Paslı Bademcik Sorunundan 1 Günde Kurtulun

Bademcikleriyle bir türlü arası iyi olmayanlardan mısınız? ”Şiştiğinde kök söktürür” diyenlerden misiniz? Devamlı ya da ağır bademcik şişmesi ile karşılaşanlar, durumun vehamiyetini çok iyi bilir.

Yutkunmak başlı başına bir mesele iken, bir de doktorun verdiği ilaçları kullanmak ızdırap gibidir.

Ayrıca ilk hedefte antibiyotik vardır, nedense en küçük rahatsızlıkta dahi antibiyotik tedavisi uygulanır. Aslında hiç ilaca başvurmadan pek çok hastalıktan pratik ve sağlıklı bir şekilde kurtulmak mümkün.

Ancak hep söylediğim gibi ilaç endüstrisi ağır darbe alacağından, doktorlar basit çözümleri sır gibi saklarlar. Öncelikle bademciklerin ilk belirtilerine göz atalım :

  • Ani ve yoğun boğaz ağrısı
  • Boğazdaki sarı veya beyazlık
  • Ağrı veya yutma zorluğu
  • Boyun veya boğazda şişmiş bademcikler veya lenf nodları
  • 38.3 Ateş

Elma Sirkesi

Elma sirkesi boğaz enfeksiyonları ile mücadele eder ve mikrobu kırar. Bunun için yarım su bardağı sıcak suyun içine 4 yemek kaşığı elma sirkesi ilave edin. Sabah Akşam gargara yapın.

Uçucu Yağlar

Lavanta, nane, limon, kekik, tarçın gibi esansiyel yağların da boğaz ağrısına birebir olduğu tartışılmaz. Burada bir nevi pastil görevi görürler. 1 bardak suyu tencereye dökün üzerine 5 damla esansiyel yağ damlatın ve ısıtın.

Kaynamadan tencereyi ocaktan alın ve buharını 15 dakika teneffüs edin. Rahatlattığı gibi boğazlarınızın da iyileşme sürecini hızlandırın.

Bal ve Limon

Limonda yüksek oranda C vitamini mevcuttur, balın da yatıştırıcı etkisi vardır. Bir bardak suyu kaynatın ardından küp küp doğradığınız limonu ilave edin ve hemen altını kapatın. 5 dakika dinlenmeye bırakın ve kaşıkla ezdikten sonra süzün. Üzerine bir tatlı kaşığı bal ilave ederek tüketin.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git