Ağrılı Kulak Çınlamaları ve Enfeksiyonlarını Doğal Yollarla Atlatın

Kulak enfeksiyonları keskin, yoğun, donuk veya delici ağrıya neden olur. Onları aynı anda algılayabilir ya da çocuğunuzun kulak çınlamasından dolayı ağlamasının nedenini keşfetmek için mücadele edebilirsiniz.

Kulak ağrısı daima acı verici ve hoş olmayan bir konudur; bu da ağrı ve rahatsızlığı gidermek için ilaç kabininde, hatta antibiyotiklerde bile bulabileceğiniz her şeyi denemenizi sağlar.

Bununla birlikte, bir kulak ağrısını hafifletmek için antibiyotik kullanmanıza gerek yoktur, çünkü tamamen doğal olarak tedavi edebilirsiniz.

Kulak ağrısının antibiyotik kullanmak yerine ağrı tedavisine odaklanarak tedavi edilmesi gerekir. Çoğu durumda, kulak enfeksiyonları kendiliğinden kaybolur ve antibiyotikler, antibiyotik dirençli enfeksiyonlara neden olabilir.

Kulak ağrısının en yaygın nedenleri şunlardır; bademcik iltihabı, sinüs enfeksiyonları, ve öğütme dişleri. En sık görülen enfeksiyon, akut otitis media’dır.

Orta kulağın enfeksiyonları şişme ile kendini gösterir.

Ağrı, kulak zarının arkasındaki tıkalı sıvıdan kaynaklanır. En sık görülen belirtileri ateş, hafif işitme kaybı, kulak ağrılarıdır. Küçük çocuklar ve bebekler durumunda, huzursuz olup olmadıklarını algılayabilir ve kulağı çekebilirsiniz.

Kulak ağrıları için en iyi 9 doğal ilaç şunlardır:

Soğan

Soğanları ikiye bölün ve yarısını ağrılı kulağın üzerine koyun. Ayrıca soğanı ısıtabilir ve kulağınıza yerleştirebilirsiniz. Ayrıca soğanı doğrudan kulağa koyabilir veya sıcak bir bezle sarabilirsiniz.

Soğanı kulağınızda 10-15 dakika veya soğuyana kadar tutun. Ayrıca, soğan suyunu ısıtıp kulağınıza damlatabilirsiniz.

Çay ağacı yağı

Kulağa birkaç damla çay ağacı yağı uygulayın.

Sarımsak

Sarımsağın güçlü antibiyotik ve analjezik özellikleri, kulak enfeksiyonunu etkili bir şekilde yatıştırır. Bir çay kaşığı kıyılmış sarımsak, 2 çorba kaşığı yağa ekleyin ve karışımı ısıtın. Ağrılı kulağınıza 2-3 damla uygulayın.

Elma sirkesi

Birkaç damla elma sirkesi kulağınıza uygulayın ve bir dakika bekletin. 10-12 saat sonra tekrarlayın.

Zencefil

Zencefil bir kulak ağrısı yatıştıran güçlü anti-inflamatuar özelliklere sahiptir. Birkaç damla zencefil suyu kulağınıza uygulamanız gerekir. Ayrıca, ¼ su bardağı susam yağı bir çorba kaşığı taze zencefil kökü ile ısıtıp acı veren kulağınıza uygulayabilirsiniz.

Susam Yağı

Bu, kulak ağrısı durumunda en etkili çarelerden biridir. 3 yemek kaşığı susam yağı ısıtın. Ardından, 4-5 damla sıcak yağ koyun.

Isı

Bir kulak ağrısı tedavisinde sıcak su kabarcıkları kullanabilirsiniz veya ısı paketi hazırlayabilir ve kulaklarınıza uygulayabilirsiniz. Patlamış mısır, sıcak havlu veya ılık su torbası uygulayabilirsiniz.

Fesleğen

Kuvvetli antibakteriyel ve anti-inflamatuar özelliklere sahip olan Fesleğenin suyunu çıkarıp ılıştırdıktan sonra birkaç damla uygulamanız gerekir.

Zeytin yağı

Zeytinyağı yağlayıcı olarak kullanılabilir ve hızlı bir rahatlama sağlar. Ayrıca, kulaklardaki sızıyı durdurabilir. Biraz ısıtmalısınız ve kulak kanalınıza birkaç damla uygulayın.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git