Skandal: Çin’de Üretilen ve Kanser Yapan 10 Gıda! Bu Ürünleri Alırken Üretim Yerine Mutlaka Bakın

Çin, modern dünyada inanılmaz derecede önemlidir, ilginç gelenekleri ve özgün, lezzetli mutfağı dışında günlük ihtiyacımız olan ve kullandığımız çok sayıda ürünü üretmektedir.

Yine de, standartlarının eksikliği nedeniyle endüstrisi son zamanlarda kamuoyunun gözü önünde olmuş ve insanlar Çin ithal ürünlerinden kaçınmaya başlamışlardır.

Yani, piyasada toksik maddelerle dolu, çirkin ucuz Çin ürünleri var ve bunlar tüm dünyada satılıyor.

Tehlikeli toksinler açısından zengin olduklarından ve kaçınılması gereken 10 Çin yasa dışı gıdayı ortaya çıkaracağız ve genelde dünyanın öbür ucundan sevk edilmektedir:

 

Sahte Ginseng (bitki)

Ginseng kökü, popüler bir şifalı bitki olarak bilinir ve Çin’de üç bin yıldan fazla bir süredir kullanılmaktadır. Fiyatları hızla yükseldi, bu yüzden sayısız ginseng üreticisi kar yapmak için bir yol bulmaya çalıştı ve şekeri kaynatmaya başladı, böylece kök daha ağır hale geldi.

Doğal ginsengin% 20 şeker içeriğine sahip olduğunu ve sahte şekerin % 70 şekeri içerdiğini ve sağlığa zararlı olduğunu tespit etti.

Sahte yeşil bezelye

Raporlar sahte bezelyelerin Çin’in Hunan eyaletinden üretildiğini iddia ediyor. Yerel bir gazetede yayınlanan habere göre bu bezelye kaynadıktan sonra bile sert ve suyun doğal olmayan yeşil rengini döndürüyor.

Üreticiler bu bezelye tarafından çokça para kazandı ve soruşturma, bu yasa dışı atölye çalışmalarından birinin 3 yıl boyunca sahte bezelye ürettiğini ve daha sonra kapatıldığını buldu.

Sahte bezelyeler, koruyucu ve çamaşır suyu olarak kullanılan yeşil boya ve sodyum metabisülfit ilavesi ile kar bezelyesi ve soya fasulyesinden yapılmıştır. Bu boya kansere neden olan özelliklerinden dolayı yasaklanmış olup, aynı zamanda vücudun kalsiyum emme kabiliyetini de engellemektedir.

Pekin merkezli gıda güvenliği uzmanı Sang Liwei, bu ürünün daha önce Hunan ve Guangdong’da kullanıldığını iddia ediyor. Ona göre, Çinli yetkililer bir davayı yalnızca bir kişi öldüğünde bir gıda güvenliği vakası olarak etiketliyorlar, bu yüzden bu tür ürünlerin potansiyel olumsuz etkileri ve katkıların yanlış kullanımı etiketlenmiyor veya yasaklanmıyor.

Sahte Yumurta

Sahte yumurta üretip satarak günde 70 dolar kazanmanın yolunu gösteren bazı Çince web sitelerinde eğitim videoları var. Bu sahte yumurta, Jelatin, Aljinik Asit, Kalsiyum Klorür, su, Potasyum Şap ve yapay renk de dahil olmak üzere zararlı içerikler içerir.

Bunlar yumurta kabukları Kalsiyum Karbonattan yapılır ve bu yumurtaların tüketilmesi hafıza kaybına ve bunama yol açar.

Sahte Tatlı Patates ve Erişte

Çinli yetkililer, Çin’in Zhongshan kentinde bulunan, en az 5.5 ton sahte makarna üreten bir tesis buldular. Birçok kişi tatlı patateste tuhaf bir tat olduğu hakkında şikayet etti.

Yetkililerin soruşturması, bu erişte morumsu bir mürekkeple mısırdan ve mor renk veren parafin mumundan oluştuğunu tespit etti.

Plastik pilav

Çinli yetkililer Çin’de sahte pirinç sattılar. Bu pirincin patateslerden ve sentetik bir reçineden oluştuğu sanılıyor! Bu pirinç, kaynatma sonrası sert kalmış ve sahte bezelye ile aynı olumsuz etkilere neden olmuş ve uzun süreli kullanımı kansere neden olmuştur.

Üreticilerin amacı, Wuchang adı verilen Çin pirincinin popüler türü olarak bir kez daha sahte varyanttan kazanmaktı.

Endüstriyel tuz masa tuzu olarak satılıyor

Tüketiminin olumsuz etkileri nedeniyle, endüstriyel tuz “insan tüketimi için uygun” olarak etiketlenmiştir, ancak çok daha ucuzdur. Son 13 yılda 788 ton en az 12 firma tarafından satıldı.

Bu zararlı tuz, üreme sistemi bozuklukları ve hipotiroid sorunları da dahil olmak üzere zihinsel ve fiziksel sorunlara neden olur.

Domuz etini Sığır Eti Olarak Satıyorlar

Domuz eti Çin’de çok daha ucuz, bu yüzden Çin lokantalarında sığır eti olarak satılıyor. Kimyasal olarak işlenir, bir sığır ekstraktı ve 90 dakika içinde “marine” için bir cam ajan eklenir. Uzmanlar, insanların sahte sığır etlerinden uzak durmalarını öneriyor; zira uzun süreli kullanım deformite, zehirlenme ve hatta kansere yol açıyor.

Bebek Maması

CBS News, sahte anlık bebek maması üretmekle suçlanan yaklaşık 50 kişinin bulunduğunu ve Çin’in Fuyang eyaletinde çocuklarda çok sayıda ölüm meydana geldiğini bildirdi. Bu anlık bebek formülünde yalnızca birkaç besin maddesi mevcuttu ve çoğunlukla tebeşir kullanılıyordu. Onu tüketen tüm çocuklar şişmiş kafalarla ortaya çıkan “büyük baş hastalığı” geliştirdiler ve vücudun geri kalan kısmında yavaş yavaş bozulma yaşadılar.

Karabiber olarak satılan çamur

Bu da şok edici! Çin’in Guangdong Eyaletinde yerel haberlere göre pazar satıcılarının yerel çamurları karabiber olarak sattığı bildirildi. Ayrıca, beyaz biber çoğunlukla undan yapılıyordu ve yetkililer tarafından yakalandığında, yalnızca ürününün insanları öldürmeyeceğini belirtti. İnanılmaz!

Cevizli çimento dolması

Çinli bir adam, Çin’in Zhengzhou kentinde kabuklu ceviz almış ve içinde bozuk beton parçalar bulmuştu. Somun salladığında şüpheli gürültüyü önlemek için beton kağıtla sarılmıştır.

Bu cevizleri satmayı ve gerçeklerden çok daha ağır oldukları için çok fazla kâr etmeyi düşünüyordu.

Kaynak:  healthylifetricks.com

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git