Kızım 2,5 Yaşında Hep İştahsız Kendi Haline Bıraktığım Zaman Yemek Yemiyor Bana Akıl Verin

Merhaba ben Azra Kadinlarsitesi.com, annelere sorar mısınız benim kızım tam iki buçuk yaşında doğduğundan beri iştahsız Yeni doğduğunda pek emmezdi beni hep ayakta uyurken emzirdim ek gıdaya geçiş yaptım yine kesinlikle kaşığa ağzını açmadı mama saati gelince resmen psikolojim bozulurdu şimdi büyüdükçe düzelir diye umut ettim olmadı yemeğini önüne koyarım kendi yesin yine yemiyor aklıma gelen her şeyi yaptım olmadı gerçekten psikolojik olarak çöktüm son iki aydır bıraktım artık yemeyince tamam diyorum kalkıyor ve artık hiç yememeye başladı farkındayım zayıflardı şimdi demem o ki böyle onu kendi haline bırakmam iyi mi oldu yoksa kötümü yapıyorum lütfen bana akıl verin biraz uzun oldu hakkınızı helal edin lütfen.

KadinlarSitesi.Com Üyeleri Cevapladı:


Peki doktora götürdünüz mü? Kilosu normal aralıkta ilerliyorsa yaptığınız doğru olur ama zayıfsa bu durumun önüne geçmek için bir ilaç veya yöntem önerir.


Azra’nın Cevabı: Evet çoğu defa gittim bunun bir çaresi YÖK dediler bana vitamin yazıyorlar İnan’ın bana hiç faydasını görmedim kilosu 11kilo boyunu unuttum bir ara doktor çocuk gelişimine götür araştır dedi götürmedim boğazında doğuştan lefanjiyom vardı hızla büyüyordu geçen sene ameliyat oldu aldılar ondan olabilirmi dedim doktor yok zannetmem dedi.


Sağlıktan yana sorunu yoksa çokta üstüne düşmeyin siz ustekedikce o yemek istemez


Azra’nın Cevabı: Evet bende artık öyle yapmaya başladım ama iyimi kötümü yapıyorum bide şu var kilosundan dahada düşerim yoksa ne olursa olsun kendi halinemi bıraksam


Biraz kendi haline bırakmayı dene bakalım ne olacak, benim oğlum ısrar ettikçe yemez öğrendim artık huyunu dün bişey yemedi,gün boyu aç gezdi,öğleden servis getiriyor bizimki yemek yemicem diye gelmiyordu bugün cuma servis yok yarım saatlik yolu koşarak eve gelmiş acıktım diye ben çok şaşırdım arada böyle kendi haline bırakırım ve çok ise yarar,kızım 8 aydan sonra durdu kg alımı 1 buçuk yaşına kadar kg almadı dra götürdük vitamin eksikliği varmış tedavi oldu, şuan bazen çok yer bazen hiç yemez kilosu değişmiyor. Doktora yaptır gerekli tahlilleri başka bi rahatsızlığı var mı baksınlar sağlıklıysa hiçbir şekilde zayıf diye endişelenme


Kilosu iyi bence. Sizin kilonuzla da karşılaştırın. Siz çok iştahlı değilseniz çocuğunuzun da çok iştahlı olması beklenmez aslında. Sıkmayın canınızı. Benim yeğenler zorla yerlerdi. Simdi de diyet yapmazlarsa kilolari aninda firlıyor. Hasta olmasın, bagisiklik sistemi güçlü olsun.


Benimde 3 buçuk yaşında oğlum var çok iştahsız hiç bişey yemiyor uyku yok boyu uzamıyor fazla. psikolojim bozuldu ne yapabilirim doktora götürmeyi düşünüyorum


Kilosu dediğiniz gibi az değil normal bir kilo. en alt sınır 9 sanırım kilo olarak.anneler bazen bende dahil abartıyor olabiliriz.evet yemeyince vicdan azabı oluyor ama yapacak birşey Yok iştahsız bir çoçuksa ne yapsanız da değişmeyecektir.bağışıklığı nasıl sık hastalanır mı?


Azra’nın Cevabı: Yok çok şükür kış boyu hasa olmadı yemez etmez ama elimden geldiğince besliyorum ama işte isteyerek değil zorla


Benim oğlum yedi yaşında sofra yemek aklına bile gelmiyordu zorla doyuruyordum ama abur cubur çok yiyordu her yekte ayni stres ama artık önce yemek sonra abur cubur günde bir tane artık her şey yiyor yedi sene çektim cok zor .

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git