REJİM SORUNU

Bir rejim uygulamakta iken sıvı içilebilir mi? İçilebilirse ne miktar içilebilir? Ne içmek gerekir? Vücudun yaşaması için su vazgeçilmez bir öğedir. Vücutta yüzde 60-70 oranında su bulunmakta­dır. Suyun sağladığı besleyici maddeler olmadan, hücreler uzun süre yaşaya­mazlar. Üstelik su organizmayı zehirle­yen ve yaşlandıran toksin ve pisliklerin büyük bir kısmının vücuttan atılmasını sağlar.

Vücut günde yaklaşık olarak 2,5 litre kadar su içerek, gerisini de yiyecekler, özellikle meyve veya sebze­lerden alınan su ile karşılar. Bir rejim uygulanırken su içmeye izin verilir. Sadece vücuttaki suyu atmak amacı güden rejimlerde su içimi sınır­landırılır. Öbür rejimlerde su içilmesi mümkün ve gereklidir.

Her gün alınacak 1,5 litre su, rejim yüzünden zayıf düşmüş olan hücreleri beslemeye, insanı şişman yapan dışkıları beraberinde sürüklemeye yarar ve yüzün daha güzel olmasını sağlar. Yemeklerden hemen önce veya yemek­ler arasında içilecek bir bardak su, genellikle bir rejim uygulanmaya baş­landığında duyulan mide ezikliği duy­gusunu dindirmeye yarar.

Ne içmeli? Eğer zayıflamak istiyorsanız şarap, bira, meyve suları, şekerli ve gazlı içecekler, süt ve özellikle alkollü içkiler gibi kalori içeren sıvıları içmek­ten vazgeçmeniz gerekir. Hafif maden suları, kaymaksız süt, az şekerli kahve veya çay ile kaynamış nane, ıhlamur, papatya, katırtırnağı, kiraz sapı suyu içebilirsiniz. Bu çiçekle­rin genellikle sadece ak saçlı kadınlar tarafından içilmesi gerçekten üzülünecek bir durumdur.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git