Yay Burcu Özellikleri

Yönetici
Gezegeni: Jüpiter
Elementi: Ateş
Niteliği: Değişken
Rengi: Mor
Taşı: Topaz
Zekasına hayranlık duyacağı bir sevgili ister
Yay burcu kadını ve erkeği aşkı da macera gibi düşünür, öyle yaşar. Avlanmak yerine avcı olmayı tercih eder. Avcı bir erkek Yay burcuysa sorun çıkmaz ama dişi Yaylar bu açıdan sınıfta kalabilir. Yay burçları aramaktan, sevgilinin peşinde koşmaktan, rutin dışı bir gösteriyle aşkını elde etmeye çalışmaktan büyük keyif alır. Özgürlük aşığı olduğunu sanan Yaylar yanılgı içindedir. Onların ihtiyacı olan özgürlük değil, macera ve serüven arayışıdır. Ama bu onların sadık olmadıkları anlamına gelmesin, son derece sadıktırlar. İnsanlara acıma ve paylaşma duyguları kuvvetlidir ama o kadar! Her insana kalplerini açamaz, mutlaka belli kurallar ararlar. Zekasına hayranlık duyacakları, hayat bilgisine bayılacakları bir sevgili ile mutlu olurlar. O sevgilinin sorı model bir Jaguarı olması aşklarını pekiştirir. Deneyime olan hayranlıkları onların kendilerinden yaşça büyük kişilerle aşk yaşama isteklerini artırır. Yaşça büyük değilse kariyeri, malı-mülkü olan veya gelecek vaad eden bir partnerle mutlu olurlar. Birlikte gezip eğlenecekleri, deneyimlerinden yararlanacakları herkes potansiyel sevgili olabilir. Yay burcu kadını ve erkeği ilgiyi gösteren ve sonra av konumuna geçen partnere tutkuyla bağlanır. Bu eğlenceli burcun aşk yaşamı 2011’de zirve yapacak!

Nasıl bir sevgili isterler?
Yay burcu kadını ve erkeği İlle de bir sevgilim olsun ama çamurdan da olsa olur’ sözüne nefretle bakar. Onların ilgi alanına eğlenceli, hayatı tiye alan, zeki ve dobra insanlar girer. Bu arada karizmatik, çekici ve bilgili olmak gibi bazı koşulları vardır. Detaylarla ilgilenmez ama sevgilisinin her şeye detaycı bir şekilde yaklaşmasını çok severi. Yay burcundan bir sevgiliniz varsa canınızın sıkılması mümkün değildir. Tek sıkıcı yönleri aşırı heyecanlı mesajları, telefon trafiği ve sizi tavlamak için yaptıkları küçük oyunları olabilir.

Aşk ve evlilikte mutlu olacağı burçlar
Yay kadını ve erkeğinin heyecanına ve hızına ayak uydurabilecek burçlar Koç ve Aslandır. Uyumlu ve hızlı bir beraberlik yaşanır ancak bu ilişkide roller karışabilir. İkizler, Başak ve Balık burcuyla tutkulu bir ilişki kurabilirler. Zıtlarının deneyimlerini nasıl elde ettiğini anlama, zekasını nasıl kullandığı ve niye heyecanına katılmadığını merak etme aşklarını körükleyecektir.

Evlilik için ideal burçları:

Oğlak, Aslan, Koç ve bir başka Yay olabilir. Duygularınızı anlatacaksınız Aşk gezegeni Venüs geriliyor ancak aşk gezegeninin geri gitmesi hiçbir Yay burcunu etkilemez. Duyguların ağırlaşması, gerilemesi, partnerle sorun yaşamaları yeni bir deneyim demektir. Her anı son an gibi yaşayabilme yeteneğiniz bu ay boyunca size sorun yaşatmayacak. 23 Ekim’de gerçekleşen dolunay 5 gün boyunca etkisini göstermeye devam edecek. Bu dolunay aşk alanınızı tetikledi. Ya sevgilinizin size uygun olmadığına karar vermek üzeresiniz ya da uzun zamandır aşık olduğunuz kişiye olan duygularınızı belli etmeye hazırsınız. Her iki durumda da doğru kararı vereceğinizden emin olabilirsiniz. 30 Ekim’de seksi gezegen Mars, Yay burcuna geçiş yaptığında daha atak ve hırslı davranabilirsiniz. Sevgilinize taleplerinizi söylemekten çekinmeyecek, onunla en mahrem duygulara yelken açacaksınız. Ya da platonik aşkınıza duygularınızı açıklamaktan çekinmeyeceksiniz.

20 Kasım’a çok dikkat edin
Kasım başında Yeni ay Akrep burcunda doğduğunda siz yaşamınızı yenileyecek, size zarar veren kötü alışkanlıklarınıza son vereceksiniz. Bunu başaramazsanız aşk meleğiniz sizi koruyamaz. Aşk meleğiniz Jüpiter, Koç burcuna geçmeden önce, yani aşk alanınızı renklendirmeden önce fikirlerinizi değiştirecek. 8 Kasım tarihinde Yay burcuna yerleşen Merkür daha canlı bir düşünce ve iletişim şekli benimsemenizi sağlayacak. 18 Kasım’da Jüpiter gerilemesine son verecek ve 15 gün öncesinden neşeniz yerine gelmeye, şansınız açılmaya başlayacak. Sık sık aşık olma eğilimine gireceksiniz. Aşk için Kasım’daki en mükemmel gününüz 20 Kasım. 22 Kasım’da da kendinizi çok iyi hissedeceksiniz. 23 Kasım’dan itibaren her şey yoluna girmiş olacak ve sevgi-aşk ilişkilerinizde rotanızı belirlemiş olacaksınız. www.kadinlarsitesi.com

5 Aralık’ta her şey değişmeye başlayacak
Aralık ayının başında Merkür, Güneş, Mars sizin burcunuzda yol alıp bütün enerjilerini size yönlendirmiş olacak. Bu dönemde kendinizi hiç olmadığınız kadar atak, canlı, sevgi dolu hissedebilir, istediğinizi elde edebilirsiniz. 2 Aralık’ta yaşamınız hareketlenecek, dostlarınızla bulaşacaksınız. Bu görüşme sırasında tanıştığınız kişileri çok etkileyebilirsiniz. 3 Aralık gergin bir gün. İleri gitmemeye ve gerginliğinizle insanları kendinizden uzaklaştırmamaya dikkat edin. 5 Aralık’ta Yeni ay burcunuzda doğacak. Bu dönemde yaşantınız ve kararlarınız değişecek, olgunlaşmaya başlayacaksınız. Ayrıca para ve aşkta da güzel gelişmeler olacak. Uzun vadeli kazançlar özgüveninizi de artıracağı için aşkınızı açıklamakta veya adım atmakta zorlanmayacaksınız. 7 Arahk’tan itibaren Mars burcunuzu 2 yıllığına terk edecek. O nedenle Aralık ayı başına kadar olan dönemi iyi değerlendirin. Bu kadar seksi ve çekici olabilmek için 2 yıl beklemek zorunda kalacaksınız. 10 Aralık’tan itibaren özgüven alanınızda Merkür geri gitmeye başlayacak. Bir anda kazandığınız bütün değeri kaybetmiş gibi hissedebilir, peş peşe yaptığınız hatalarla kendinizi suçlayabilirsiniz. Kendini suçlamayın ve bu dönemde hata yapmamaya bakın. Her konuda dikkatli, düşünceli, ince ve nazik olmanız gereken dönem 30 Aralık’a kadar sürecek. Hızlı ve zeki olduğunuzu düşünüp çok hata yapabilirsiniz, kendinize bu kadar güvenmeyin, dikkatli olun.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git