Astrolojiye Göre A Tipi Kişilik Misiniz B Tipi Mi?

Denge, hem A Tipi hem de B Tipi karakterler için çok önemlidir.

7.5 milyar insanı iki düzgün kategoriye ayırmanın delilik olduğunu düşünüyorsanız – Tip A ve Tip B – davranışlarının aşırı basitleştirilmiş yönlerine dayanarak yanlış olmazsınız. Fakat yine de, bu sınıflandırma, 1950’lerde ölümcül kalp hastalıkları gelişme riskini belirlemelerine yardımcı olmak için kardiyologlar tarafından yapıldı.

Evet, kardiyologlar! Psikiyatristler değil.

Bununla birlikte, bu basit A ​​/ B sınıflandırması, bir zamanlar olduğu gibi bir şekillendirme değildir ve şimdi bazı Tip B davranışları ile A tipi davranışlar sergileyen bazı kişilerde daha fazla bir spektrum (Spektrum kelime anlamı olarak, belli bir aralık içinde birçok farklı nokta olması durumudur. ) olarak kabul edilir ve bunun tersi de geçerlidir.

Peki, A ve B tipi davranışlar tam olarak nedir?

Eh, her zaman aceleniz varsa, genellikle stresli ve iddialı bir aşırı-başarıcı iseniz, bir A Tipi vardır. Kısacası, başarı ve şöhreti kazanmak için yeteneklerimizi ve  özelliklerimizi taparcasına kullanan insan profili!

Tip B’den daha fazlasına sahipseniz, hayal kırıklığına uğramayın. B tipi daha rahat, huzurlu ve kolay olabilir, ancak beyninde bir atardamar ya da tedaviye ihtiyaç duymadan bitiş çizgisini geçme olasılığı daha yüksektir. A tipinden daha  duyarlıdır!

Peki, astroloji bütün bunların neresidir? Zodyak işaretiniz kişiliğinizin büyük bir kısmını belirlediğinden, astrolojiye dayalı Tip A veya Tip B olma olasılığınızı kolayca tahmin edebilirsiniz.

Daha fazla bilmek ister misiniz? Öğrenmek için okumaya devam edin!

Koç burcunu örneklendirerek sizlere bilgi  vermeye devam edeceğiz.

Koç Erkeği: Tip A – Agresif, Rekabetçi ve Sabırsız
Leo, ormanın kralı olduğunu düşünebilir ve Scorpio, evrendeki tüm gücü gizlice elinde tuttuğunu düşünebilir, ama eğer zodyakın bütün erkeklerini sıraya koyduysanız ve onları alfa tahtına karşı savaşmak için bir çukura fırlatırsanız, Sen aslında, sonunda kazanacak olan Koç erkeğisin! Sonuçta, Mars, sürücü, hırs ve savaş gezegeni tarafından kutsanmış oluyorsunuz. Ve eğer bir Marslı adamın dünyada her şeyden daha çok nefret ettiği bir şey varsa oda kaybetmektir.

Tek sorun şu ki, sabırsız A Tipi doğa, engellerden geçerken tezcanlılığınız, genellikle projeleri terk etmenizi yol açabilir.

Böyle bir şey olduğunda, kendinizden söz eden arkadaşlarınızı, dürtüsel hatalar yapmaktan bahsetmenin iyi olduğunu söyleyin. Sonuçta, vazgeçmek sözlükte kaybetmek kadar iyidir!

Koç Kadını: Tip A – Dürtüsel, Otoriter
Koç kadınına ne yapacağını kimse söylemez. Hiç kimse.

Yüzünde gördüğümüz bir sırıtma mı Koç? Tabii ki yaparız! Her şeyden öte A tipi ve sizlersiniz.

Ve sadece bir kadın olduğunuz için hareketlerinizi sorgulamaya cüret edenlere boyun eğdirtirsiniz. Koç adamı gibi güçlü bir savaşçısın ve bu yüzden yolunuza engeller koymaya çalışan herkesi rahatça tamamlayabileceksiniz!

Sadece bu ateşli mizaçlara ve bu meşhur sabırsızlığa dikkat et. B tipi arkadaşlar bir takım böyle zamanlarda

bir nime

t olabilir.

Kısacası A tipi insan burcunun da etkisi ile otoriter, heyecanlı ve lider yapıadadır.  Çabuk hayal kırıklığına uğrar.  Oysa B tipi insanı sakin, sabırlı ve garantici özellikleri ile her zaman sığınılacak limandır.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git