Kova Burcu Erkeği

Kova Burcunda doğan erkek çok yönlüdür. Onun sık sık değiştiğini de göreceksiniz. Kah iyimser, kah karamsar, kah neşeli, kah ciddi olacaktır. O sizin problemlerinizi birkaç dakika da halledebilir. Ama siz onun değişikliklerine uyarken eskisi gibi kalacaksınız. Çünkü o sizin kişiliğinize alışmıştır. Ona bir gün neşeli, bir gün dertli, bir gün düşünceli görünmeyin. Kova özgürlüğüne ve bağımsızlığına çok düşkündür. Onu kısıtlayacak her şey onun öncelikli düşmanıdır.

Onun ilgisini çeken fazla şey vardır. En merak ettiğide insanlardır. Bu yüzden, kadın ve erkek, kimle karşılaşırsa bir süre durup onu incelemek ister. Onun bu ilgisini yanlış anlamamalısınız. Sizinle tanıştığı an hemen ilgilenecektir. Sizinle uzun uzun konuşacak, saçınızdan fikirlerinize kadar herşeyi öğrenmeye çalışacaktır. Bu size ümit vermesin çünkü kısa süre sonra hatta aynı gün başka bir kadınlada aynı şekilde ilgilenecektir. Bu yüzden hayal kırıklılığına uğramamalısınız. Çünkü bu erkek kısa süre ahbaplık ettiği kadını ilginç bulamazsa hemen unutacaktır.

Bu erkek, bilgiye büyük önem verir. Onun için milyarlar değil kültür değer taşır. O önce sizin tipinizi beğenmelidir. Kendisi daima hoş, cazibeli, güzel, zarif ve şık kadından hoşlanır. Ancak bu şıklık sizin kafanıza pek uymayabilir.

Bu erkeğin konuşması sözle anlatılmayacak kadar etkilidir. O bir olayı anlatırken herşeyi gözlerinizin önünde canlandırabilirsiniz. Konuşmayı ve fikirlerini açıklayarak karşısındakine zevk vermeyi ister. Sizde çok ilgilendiğinizi hareketlerinizle ve zaman zaman sözlerinizle belirteceksiniz. Bu erkeğin çok hoşuna gidecektir ama o sadece konuşmakla kalmaz sizi dinlemeyi de ister. Çünkü bu çok yönlü erkek sizi ilgi çeken bir konu olarak görmektedir. Siz konuşurken o da hakkınızda fikir edinecektir. Neşeli, güleryüzlü, espriden anlayan bir tip onu çeker. Sözleriniz merakını tahrik etmeli ve size soru sormasına sebep olmalıdır. Sizin kafalı ve öğrenmeye meraklı bir tip olduğunuzu anlarsa bu sizin için iyi bir nottur.

Kova burcu erkeği çok yönlü ve zeki bir tiptir. Çok cazibeli bir erkek olduğu için de peşinde çok kadın vardır. Onu elde edecek kadının her şeyden önce zekâsına ve zevklerine hitap etmesi gerekir. Kova erkekleri genellikle genç yaşta âşık olup evlenebilirler. Fakat fikirleri de, görüşleri de günden güne değişecektir.

Bir Kova erkeğinin, âşıklardan beklenen tavırları göstereceğini hiç boşuna beklemeyin. Eğer böyle bir beklentiniz varsa, sizi bir şok, hattâ belki de bir dizi şok bekliyor anlamına gelmektedir. Arkadaşlığı konusuna gelince, güvenilir bir arkadaşlıkta aradığınız her şeyi O’nda bulabilirsiniz. Peki ya Aşkta? Bir zamanlar tanıdığım bir Kova şöyle demişti. “Herkesin bir kız arkadaşı olabilir. Ama aşk gene de bambaşka bir şeydir. “Bu akıllıca bir gözlemdir. Evet “aşk başka bir şeydir.” Sizden hoşlanmıyormuş gibi davrandığı zaman, oltaya yakalanmak üzere demektir. Sebebi basit sadece mantıklı olmak amacındadır ve aşk ona göre mantık dışıdır. Kova erkeğinde herkesten hoşlanma potansiyeli vardır.

Herkes O’nun yakın arkadaşı olabilir. Hattâ en amansız düşmanı bile yeri gelince arkadaşı olabilir. O halde, birinden hoşlanmadığını söylediği zaman, bunun mutlaka bir anlamı var demektir. Ne demek istediğini anlamak biraz çabalamayı gerektirir. Sözlerindeki çeşitli nüanslar oldukça karmaşık ve zekice olabilir. Unutmayın ki Kova erkeğini ilk başta anlayabilmek imkansıza yakındır. Çok fazla beyin jimnastiği yapmaya hazır olun!
Bir Kova erkeği, en değerli zamanını başkalarının duygularını anlamaya ve onlara yardım etmeye çalışarak geçirse de, kendi gerçek duygularını açıkça göstermeyecektir. Kendi tepkileri ve niyetleri karışıktır ve sırf sizi yanıltmak için, onları öylece muhafaza etmeye çalışır. Bu adam gerek aşkta, gerekse arkadaşlıkta birçok garip ve çok farklı tecrübeler yaşayarak ve bunların her birini büyük bir dikkatle inceleyecek, sonuçta çok farklı yargılar edinecektir.

kovaO’nu nikâh memurunun önüne götürünceye kadar, siz de bir başka tecrübe, bir başka deneysiniz aslında. Ve belki de bu size zaman zaman kaldıramayacağınız kadar güç gelebilir; ama tüm dikkatine rağmen O da aldatılabilir. Ancak, O’nu yanıltmaya kalkışmadan önce, O’nun benzersiz bakış tarzıyla nasıl başa çıkacağınızı anlamaya çalışsanız iyi olur.

Sonsuza kadar sorgulayan Kova erkeği ile karşı karşıya olduğunuzu unutmayın. Kova erkeği demek mantık abidesi demektir. Ona asla yalan söylemeyin, onun kafasına bir soru takıldığı zaman bunun cevabını buluncaya kadar da huzura kavuşamayacaktır. Kafasındaki bu soru O’nu çileden çıkarır. Siz de sakın umursamaz, kayıtsız ve ilgisiz görünüşüne bakıp aldanmayın. Kendisinden bir şey gizlendiğini hissettiği an, bu esrarı çözünceye ve işin aslını öğreninceye kadar tüm zekasını ve tüm gücünü ortaya koyacaktır. Bulduğuyla hayal kırıklığına uğraması ihtimali de her zaman vardır, onun bu hayal kırıklığı her şeyin sonlanmasına neden olabilir. O’nun için, öğrenmek istediği şeyin keşfedilmeye değer olmasını sağlayın.

Kova abartılı jestlerle size ilân-ı aşk edecek bir kişilik değildir. Bir kır çiçeği koparıp sanki bir orkide getirmiş gibi size uzatması mümkündür. Dürüst olmak gerekirse, çok mümkündür bununla yetinmeyi bilmelisiniz. Size vizon kürkler, elmaslar armağan etmeyecektir etmesini de asla beklemeyin o zaman yukarıda yazılanları tam anlamamışsınız demektir. Ama O’nunla yaşanan bir hayat ve hatta bir dakika bile, vizon kürk olmasa da, inanılmaz göz alıcı ve heyecanlı olabilir. Helen Hayes’le kocası Charles Mac Arthur hakkında herkesin bildiği bir hikâye anlatırlar. İlk karşılaşmalarında Charles Helen’e bir kase fıstık uzatıp, “Bunların elmas olmasını isterdim,” demiş. Gelip geçen birçok yıllar ve birçok dolarlardan sonra O’na bir kase pırıl pırıl elmas vererek, “Bunların fıstık olmasını isterdim” demiş. Bilmem Mac Arthur bir Kova’mıydı? Ama kesin olan bir şey varsa, mutlaka doğum haritasında Uranüs hakimdi. Çünkü bu, tam aşık bir Kova’ya özgü o hiç beklenmeyen harika ve asil bir davranıştır. Bu davranışın yanında vizonu kim arar ki?

Kova erkekleri konuştuklarında dünya susar, onları dinler. O kadar iyi konuşmacıdırlar. Dolayısıyla bir Kova erkeğini baştan çıkaracak olan kadının da her şeyden önce iyi bir dinleyici olması gerekir. Onun fikirlerini dinleyin, şakalarına gülün, anlattıklarını takdir edin. Ama burada yanlış anlaşılmak istemeyiz. İyi bir dinleyici olmanız gerektiğini söyledik ama bu hiç konuşmayacağınız anlamına gelmiyor elbette. Çünkü Kova erkekleri sadece konuşmayı değil dinlemeyi de iyi bilirler ve bu konuda usta olmayan bir kadınla, deyim yerindeyse, hiç işleri olmaz.

Neşeli, güler yüzlü, esprili kadınlardan hoşlanır Kova erkekleri. Ama asıl esprileri o yapmalı, asıl hikâyeleri o anlatmalı, yani başrolü o oynamalıdır. Karakter rollerindeyse istediğinizi yapabilir, en iyi olmaktan çekinmeyebilirsiniz. Bir de onun zeki bir erkek olduğunu sakın unutmayın. O size anlattıklarınızla ilgili olarak sorular soracak ve sizin önemsiz saydığınız ayrıntıları da bilmek isteyecektir. Bu yüzden emin olmadığınız konularda konuşup yarım yamalak bilgilerinizi sergilemeyi denemeyin bile. Hatta bunu yapacak olursanız sadece cahil olduğunuzu değil aynı zamanda ikiyüzlü olduğunuzu da düşünecek ve sizden bütünüyle soğuyacaktır.

Yaratıcı bir adamla birlikte olduğunuzu biliyorsunuz, öyle değil mi? O, işi ne olursa olsun bilimsel yöntemlerin peşinde olan bir düşünce insanı. Son yüzyılda doğan ve dünyayı değiştiren dehaların bu burçtan olduğunu unutmayın. Onların gözü hep yükseklerdedir. O yüzden gözüne çarpmak isterseniz yükseklerde olmanız ilk şarttır. Geçmiş pek umurunda değil çünkü hayat zaten gelecektedir diye düşünüyor. Moderniteye inanıyor. İnsanlık için bir şeyler yapmak bu adam için çok önemli. Herkesin elinden geleni yapmasının dünyayı sorunlardan temizleyecek, kurtaracak tek şey olduğuna inanıyor ve bu açıdan hiç bencil değil. Siz de böyle biriyseniz aslında hiç sorun yok, ideal bir çift olabilirsiniz. Değilseniz de değişmeye bakın. Hem unutmayın, karşınızda değişimin ateşli bir savunucusu duruyor.

Kova erkeğine alınacak armağanlar

Elektronik ve internete düşkün bir kişilik o. Dolayısıyla seçeceğiniz armağan da bu türden olmalı. Bütün günü bilgisayar başında geçirebileceğini bildiğimize göre en uygun seçim bir dizüstü bilgisayar olacaktır. Tabii mükemmel bir CD çalar ya da DVD kayıt cihazı da olabilir. Ama bu kadarla da bitmiyor. İletişime düşkün olduğunu söyledik ya, ona bir bilgisayar aldığınızda internette kaybolmasına izin vermeyin ve ara sıra ona küçük, zekice e-postalar yollayın. Tabii CD çalar11 için de farklı New Age CD’leri satın almayı ihmal etmeyin.

Kova erkekleri aşkın sözlü ifadesinde hiç rahat olamazlar. Şu ilk “teşekkürler” öpücüğünün gerçekleşmesi uzun zaman alabilir. Ancak, böyle saçmasapan bir ilişki sizin için imkânsız hale geldikten çok çok sonra; O, güzel, güvenli bir arkadaşlığa kavuştuğunu düşünüp sizinle dost olmayı düşünecektir ve pişkinlikle size söyleyecektir.

Hatta, “Seni seviyorum” demek cesaretini bulduktan sonra dahi özgürlük damarları belirginleşip, evlilik olayından kaçmak için, kitabın yazdığı her bahaneye baş vuracaktır. Bunlar eskidikçe, hayalhanesinde güzelce yenilerini icat edebilir. Örneğin sükunetle, size layık olduğunuz kadar iyi bakamayacağını, evde anne ve babasının O’na ihtiyaçları olduğunu anlatacaktır. Bu işe yaramazsa, geleceğin hiç güven vermediğini ileri sürecektir. Bütün bu nükleer felaket tehditlerine ne buyrulur? Ya müdürü gelecek yıl O’nu Alaska’ya gönderirse ne olacak? Tanrı korusun, siz orada zatürreden ölebilirsiniz ve kendisi de Ömrünün geri kalanını matem içinde geçirebilir. Bundan daha da kötüsünü yapamaz mı sanıyorsunuz?

Ama her şey bitmiş sayılmaz. Doğrudur, Kova’lar geç ve güç evlenirler, ama genellikle eninde sonunda evlenirler. Erkeklerin evlenmeyen büyük bir kısmının da kova olduğunu unutmayın. Son bekar arkadaşı da Bermuda’ya balayına gittikten sonra bizim Kova ayılır ve burada, herkes çözümlediği halde, kendisinin henüz soruşturmaya bile başlamadığı bir sorun olduğunu fark eder. Tabii ki buna katlanamaz ve pat diye evlenme teklifini yapıverir! Aniden, tereddütsüz kuşkusuz. Uranüs bu, bilirsiniz ya!

PAYLAŞ
Kova Burcu Erkeği Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. aylin yazal dedi ki:

    süper okumanı tavsiye ederim…

Sayfa başına git