Karıncaları Uzak Tutmak İçin Harika Bir Yol Ayrıca Dezenfektan Özelliği Var!

Malum yaz geliyor ve karınca istilalarına karşı önlem almak lazım, onlara zarar vermeden uzak tutmanın çok pratik ve ucuz bir yolundan bahsedeceğiz. Ayrıca dezenfektan özelliği ile çok yönlü işinize yarayacak parlak bir fikir.

Tuz Kir ve lekeleri etkili bir şekilde yok eder, bu da kullanabileceğiniz en ucuz ev temizleme ürünü olmasını sağlar. Ayrıca güzellik bakımı konusunda da son derece yararlıdır.

Öte yandan, diğer tüm konvansiyonel ürünler ciddi yan etkilere neden olan ve sağlığa zararlı kimyasal maddelerle yüklüdür. Dolayısıyla, evinizde tuz kullanmamak için bir neden yoktur ve tüm faydalarından yararlanabilirsiniz:

Karıncaları Uzaklaştırmak

Tuz etkili bir karınca kovucudur. Sadece karıncaların ortaya çıktığı noktalara biraz serpin, ve aynı zamanda nemi emer.

Parlak lavabolar

Bir miktar suya tuzu karıştırıp lavabonun içine dökün. Bu onu temizleyecek ve lavaboyu parlak ve temiz bırakarak kötü kokuyu ortadan kaldıracaktır.

Giysiler

Kıyafetlerin daralmasını önlemek için, çamaşırlarınıza tuz ekleyin. En iyi etkileri elde etmek için giysileri güneş altında kurutun.

Ev ve araba camlarını temizleyin

Pencerelerdeki lekeleri çıkarmak için tuz ve sudan bir tuz çözeltisi hazırlayın. Yarım kova ılık suyla 2 yemek kaşığı tuzu karıştırın. Bu onların doğal parlaklığını geri kazandıracaktır.

Gümüş, bakır ve pirinç parlatma

Eğer pirinç / bakır ve gümüşü ev eşyalarını düzenli olarak temizlerseniz, parlaklığı zamanla kaybolur. Ancak bu durumda tuz size yardımcı olabilir. Elma sirkesi ile karıştırın ve kirleri çıkarmak için yüzeyleri hafifçe ovun ve tekrar parlak olmasını sağlayın.

Perde ve kilim temizliği

Yoğun tuzlu su hazırlayın, halı ve perde üzerindeki en inatçı lekeleri bile gidermek için kelekli yere bez yardımı ile tampon yapın.

Cildinizi gençleştirin

Lavanta veya zeytinyağı yağını tuz ile karıştırın ve karışımı bir fırçayla kullanın. Cilde uygulayın ve birkaç dakika boyunca bekletin ve vücudunuzun emmesine izin verin. Sonra, yıkayın cildiniz pürüzsüz, yumuşak ve genç olacaktır.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git