Göbek Yağlarından Kurtulmanın Kanıtlanmış ve Bilimsel Üç Yolu

Kadınlarda hamilelikten sonra erkeklerde de belirli yaş aralıklarından sonra oluşmaya başlayan göbek yağları fiziksel açıdan bizleri oldukça rahatsız eder. Kadın olsun erkek olsun hiç kimse kocaman bir göbekle gezmek istemez.

Üstelik en başından önlem alınmazsa göbeğimiz yağlanmaya devam eder çünkü göbek kısmı yağ tutmaya en elverişli bölgemizdir. Bu yüzden de göbek yağları tutar ve kolay kolay bırakmaz.

Temennim göbeğinizde yağ oluşmamış olmasından yana elbette ama Türk insanı göbeksiz olmaz biliyoruz bu nedenle göbek yağlarından rahatsız olan bey ve bayanlar harika 3 yöntem ile bu yağlardan kurtulmalarını sağlayacağız.

Elbette ki ciddi bir yağlanma ve kilo probleminiz varsa bir doktordan mutlaka yardım ve destek almalısınız. Bizler sadece sizlere bilgi amaçlı bu yöntemleri paylaşıyoruz ve denenmiş yöntemler olduğu için paylaşıyoruz.

1.Bol su tüketin.

Su hayatınızın olmazsa olmazları arasında yer alsın. Sürekli yanınızda etrafınızda, baş ucunuzda olsun. Su tüketiminiz ne kadar çok olursa göbeğinizde ki yağlanmayı önlemiş ve oluşan yağlarında erimesine yardım etmiş olursunuz. Sabahları aç karnına içeceğiniz su ile güne çok daha zinde başlarsınız. Ayrıca yemeklerden önce ve yemek aralarında içtiğiniz sular size tokluk hissi vereceğinden az yemenize doğal olarak göbek yapmamanıza yarayacaktır.

Eğer su içemiyorum diyenlerdenseniz suyunuza değişik tatlar katmayı deneyin. Tarçın, nane yaprağı, limon suyu gibi farklı tatlar suyu içmenizi sağlarken yine sağlığınız için de çok faydalı olacaktır.

2.Hareket edin.

Spor yapın demedim çünkü biliyorum ki spor kelimesini duymak pek çoğunuza iyi gelmiyor. Hemen zamanım yok, spora gidecek param yok gibi bahanelerin arkasına sığınıyorsunuz. Oysa evde kendi başınıza yapabileceğiniz çok basit egzersizlerde var. Hiç birşey yapamıyorum diyorsanız bile mutlak günlük 10-15 dakika yürüyün. Hareketsiz kalmamaya özen gösterin. Çünkü oturmak göbeğinizin yağ bağlamasına en çok sebep olan eylemdir.
Yürüyüş tüm gece uyumuş olan metabolizmanızı harekete geçirecektir ve bu durum da kalori yakmanız da oldukça etkili olacaktır.
3.Limonlu maydanozlu su için.
Maydanozun söktürücü bir etkisi vardır ve böbrek ve idrar yollarınız için ilaç mahiyetinde bir bitkidir. Limon ile tüketeceğiniz günlük bir bardak maydanoz suyu da göbek yağlarınızı yakmaya yardımcı olur. Yalnız hamileler buğu aksın yapmasın. Maydanoz hamilelikte tüketime uygun bir gida değildir düşük riski olabilir.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git