Kanserle Savaşan 10 Mucizevi Besin!

Kanserle Savaşan 10 Mucizevi Besin! Çok geç kalmadan, kanserin hayatınızdan çalmasına izin vermeyin, kendinizi ve ailenizi kansere karşı korumak  için alacağınız önlemlerin aslında en basiti ve en önemlisi beslenmenize dikkat etmenizdir. Kansere karşı vücudunuzun direncini artırarak, kanser ile savaşan ve vücutta ki kanser hücrelerinin canlanmasını engelleyecek besinleri tüketerek siz tedbirinizi alabilirsiniz. Tabi ki beslenmenin yanında düzenli olarak kontrollerinde yaptırılması gerekiyor.

Kanserin Hayatınızdan Çalmasına İzin Vermeyin!

Ege Üniversitesi Tıbbi Onkoloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Canfeza Sezgin ‘in yaptığı araştırmalar sonucunda kanser ile savaşan mucizevi besinleri kanserden korunmak ve olabilecek riskleri azaltmak için mutfağınızda bulundurmanız ve aile olarak tüketmenizi öneriyorlar.

Kansere Karşı 10 Mucizevi Besin!

Zerdeçal:  Ağız, idrar torbası, mide, rahim ağzı, kalın bağırsak ve cilt kanserine karşı koruyucu özelliği olduğu kanıtlanmıştır. Her gün 1-2  tatlı kaşığı tüketilmesi önerilmektedir.

kanser için şifalı bitkilerDutsu Meyveler:  Ahududu, dut gibi meyvelerin oldukça fazla yararları olduğu bilinmektedir; özellikle kanser ile mücadele de ağız, yemek borusu ve kalın bağırsak kanserine karşı koruyucudur.  Mümkünse bir avuç kadar her gün tüketilmelidir.

Sarımsak: Özellikle çiğ tüketilmesi gereken sarımsak; mide kalın bağırsak, yemek borusu ve prostat kanserine karşı koruyucudur.

Domates: Likopen isimli bir madde içeren domates kanser riskini azaltmaktadır özellikle; prostat, akciğer ve mide kanseri olasılığını azaltmaktadır. Sarımsağın aksine pişmiş olarak tüketilmesi daha fazla yarar sağlamaktadır.

Zeytinyağı: Son yıllarda sağlıklı beslenmek için tüketilmesi önerilen zeytinyağı uzmanları da karşı karşıya getirmiştir. Ancak yapılan araştırmalar sonucu uzmanlar zeytinyağının meme kanseri, yumurtalık kanseri, yemek borusu ve mide kanserine karşı koruyucu özelliği olduğunu anlatan bir çok çalışma yapılmaktadır.

Üzüm: Kansere karşı koruyucu besinlerin başında gelen üzüm özellikle kan yapıcı bir besindir. Vücudu kanserden koruyan resveratrol maddesi üzüm kabuğunda bulunmaktadır.

Yeşil Çay: Her şey de olduğu gibi azı karar çoğu zarar olan besinlerden biri de yeşil çaydır. Günde 3 fincandan fazlasını uzmanlar önermemektedir; ancak bunun  yanında yeşil çay karaciğer, kalın bağırsak, prostat ve akciğer kanserine karşı koruyucu bir etkiye sahiptir.

Brokoli: Kansere karşı en önemli koruyucu bitkiler arasındadır.  Her gün tüketilmesi önerilmektedir.

Zencefil: Zencefilin yararları dışında fazla tüketilmesi ve yan etkilerinin olması nedeni ile de dikkatli tüketilmesi gerekmektedir. Ölçülü tüketildiğinde  akciğer, kalın bağırsak, meme, mide yumurtalık kanserine karşı koruyucu bir besindir.

Nar: Sıvı olarak da tüketebileceğiniz nar binlerce yıldır kullanılan bitkisel ürünlerin başında gelmektedir.  Baş, boyun, kalın bağırsak, lösemi ve meme kanserlerine karşı etkisi oldukça fazladır.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git