Alkali Detoksu ile Ph Dengeniz Yerine Gelir Kalori ve Yağ Miktarı Azalır Kendinizi Mermi Gibi Hissedersiniz Peki Alkali Detoksu Nasıl Yapılır

Alkali Nedir?

Asit ve alkali gıdalar kavramı kafa karıştırıcıdır. Örneğin, limonlar ekşi ve asidiktir, ancak vücuda alkalize edici bir etkiye sahiptirler. Bunun sebebi, limon mineral içeriği ve bu minerallerin pH veya asit / alkalin ölçeği üzerindeki etkisinden kaynaklanmaktadır. Sonuç, asitli gıdalar vücudun alkali dengesini sağlar.

Vücuttaki pH seviyeleri değişir. Örneğin mide asidi düşük (veya asidik) pH değerinin 2-3 olduğu halde, yağın parçalanmasına yardımcı olan safra, 8-9’un daha yüksek (veya daha fazla alkalin) pH değerine sahiptir. Kan pH’sı 7.35-7.45 veya hafif alkalidir. PH’daki en ufak bir değişim, vücur sağlığınız üzerinde olumlu bir etki yapacaktır.

Natüropatlar, artrit, kanser, osteoporoz, gut ve egzamanın doğasında asidik olduğu belirli koşulların olduğuna inanılıyor.  Önlemenin en iyi yolu, asit oluşturan gıdaları azaltmak ve alkalin oluşturan gıdaları arttırmaktır. Bu 10 günlük alkalinize detoks, vücudunuzu daha alkalin bir halde süratle takip edecektir.

Alkol ; alkol kendiliğinden asidik değilken, tüm hücreler için toksiktir. En büyük detoksifikasyon organımız olan karaciğerin, alkolün zararlı etkilerini ortadan kaldırmak için çok çalışması gerekiyor. Bu yüzden özellikle detoks sırasında içkiye ara verin.

Asit oluşturan şeker grubunda buğday, çavdar, yulaf, arpa, pirinç, darı, kinoa dahil olmak üzere tahıllar geliyor. Hayvansal protein; sığır eti, kuzu eti, domuz eti, tavuk, balık, yumurta vb.

Kahve asit oluşturmaz, ancak uyarıcıdır, bu nedenle bu detoks sırasında kullanılması tavsiye edilmiyor. Hindistancevizi, saf zeytin yağı kullanımı önerilir. Otlar ve baharatlar – örneğin zerdeçal, kekik, nane, maydanoz, sarımsak faydalıdır. Bitkisel çaylar – detoks yaparken, nane veya papatya gibi bitkisel çaylar alkali hale geliyor.

Sağlıklı bir diyet ile asidik gıdayı azaltmak ve alkali değeri yüksek gıdalar tüketerek vücudunuzu alkalize etmeye başlamanın zamanı geldi.

Ph dengesi sağlıklı bir vücudun anahtarıdır diyebiliriz.   Ph bir şeylerin ne kadar asidik veya alkalin olduğunu ölçer ve kanımızın temiz  olması için alkali seviyemizin sağlıklı olması gerekir.

Alkali seviyenizi artırmak için detoks yapmak gerekir. Ve detoksa hayvansal gıdaları azaltmak ile başlamak gerekiyor. Alkalin detoksu denemek isterseniz, herhangi bir hayvansal ürünü ifade eden hayvan proteinlerini kademeli olarak kesmeniz gerekecek! Et,yumurta, peynir, süt ya da herhangi bir süt ürünü. Tahıl ürünlerini  çavdar, yulaf, darı, buğday, arpa veya pirinç tüketimini kesmek gerekir.  Diyetinizde daha çok taze sebze ve meyve yeme alışkanlığını kazanmalı ve yapraklı yeşillikler ile yemek yeme alışkanlığı edinmelisiniz.

Alkalin detoksifikasyon, sağlıklı ve doğal gıdalar üzerine kuruludur ve günlük yağ alımını da azaltmanız gerekir.
Herhangi bir detoks programı gibi, bol miktarda su, yeşil meyve suları ve işlenmiş gıdalar, alkollü içecekler, kafein, nikotin ve şekeri önlemeye başlamanız gerekir.

Bu diyete geçtiğinizde otomatik olarak daha iyi hissetmeye başlayacaksınız.  Ph dengeniz yerine geleceğinden asitik olan vücut Ph dengenizin yol açtığı tüm korkunç semptomlardan kurtulacaksınız. Bu şekilde kalori ve yağ miktarını azaltarak kilo kaybına da neden olacaktır. Vücut yağında genel bir kayıp, daha fazla enerji, daha iyi zihinsel netlik ve daha iyi konsantrasyon fark edeceksiniz ve ayrıca cildinizde parlaklık, canlılık olarak da kendini gösterecektir.

PAYLAŞ

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git