Gyrotonic İle Kusursuz Vücuda Sahip Olun

Vücudunuzdaki bütün kasları en az eforla çalıştırıp, kısa sürede güçlendirebilirsiniz. Gyrotonic denilen salon sporu ile bu mümkün. Uzmanlara göre spor aletleriyle yapılması gereken bu hareketler, her gün kırk dakika uygulandığında bir ay gibi bir sürede vücutta belirgin sıkılaşma görülebilir.

Omuz, Karın ve Bel Kasları

– Cihazın minderine oturun ve kollarla bacakları omuz hizasında açın. Öndeki iki mekanizma her iki avuçla tutacaklardan tutup kavranır. Bu esnada vücudun üst kısmı öne doğru hafif eğilir ve ayak tabanları da yere tamamen değdirilir. Sonra dairesel hareketlerle cihazın kollarını birbirine yaklaştırılır, aynı anda baş öne eğilir.

salonegzersiz– Kollar birbirine çapraz duracak şekilde iki mekanizma her iki avuçla tutacaklardan tutup kavranır. Bu şekilde vücudun üst kısmı ve baş yana doğru çevrilirken nefes alarak cihazın kulpları, kollar birbirine paralel gelecek şekilde çevrilir. Nefes verirken başlangıç şekline dönülür.

Bacaklar omuz hizasında açılır ve ayaklar yere tam basarak cihazın minderine oturulur. Vücut mekanizmaya dönük biçimde baş hizasındaki yaylı ipler iki bileğe dolanır. Sol eli aşağıya doğru çekerken, aynı zamanda baş ve vücudun üst kısmı sanki arkayı görmek istermiş gibi sola doğru çevrilir. Aynı hareket diğer el ile tekrarlanır.

– Mekanizmaya yan oturarak yaylı ipleri iki bileğe dolayın ve nefes alıp iki kolu aşağıya çekin. Bu harekette bedenin üst kısmı kollarla birlikte aşağıya doğru kaymalı.

Karın Bölgesi Kasları

– Yere sırtüstü uzanılır ve yaylı mekanizma iki el ile tutlur. Bacakları bükerek, ayak uçlarıyla minderin uç kısmına basın. Sol diz ile alın birbirine doğru yaklaştırılır, eller de yaylı mekanizmayı çekerek aşağıya indirilir. Bu hareketler başlangıçtaki şekilde diğer bacak ile tekrarlanır.

Bacak Kasları

– Bel yere değecek şekilde sırtüstü uzanılır ve bacaklar yaylı mekanizmaya yerleştirilir. Bacaklar birleşik şekilde mekanizma dizlere kadar çekilir. Baldırları da yanlara doğru açarak parmakların uçları yere değdirilir. Son olarak bacakların üst kısmı yanlara doğru açılırken baldırlar da parmak uçları birbirine değinceye kadar yaklaştırılır.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git