

 68. müzeyen dedi ki:

  merhaba; benim aybasim iki kere geliyor hasta veya baska bisey olabilirmiyim bana yazirsiniz sevinirim

 69. müzeyen dedi ki:

  merhaba;ben amile olup olmadidimi bilmiyorum ama suphem var ayda iki kere aybasim geliyor bana bir cevap yazirsiniz sevinirim

 70. sedef dedi ki:

  Merhaba; ben 12 günlük evliyim adet kanamam bitti 1 gün sonra evlendim. Şimdi arada yemek yerken mide bulantım oluyor ve çok halsizim. Adetimde düzensiz en son adetimi 15 gün geç olmuştum stresten acaba şimdi hamile kalmış olabilir miyim. Cevap verirseniz çok mutlu olacağım.

 71. ezgi dedi ki:

  ben hamile olup olmadigimi bilmiyorum ama suphem var ayda iki kere aybasim geliyo maysidan itibaren bana bir cevap yazarsANIZ SEVNIRIM

 72. nuray dedi ki:

  slm aranıza yeni katıldım ne olur hemen cevap yazın idrarda hamile çıktım kanda hcg testi 652,09 çıktı doktorum hamilesin dedi ama çok endişeliyim vajinal ultrasonda gebelik görünmrdi yarın tekrar kan tahlili yapılacak adetlerim düzenli oluyordu ve ultrasondan sonra kanamam oldu 3 gündür az aza devam ediyor ne yapmalıyım ne olur cevap yazın

 73. Elmas dedi ki:

  ya bn hamile kalmak istiorum gibi.yani blmiorum heveslendim.görümcem hamile.hoşuma gdio onu öyle görmek.bnde istiorum.bi kac gündr basm dönüo gibi.halsizim.midem blanıyo.3 aylık evliyim.szce bulantdan dolayı falan hamile kalır mıyım?

 74. Elmas dedi ki:

  ya ben buraya üye olmak istiyorum nasıl olucam yardmcı olur musunuz

 75. nihal dedi ki:

  merhaba dün kan testi yaptırdım sonuçta negatif yazıyodu şimdi bebiş yokmu yani:(((((

 76. NİHAL dedi ki:

  merhaba ben enson 27haziranda adet gördüm daha adet günüme 5gün var ama karnımda acayip bi şişkinlik var özellikle kokudan çok rahatsız oluyorum midem çok kötü oluyo ve çok sık idrara çıkıyorum acaba hamilemiyim bugün kan testi yaptırcam kesin sonuç alabilmiyim bide çıkan değerleri sizinle paylaşsam bana yardımcı olurmusunuz şimdiden teşekkürler

 77. zeynep dedi ki:

  ya benim başım bir kaç gündür dönüyor migdem bulanıyor …. ve ben daha küçügüm aca ba hamilelik durumu varmı????????? offffff inşallah degilimdir

 78. assk yaaaaaaaaa dedi ki:

  ben rahım fılmı cektırmıstım 12 gun gecıktı ne yapmam gerekır lutfen yardımcı olur

 79. burcu dedi ki:

  meraba ben 1 bucuk aylık evlıyım ve evlendıgım gun adetım yenı bıtmıstı gercı bu ay adet gordum fakat su an kasıklarımda br agrı ve belım cok agrıyo cok sınırlııyım ve asırı ıdrara cıkıyorum karnım bulanmıyoda sankı bı boşluk var hep bıseyler yemek ıstıyorum bı kere test yaptırdım cıkmadı acaba dogrumu o testler yoksa bı doktara gıdıyım mı yardımcı olurmusunuz

 80. body dedi ki:

  ben 2 aylik evliyim ve cocugumuz olmasini istiyoruz bana yardimci olurmusunuz nasil hamile kalabilirim ne yapmam lazim kesin kalmak icin

 81. ece dedi ki:

  hamilemiyim acaba :’

 82. derya dedi ki:

  bakın hanımlar ben hemşireyim daha yeni oldum benimde sizin gibi
  zor durumda ve kafası karışan arkadasım var..
  isterseniz bütün sorularınızı yanıtlayabilirim

  gebeliktesti(idrar) yanılma payı olabilir ve belin aşırı ağrıması

  hem menepoz hemde hamilelik belirtisi olabilir
  eğer gençseniz doktorunuza başvurunuz o szie gerekl i tahlil ve testi yapar

 83. damlaaaa dedi ki:

  slm ben 1 yıl olacak evlenelim araştırma yaptım hamilelikle ilgili olarak ve sonunda sizinle paylaşmaya karar verdim 2 haftadır kendimi tuhaf hissediyorum adetim düzensiz olduğu için hamilemiyim değilmiyim onuda bilmiyorum çok yemek yiyorum kilo aldım,adet görmedim…kaşıntı var vucudumun belirli bölgelerinde ,yorgunluk ve ne kadar uyusamda hiç uyumamış gibi uykusuzluk çekiyorum ,canım herşeyi istiyor kafayı yicem göbek mi bebek mi kimseyle paylaşmadım ilk sizinle paylaşıyorum cvp bekliyorum damlaaaa

 84. ceydaa dedi ki:

  slm benim gögüşlerim adetime 5 gün kala şişerdi bu sefer 10 gün öncesinden şişti belim çok agrıyor iştahım çok naçıldı 1 5 senedir çocugum olmuyor adetime 8 gün var ama ben çok merak ediyorum bu belirtiler hamilelik belirtisi olabilirmi cvp yazın ltf saygılarımlaaa

 85. sevgi dedi ki:

  ben ilk önce ş 14 yaşındaki kıza seslenmek istiyorum.Niye acele ediyorsun bu kadar yaşın ne başın ne ,ayıp ya o annene babana yazık değilmi.Seni büyütüp okutmak iyi bir yerlere gelmen için ne kadar uğraşmıştır,kimbilir önce oku hayatını kurtarsan be kızım benimde 13 yaşında kızım var öyle şeylerden haberi bile yok daha onlrı yaşıyacağın günler de gelecek ilerde hatta bıkacaksın bile ne bu acelen ve diğer iki kişiyede aynı şeyleri söylüyorum erkek arkadaşı ve nişanlısıyla birlikte olan kızlara da.ya zaten nişanlısın sabret telinle duvağınla çık ki değerin artsın nedemişler gelin ata binmiş ya nasip.Ya evlenmekten vazgeçerse ne yapacaksın zaten oda hırlı olsa evlenmeden istemez.Bizde genç olduk o nişanlılğın beklemesi bile güzel. Ne acele bu gençlerde yazık ya nasıl bir gençlik yetişiyor.Öyle evlenmeden her istediğinde verirsen nedeğerin olur ne sevgi kalır gelip geçer hevesi vazgeçer sonra kucağında çocukla kalıverirsin ortada.Annenize babanıza yazık valla.Ne umutlarla doğurup büyütüyorlar.bunları mı hak ediyorlar boyunllarını eğdiriyorsunuz. 3 kuruşluk zevk ve insanlar için alacağını aldıktan sonra dediğini dinlermi tutarmı sözlerini sanıyorsun nasılsa oln oldu diye herşeye boyun eğer diye umursamaz valla ,hem öyle olmasa bile dediğinizi yapsa evlense bile gene de olmaması lazım özel olmalı bence yapamyın böyle neyse benden bukadar çok sinirlendim birazda ondan uzattım bende anneyim hemde benimde 1 yaşında kızım var allah başıma vermesin ben çok yıkılırdım ne emek verdim ben onu büyütürken olcaksa tertemiz gelinliğiyle çıksın isterim her annenin ,babanın hakkı bu bence.

 86. yağmur dedi ki:

  ben yağmur merhaba acaba ağdetim gecikmeden test yapsam hamile olduğum çıkarmı

 87. fikriye dedi ki:

  slm benım adettım 15 16 ama hiç karın agrım yok sadece kasıklarımda arada oluyo göslerim şişti uçları buyudu arada çok sancı yapıyo üreklı idrara çıkıyorum uykum gelıyo uyumak istıyorum tatlı yemek istıyorum 2 hafta önce doktara çıktım kasıklarım agrıyodu aşırı idrar tatlılı yapıldı bişi çıkmadı doktor belkı halı kalmışındır hastalıgın bı iki gun geçsın dedı ya anlayamadım halıle veya hasta olcak olsa agrım olur ama arada oluyo bana yardımcı olun olmasını çok istıyorum allah nasıp ederse

 88. leyla dedi ki:

  slm benim adetim bir hafta gecti ve bel agrim var asiri sanirim hamileyim 2 kizim var bi erkek cocugum olsun isterim yinede hayirlisi olsun nasip kismet allah herkesin gönlüne göre versin dillerim hersey gönlüzce olur her cocuk kendi riskiyla gelir arkdaslar bukadar stres yapmayin rabbim hayirlisini nasip ettsin eger hamileysem 3 kizmi erkmi oldugunu yazrim 🙂 hoscakalin

 89. *NAZLIMM* dedi ki:

  çabuk hamile kalmak icin ne yapmalıyım arkadasım 1 yıldır evlıyım bır turlu olmadı ne yapmam gerekıyor bır yardımcı olmanızı beklıyorum yorumlarınızla lutfen ….sımdıdıen tesekkurler…

 90. melisa dedi ki:

  bende 1 yıllık evliyim hamile olmamı çok istiyorum inşallah hamileyimdir… çok özledik artık bebişi inşallah bir an önce olur…

 91. fatoş dedi ki:

  slm.hemen hemen 1 aydır evliyim.en son regl dönemim başlangıç tarihi 04.04.2010 / bitiş tarihi 11.04.2010 regl dönemimin üzerinden 5 gün geçti ve halen adet göremedim.her ihtimale karşı gebelik testi yaptırdım bir sonuç alamadım.yalnız aşırı derecede halsizlik dalgınlık ve uyuma arzusu var.ayrıca regl sancılarını yeni dün ara ara görmeye başladım fakat onadan da bir sonuç alamadım. evlilik öncesi regl dönemlerim düzenli ve bir problem yoktu.sızce gebe olmuş olabilirmiyim yoksa gecikmeli regl mı olcam? napabilirim bu durumda kan testi yapmak uygun olur mu? yoksa bir jinekoloğa görünmek mi doğru olur.bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim sevgilerimle…..

 92. çilemm dedi ki:

  arkadaslar en son 25 martta adet gördüm bugun ayın 4 mayıs hala olmadım idrar testi yaptım ama negatif cıktı size hailemiyim

 93. ilknur dedi ki:

  yaklaşık 1 seneyi geçti evliyim çocuk ismemize rağmen çocuğumuz olmuyodu doktora gittik eşimdede bendede bi sorun çıkmadı ayın 21 inde adet görmem gerekirken regl olmadım dün idrarla gebelik testi yaptım sonuç negatif sizce hamilemiyim

 94. ayşe dedi ki:

  1 yıldır evliyim çok istememize rağmen çoçuk olmuyor adetim 15 gün gecikti test yaptım olumsuz çıktı ne yapmalıyım

 95. gamze gözüacık dedi ki:

  merhaba ben subat ayında adet oldum we daha adet olmadım doktora gıttımbana kesen olusmus ama ıcınde fetus yok dedı iki hafta daha bekle daha sonra tekrar gel dedı acaba bos gebelık olabılır mı lutfen hemen cewap werırsenız cok memnun olurum

 96. gamze dedi ki:

  merhaba ben 8 aylik evliyim.evlendigimden itibaren ilk 3,4 ayi duzenli oldum sonra duzensiz olmaya basladim her ay oluyom ama farkli tarihlerde ve su an da gecikti belirtiòleri var ama olmadim daha acaba hamile olabilirmiyim.

 97. seren dedi ki:

  ben bebek istiyorum ama olmuyor 4 ay oıldu evleneli 2 inci evlilim bu birtane oglum var ama bu insandan olmuyor sorun bendemi ondamı anlamadık eşim çok istiyor hanımların dikatine herkese selam damara devam by 🙂

 98. aslı kılıç dedi ki:

  benim adetime 2 gün var ama bende bulantı baş dönmesi var sebebi hamilelik olabilir mi ?????????
  sisce beni aydın latırsanız sevinirim

 99. hacer dedi ki:

  benım adetme daha 1hafta var.ama son bırkac gundur saba kalktgmda mıyde bulantısı hıssetyom ama mıyde bulantısını usuttugum ıçınde olabılır dıye dusnuyom ıkısıde olabılır sızce hangısıdır.

 100. elif alper dedi ki:

  ya lütfen arkadasler bu işler boş herşey nasip allah istemdigi sürece hiçbirşey olmaz bu kadar stres nedir herseyin hayırlısı bende 2 senelik evliyım herseyi akışına bırakmak lazım yüce rabbim bilir en iyisini zamanı geldiğinde öğrenirisniz lütfen

 101. aysima dedi ki:

  bende 5 aylık evliyim hamile kalmak istiyorum ara ara bel ağrım oluyor kasıklarımdada ağrıvar adetime daha 10 gün var acaba hamilemiyim

 102. ceylan kaya dedi ki:

  14sub.adet gördüm ve 4 gün geçiyo aşırı bel arısı ve mide bulantısı var

 103. nejla dedi ki:

  bendee yaklaşık 7 aylık evliyim korunmuyoruz.SAT:19 ŞUBAT fakat adetime henüz 2 gün var aşırı derecede mide bulantım ve kusmam var. bel ağrısı +iğnelenme tarzında kasıkarımda sancı oluyor. gebelik olabilirmi beklemem gereklimi. kokular bile beni rahatsız ediyor iyi çalışmalar.

 104. sevram dedi ki:

  meraba arkadasla yardimci olursaniz sevinirim ben subatin 11de adet olmustum bugun 3 gun gecti ama ucgun once kasiklarimda goguslerimde agri ve hassasiyetlik var agzimdada degisik bir tat 3gun oncede istifra ettim midem bulanmisti agrilarim hala var dun ve bugun akintiyla birlikte kan var az az ama sildigim zaman gorunuyor pedime degmiyor test yaptim negativ cikti ikisindede sizce ne yapmaliyim hala hamile gibi belitiler var simdiden tesekurler.

 105. Derin dedi ki:

  Ben daha 14yaşındayım ve hamile olma ihtimalim var ne yapmam gerekiyo lütfen yarım edin gerçekten çok zor durumdayımm

 106. ada dedi ki:

  meraba benım adet olmama daha 4 gun var sıddetlı bel agrım vardı sımdı gectı goguslerımde agrı var acaba dıyorum

 107. FUNDA dedi ki:

  kan testi yaptırdım bebek var çıktı şimdi adet olucakmışım gibi belirtiler var çok kötüyüüüüüümmmmmm:(((((

 108. esma dedi ki:

  hamileik belirtilerinde ağız kuruluğu olur mu?

 109. selın dedi ki:

  ben cok korkuyorum adam benı becerıyo ama ben hamıle kalmıyorum 5senedır hamıle kalamıyorum

 110. ELİF 9 ŞUB.2010 16.30 dedi ki:

  BEN 19 YAŞINDAYIM VE 12 AYLIK Bİ KIZIM VAR EN SON 24 ARALIKTA ADET OLDUM ADETİM YENİ DÜZENE GİRMİŞTİ VE ŞİMDİ ŞİDDETLİ BULATI VE BAŞ DÖNMESİ OLUYOR MİDEMDE HEP YANMA OLUYOR AŞERME GİBİ HERŞEY İSTİYOR CANIM TEST YAPTIM BİŞEY ÇIKMADI NORMALDE İLK HAMİLELİĞİMDE DE ÇIKMAMIŞTI ACABA HAMİLEMİYİM KIZIMI HALA EMZİRİYORUM HAMİLEYSEM BİŞEY OLURMU?CEVABINIZI DÖRT GÖZLE BEKLİYORUM

 111. özlem dedi ki:

  BEN 18 YAŞINDAYIM NİŞANLIMLA BİRLİKTE OLDUM ADETİM BİTMİŞTİ VE ÜSTÜNDEN ÜÇ GÜN GEÇTİ MİDE BULANTIM VE HALSİZLİK VAR HAMİLEMİYİM ACABA BİLMİYORUM TES YAPSAM ÇIKARMI NE OLUR BANA YARDIMCI OLUN BİDE MİDEMDE YANMADA OLUYO NE OLUR YARDIM EDİN BANA

 112. pelin dedi ki:

  yha ben gebe testi yaptım kırmızı tek çizgi çıktı ama idrarı damlattığım yerde mavi çizgi çıkıomuş gibi oluodu sınırdaydı yani nasıl oluor

 113. PELİN dedi ki:

  BN ADET OLUORUM AMA GECİKİO 3 AY ÖNCE İLŞKİYE GRDM Bİ KAÇKERE ERKK ARKDAŞIM BOŞALDI ACABA HAMİLE KALIRMIYIM

 114. melike çapar dedi ki:

  mrb.bu ay ayın 12 sinde hastalandım ama 2 gün sürdü ve pğembe pembe geldi sulu gibiydi ve 2 günn sonunda bitti birdaha gelmedi.hamile olma ihtimalim yüzde kaçtır.

 115. yıldız yıldız dedi ki:

  ben 10 günlük evliyim ama migde bulantısı ve migde kalkması var . 3 gündür defam etmekte ve bende bundan çok şikayetciyim acaba diyorum ben hamilemiyim ama bunlar çok sık degil aralıklı görünmektedir…

 116. ELA GÖZLÜ dedi ki:

  mrhb iyi günler ben eger yanlı hatırlamıyrsam.gecen ayın 2 sinde adet oldum.bugün ayın 11 i sizce neden hala adet görmedim.yada ne zaman test yapmalıyım.bana beni aydınlatacak bir cvb yazarmısınız tsk ederim simdiden.

 117. esma dedi ki:

  slm ben aralıgın 21 adet oldum daha adetime 10 gün var ama mide bulatım ve karnıma sancı ve bell agrım var kusamıyorum sizce hamileyim lütfen yardım etinn bide adet olmadan önce gebe kalma sonuç varmı acaba cvp bekliyorumm

 118. ayse dedi ki:

  slm ben aralk aynda adet görmedım sımdı ocak ayına grdık hala olmadım 1ay önce nısanlmla ılıskıye grmıstık ama içine atmadıqını sölüo cok korkuyorm nısanlm smdı askerde caresızım ne yapmm qrekıo nolur bana bı akıl verın bklıorum ltfn

 119. filiz dedi ki:

  merhaba benim adetim cok düzensiz acaba hamile kalbilecekmiyim 4 senedir evliyim hic korunmama ragmen hamile kalamiyorum.acaba olacakmiyim

 120. tubaa dedi ki:

  mrhba adetim bi kac gun gecıktı ama normalde cok olrken bu ay cok az oldum hatta dgru duzgun hıc olmadım dıyebılırım karnımın alt kısmı şiş we sert gögüslerım dolgunlastı sık idrara cıkıyorum acaba hamilemiyim…

 121. solmaz dedi ki:

  benim adetim 20 gün gecikti memelerim şişti ve kahverengi bir sivi geldi adetim başliyor zannettim ama sadece çamaşırim lekelendi bu olay 5 gün once olmuştu bidaha tekrarlamadı sizce hamilemiyim

 122. leyla dedi ki:

  ben 12 senedır cocuk dogurmadım tetavı sonucu hamıle kaldım ama neyazaıkı dusuk yaptım 5 ay once bu ay 2sınde olmam gerekırken adet olmadım gebelık testı yaptırdım cıkmadı ne yapmam gerek saygılarımla

 123. melek dedeoglu dedi ki:

  meraba benimde adtim gecikti ve belim aşırı derecede agrıyo yaşım daha küçüük acaba hamilemiyim cok duygusallaştım yaa herşeye aglayasım geliyoo ya hamileysem offffffff

 124. ilknur dedi ki:

  ya çok korkuyorum daha ben küçüğüm valla korkuyom

 125. melike dedi ki:

  inanın bende 1 senedir olmuyo çok korkuyorum inş değilimdir?????????????

 126. yaren dedi ki:

  adetim 9 gün geçti hamile olabilirmiyim kan tahlili yaptırsan hamile olup olmadığım belli olurmu

 127. özlem dedi ki:

  melek hanım. kan testi kesin demişsiniz.peki adetim gecikmeden yaptırsam kesin sonuç alır mıyım? teşekkürler.

 128. melek dedi ki:

  arkadaşlar hamile olup olmadığınızı biran önce öğrenmek için sakın idrar testiyle vakit kaybetmeyin kan testi yaptırın.Çünkü hamilelik hormonu idrara geçene kadar ortalama 7-8 haftalık hamile olursunuz ama beta hcg testi yaptırısanız hemen sonucunu alısınız.yanılma payı yoktur.

 129. sevinç dedi ki:

  ben sevinç ayın 17side adet oldum 15gün gecikti ikitane test almama ramen testler nekatif çıkıyo ne yapmam lazım 24 senedir karaciğer hastasıyım bitane kızım vardı ama oda öldü benim kendi hastalığımdan ne yapmam lazım

 130. rukiye.05@hotmail.com dedi ki:

  ben ayın 17 sinde adet gördüm daha adet olmadım ve aşırı dedecede belim ağrıyor ve gözlerim de ağırlık var sizce hamile olabilirmiyim

Sayfa başına git