Su İçerek Yağları Vücudunuzdan Uzaklaştırın!

Su İçerek Yağları Vücudunuzdan Uzaklaştırın! Uzmanlar üstüne basa basa günde en az 2 litre su içilmesi gerektiğini ısrarla vurguluyorlar, peki bunun nedenini hiç sorguladınız mı? Günde 2 litre su içerek formunuzu koruyacağınız ve en az 2,5 litre su içerek de zayıflayacağınızı biliyor muydunuz? Metabolizmanın çalışması ve vücuttan yağları uzaklaştırmak için kadınların günde en az 10 bardak, erkeklerin ise en az 14 bardak su içmeleri gerekiyor.

Su, vücut ısı dengemizi sağlıyor ve özellikle egzersiz sırasında her 15 dakika da bir su içmek daha fazla yağ yakmanıza neden olacaktır. Su içmeyi kolay hale getirmek için bardağınıza limon taneleri yada bir kaç tane çilek koyabilirsiniz. Böylece daha aromatik bir sıvı haline gelerek daha cazip olacaktır. Sabah kalktığınızda bir bardak ılık su içmeniz hem organlarınızı çalıştıracak hem de vücudunuzu arındıracaktır. Öğün aralarında ise içtiğiniz su besinlerin daha kolay sindirilmesine yardımcı olacaktır. Öğün öncesinde içeceğiniz 2 bardak su ise size tokluk hissi vererek daha az yemenizi sağlayacaktır.

İçtiğiniz Su İle Birlikte Yiyecek Seçimi de Çok Önemli!

su çerek yağları yakmakSağlıkbeslenmek ve sağlıklı beslenmeyi yaşam biçimi haline getirmeniz için düşük glisemik indeksli (GI) yiyecekleri tercih etmelisiniz. Ayrıca bu yiyecekler insülin direncinizi koruyacaktır. GI diyeti düşük karbonhidrat ağırlıklı yiyecekler içerir. Bu besinler kan şekerinde ani yükselme ve düşmeye neden olmazlar. Böylece size daha uzun süre tokluk hissi vereceklerdir.  Düşük GI diyet aşırı şişmanlık, kolon ve meme kanserinden de sizi koruyacaktır. Düşük glisemik indeksli gıdalar ile beslendiğinizde vücudunuzun insülin hormonu düşer, yağ depoları azalır ve  mevcut yağlar yakılmaya başlanır. Böylece de kilo kaybı meydana gelir.

Düşük Glisemik İndeksli Gıdalar Tercihiniz Olmalı…

Yoğurt, sebze ve meyveler, süt ve süt ürünleri, çavdar, tam buğday ekmeği, şekersiz tam tahıl ürünleri, nohut, barbunya, mercimek, bezelye, şekersiz marmelat, taze fasulye, bezelye, fındık, yer fıstığı, ceviz, bulgur ve karabuğday…

Yüksek Glisemik İndeksli Gıdalardan Uzak Durun….

Şeker, reçel, bal, pancar, patates, beyaz undan yapılan gıdalar, ekmekler, mısır, cips, kraker, mısır gevreği, pirinç ve alkol…

PAYLAŞ
Su İçerek Yağları Vücudunuzdan Uzaklaştırın! Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. songül saygın dedi ki:

    gerçekten bunları yapsam zayıflarmıyım umarım istediğim gibi olurum

Sayfa başına git