Sivrisineklerden Korunmanın Doğal Yolları

Sivrisineklerden Korunmanın Doğal Yolları

Yazın klimamız yoksa penceleri sürekli açarız sürekli kliması olanlarda klimayı çalıştırmazlar zaten açık pencerelerde her zaman için sivri sineklerle birlikte olamamız gerektiği anlamına gelir ve bu tam bir kabustur bu yüzden sivrisineklerden kurtulma yöntemleri ile çevrenizden uzaklaştırabiliriz ve yaz aylarını sivrisineksiz geçirebiliriz..
Özellikle geceleri uyurken musallat olan vızıltıları ve kaşıntılı sokmaları ile uykunuzu zehir eden, açık havada otururken gecenizi mahveden bu sivri sineklerden nasıl kurtulabiliriz..

doğal sivri sinek ilacı nasıl yapılır

Tabi ki doğal yollarla yoksa zehirli kimyasallar içeren bir çok madde satılmakta.. Önemli olan o zehirli kimyasallara maruz kalmamak..

doğal sivri sinek kovucular
En etkili yöntemlerden birisi Sitronella Yağı (limonlu melisa yağı) ya da aktarlardan bulabileceğiniz portakal ya da limon yağıdır.. Cildinize bile uyguladığınızda sivri sinekleri güvenli bir biçimde sizden uzak tutar, hoş bir kokusu olduğu için de siz rahatsız etmeyecektir.. Parfüm yapımında da kullanılan bir yağ çeşididir aynı zamanda..

çeşitli yağlarla sinek kovucular hazırlayın
Güvenilir ve ucuz bir yöntem olan bu sinek kovucuyu nasıl hazırlayacağımıza bakalım..

sitronella (limonlu melisa) yağı

Hazırlayabileceğiniz Doğal Sinek Kovucu
Malzemeler
Spreyli cam şişe.
12 damla sitronella (limonlu melisa) yağı
18 damla biberiye yağı
6 damla çay ağacı yağı
9 damla karanfil yağı
12 damla portakal yağı

lavanta yağı
12 damla okaliptüs yağı
9 damla lavanta yağı
1 çay kaşığı karbonat

okaliptüs yağı
Hazırlanışı
Cam şişenin içine yarısına kadar su doldurduktan sonra içine yukarıdaki yağlardan yazıldığı miktarlarda damlatın, karbonatı sıcak suda erittikten sonra içine ilave edin şişenin kapağını kapatın ve güzelce çalkalayın..

lavanta
Sinek kovucunuz hazır artık bunu vücudunuza sıkarak kullanabilir rahtça bahçenizde balkonunuzda oturabilir ya da uyuyabilirsiniz sivri sineklersiz..
Tabi ki gözlerinizin çevresinden ve ağız çevrenizden uzak tutun.. Kullanmadığınız zamanlarda mümkün mertebe sıcaktan ve direk gün ışığından uzakta muhafaza edin..

Not: Alerjik bir cildiniz varsa bu karışıma alerjiniz olup olmadığını anlamak için öncelikle bir parça kolunuza sıkıp deneme yapabilirsiniz..
Ayrıca..
Gece sivrisinek kovucu sıvı kullanıyorsanız onun içini boşaltıp limon ya da portakal yağı ile doldurup fişe takarak odanız içinde kullanabilirsiniz.. Hem odanız ferah kokacak hemde sivri sinekler uzaklaşacaktır..

çay ağacı yağı
Ek olarak aşağıdaki yöntemlerde sizi sivri sineklerden uzak tutacaktır..
B1 Vitamini Alın, kokunuz değişeceğinde sivri sinekler uzaklaşacaktır..
Sarımsak Yiyin, antioksidan içerdiğinden dolayı sağlığınızın yanı sıra sivri sinek sokmalarından sizi uzak tutacaktır…

başucunuza sarımsak koyun
Alkol Almayın, alkol kokusunu sevdiklerinden alkol kokan beden sivri sinekleri çekiyor..
Esansiyel Yağlar, Karanfil yağı, lavanta yağı, limon yağı, portakal yağı kokusunu da sivri sinekler sevmezler.. Bunların karışımından bir vücut losyonu hazırlayıp cildinize uygulayabilirsiniz..

alkol tüketmeyin
Ve Fesleğen ve ıtır, odalarınıza ve balkonlarınıza mutlaka fesleğen, ıtır ve lavanta saksıları alıp koyun..
Odalarınızın cam kenarlarına fesleğen ve lavanta saksıları yerleştirin.

feslegen
Videoyu İzleyebilirsiniz..

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git