Elinizin Şekli Karakterinizi Ele Veriyor: Her El Şekli Bir Elementi Simgeliyor Sizinki Hangisi

Mizacınız, kişiliğiniz elinizdeki çizgilerden okunsa ne yapardınız? Avucunuzdaki çizgiler, aslında bizim gelişimizi sergileyen, gösteren  “fosilleşmiş bir kayıt” tır. Tabii ki, bu size biraz farklı gelebilir.  Ancak en çok kullandığınız eliniz üzerinden yapılacak analiz birçok karakter özelliğini ortaya koyabilir.

Eski dönemlerde insanlar ellerini göstermeye yada resmedilmesine çok sıcak bakmazlardı. Bilinçli bir seçim miydi tartışılır ancak bugün bile konu üzerinde birçok araştırma devam ediyor.

Sadece avuçiçi değil parmak uzunluklarınız bile bir anlam ifade ediyor. Hiç duydunuz mu bilmiyoruz ancak eğer ayak baş parmağınızdan yanındaki parmak uzunsa itaatkar bir eş olacağınız söylenir. Hemen kontorl ettiniz değil mi? Yazının altına yorumlarınızı bekliyoruz.  Bakalım bu söylenti doğru mu? 🙂

El şeklinizde dört elementten biri olarak simgeleniyor. Bunu da destekleyen bazı noktalar var.

Toprak, Ateş, Su ve Hava

Bu kavramı anlatmak için , avuç içlerini şekillerine göre dört çeşit el biçimi ile nitelendirilerek isimlendirildiğini  söyleyebiliriz. Her bir tür bir element ile simgelenir. Her biirine bir göz atarak ve bunların hepsinin anlamını öğrenebiliriz! Peki siz hangi gruba aitsiniz!

Toprak

‘Toprak’ el tipi, kare avuç içi ve çok kısa parmaklarla karakterizedir.  Sorumluluk sahibi olan bu insanlar için öncelik güven ve istikrardır.  Öncelik listesinin üstündedir. Dünyadaki en sorumlu insanlar bu el şekline sahip insanlardır.  Bu el türüne sahip insanların ilgi alanları arasında peyzaj ve ahşap gibi pratik faaliyetler bulunmaktadır. El işlerinde kabiliyeli olan bu kişilerden zanatkar kişiler çıkması pek şaşırtıcı değil sanırız.

Dygular konusunda toprak el şekline sahip kişiler sakin ve huzurludurlar.

Ateş

‘Ateş’ elleri büyük  ayalara sahip ve kısa parmaklarla karakterizedir. Parmaklar ne kadar kısa olursa, o birey o kadar inatçı olur. İnat semiyorsanız bu insanı görür görmez koşarak kaçmalısınız. 🙂

Ateş el şekline sahip insanlar sosyalleşmek, eğlendirmek ve spor yapmak gibi konularda istekli ve yeteniklilerdir.

Ateşi el şekline sahip olanlar   tutkulu, doğal liderlerdir. Zihinleri çok hızlı çalışır; bu takım çalışması için çok istenen bir durum olmayabilir.  Grup çalışmasından çok bireysel çalışmalara uygunlardır.

Su 

Su el biçimine sahip kişiler, çok uzun parmaklarla kombine edilmiş dar bir dikdörtgen biçimli el ayası şekline sahiptir.

Hava el biçimine sahip olanlar müzik, şiir ve gizemle ilgilenirler. Hayırseverlik ve manevi liderlik gibi diğer insanlara bakmayı yardım etmeyi  gerektiren işlerde genellikle başarılar bulurlar. İyiliksever insanlardır.

Hava 

Hava el biçimine sahip kişiler kare veya dikdörtgen şeklinde avuç içlerine sahiptir. . Parmaklar kabaca el ayasının  uzunluğuna eşittir.

Hava el biçimine sahip kişiler genellikle yazı veya öğretim mesleklerinde çalışanlarda bulunur. Öğretmen, yazarlık gibi mesleklerde şüphesiz başarılı olurlar.

Hava elleri, yüksek istihbarat ve iletişim becerileri gösterir. Hava el biçimi olanlar aynı zamanda birçok şeyi aynı anda düşünmeye eğilimlidirler. Hayaperest yapıları  çevrelerindeki dünyadan oldukça uzak görünmelerini sağlayabilir.

Sizin eliniz hangi tip ayaya sahip ?

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git