Saç Boyası Değil! Bu Sebze’nin Suyu İle Beyaz Saçlarınıza Sonsuza Kadar Veda Edin

Saçlar neden griye dönmeye başlıyor? Yaşlandıkça, saç kökleriniz melanin üretme kabiliyetini yavaşlatır ve bu saçların beyaza veya griye dönüşmesine neden olur.

Yaşlanmakta olan insanlarda gri saç telleri normaldir, ancak gri tonlu saçları erkenden büyütmeye başlarsanız sorun haline gelebilir.

Birçok insanın en iyi çözümü saçlarını boyamaktır, ancak erken saç beyazlaşmasını önlemenin başka yolları da vardır. Bu yazıda, saçınızın gri veya beyaza dönüşmesini önleyebilecek olan bu basit tarifi göstereceğiz.

YAPILIŞI :

İçindekiler :

  • 5 veya 6 adet büyük patates
  • Büyük bir tencere
  • Bir süzgeç
  • Büyük bir kase
  • Nemlendirici bir şampuan ve saç kremi
  • Bir havlu

İşte yapmanız gerekenler :

Patatesleri soyun, patatesleri bir kenara koyun ve patatesin kabuklarını bir tencereye koyun. Yarım şişe suyu ve kabukları tencereye ilave edin. Su, yüksek sıcaklıkta patates derisi ile yaklaşık 20-30 dakika kaynasın. Kabukları ve suyu bir süzgeçle geniş bir kapta süzün. Gri saç diğerlerine oranla daha kırılgan ve kuru olduğundan, nemlendirin ve saçlarınızı iyi nemlendirme ürünleriyle yıkayın. Karışımı saçınıza yaklaşık 2 dakika boyunca yedirin ve bundan sonra saçlarınızı ılık suyla yıkayın.

Beyazlaşmayı önleme ipuçları

1. Stresten uzak durun. Stres bizi daha hızlı yaşlandırıyor! Bu nedenle, mantıklı görünmeyen şeyler konusunda endişelenmeyin.

2. Sigara içmeyin. Bazı çalışmalar, sigara içiminin, görünümümüz dahil olmak üzere her görüş açısından olumsuz sağlık etkileri getirdiğini bulmuştur. Sigaranın cildin ve saçların erken yaşlanmasına neden olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır, çünkü hücrelerin kan dolaşımını ve oksijenasyonunu azaltır.

3. Su içmeye devam edin. Günde en az 8 bardak su için. Aşırı kahve tüketiminden kaçının ve bu içeceklerin vücudun dehidrasyonunu önlediği için alkol alımını ortadan kaldırmaya çalışın. İyi nemlendirme saça, daha sağlıklı, çekici ve daha uzun süre koruyacak gerekli besin maddelerini sağlar.

 Bakırdan zengin gıdaları tüketin.  Bazı çalışmalar, gri saçın erken görünümünün bazen diyetimizde bakır eksikliğinden kaynaklandığını bulmuştur. Yani, ıspanak, fasulye, şalgam, et, böğürtlen, ananas, nar ve badem yiyen vücudumuzda bakır eksikliğinde bize yardımcı olacaktır.
PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git