Zerdeçal ve Kuşburnundaki Mucizevi Şifa

Şifa Bitkiler de mi, Bitkiler mi Şifalı:Zerdeçal ve Kuşburnu !

Sağlığımıza, bedenimize ve ruhumuza oldukça faydası olan ve olumlu etkiler taşıyan iki bitkiden bahsetmek istiyorum; Zerdeçal ve Kuşburnu…. Zerdeçalı özellikle karaciğer hastalıklarında tüketilmesi şiddetle istenen bir bitki, özellikle karaciğer deniliyorsa sigara içenler için de iyi bir haber vardır zerdeçal da!

Özellikle sigara içenlerin karaciğere verdikleri zararı en aza indirgeyen zerdeçalı en az sigara kadar tüketmeleri gerekmektedir.

Kuşburnu ise size daha çok psikolojik olarak yardım edecek, ve psikolojinizin bozulmasına yol açan etmenleri ortadan kaldıracaktır. Ne gibi mi?  Yaşlanmayı Geciktirici etkisi gibi mesela 😉

ZERDEÇAL:

Bilinmesi gereken en önemli özelliği karaciğere olan yararlarıdır; karaciğeri güçlendirir, karaciğerden toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Vücudumuzda ki tümör hücrelerinin çoğalmasını engelleme özelliği de tüketilmesi için önemli bir nedendir. Bu büyük faydalarının yanında sigara kullanıcıları için de mutlaka tüketilmesini gerektiren özelliği; sigaranın vücuda verdiği zararı büyük ölçüde azalttığı yapılan incelemeler sonucunda öne çıkan faydaları arasındadır. Hazımsızlığa olan faydası da zerdeçalın tüketiminin önemini vurgulamaktadır.

bitkiBitkilerin tüketimin de çok önemli olan bir uyarı: Bitkileri hastalığa yakalanmadan önce düzenli olarak  tüketmeli ve bunu da yaşam biçiminiz de prensip haline getirmelisiniz.

Unutmayın ! hayatınız da ne kadar çok doğal bitkiye yer varsa, hastalıklara ve vücut yıpranmasına bedeniniz de ayrılan yer bir o kadar azalacaktır.  Tedbiri doğal bitkiler ile almak en kolay ve garantili yoldur.

KUŞBURNU:

Özellikle orta yaş bunalımına giren insanlar için (ki ne kadar gereksiz bir bunalım; bedeninizi ve ruhunuzu yıpratıyor! ) etkisi oldukça fazla, bir de kuşburnu tüketimini daha önceki yaşlarınız da da tüketiyor iseniz vücudunuzun ve ruhunuzun yaşlanması çok daha ileri ki zamanlarda  olacaktır. Evet kuşburnunun en belirgin özellikleri arasında  Yaşlanmayı Geciktirmesi vardır.

– Karoten, B1 B2, E ve K vitaminlerini içermektedir ve içeriğinde pestisif ve ağır metal gibi zararlı maddeler bulundurmamaktadır.

– Kuşburnu, bulaşıcı hastalıklar da ve kemik erimesi  hastalığının tedavisinde kullanılan önemli bir bitkidir.

– Vücut direncini artırıcı ve rahatlatıcı etkisi

– Şişkinliği önleme

– Stres azaltıcı ve rahatlatıcı etkisi

– Kansızlık ve kanı temizleme özelliği ile de tüketilmesi uzmanlar tarafından öneriliyor.

PAYLAŞ
Zerdeçal ve Kuşburnundaki Mucizevi Şifa Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. zelis dedi ki:

    Cok guzel

Sayfa başına git