Bir Aileden 4 Kişi Patates Yüzünden Hayatını Kaybetti Aman Dikkat

Patates hemen herkesin severek tükettiği bir sebze.Fakat bazen ölümcül derecede tehlikeli olabiliyormuş.
Evde sakladığınız eski patatesleriniz varsa onlardan kurtulmanız gerekebilir. Bakın Rusya da patates yüzünden ne olmuş.Lütfen okuyun ve çevrenize okutun ! 2014 yılında 8 yaşındaki Rus asıllı Maria Chelysheva, ailesinin bodrumda sakladığı eski patatesler yüzünden yetim kaldı.Babası patates almak için bodruma inmişti.Ama hiçbir zaman geri dönmedi.Meraklanan eşi ,Maria’nın annesi onu bulmak için bodruma gitti, ancak o da geri gelmedi. Evde küçük kızın kardeşi ve büyükannesi de vardı. Ne olduğuna bakmak için onlar da bodruma inince anne babayla aynı kaderi paylaşmış oldular.

Patates kimyasal bir bileşik olan glikoalkaloid içerir. Ağız yoluyla alındığı zaman zehirlenmeye sebep olduğu gibi saldığı kimyasalların nefes yoluyla alınması da ölümcüldür. Glikoalkaloid , patatesin çürümesiyle açığa çıkar, bu da tehlikeli toksik gazları oluşturur.Bu ölümcül gaza maruz kalmak Maria nın ailesini öldürdü.Maria da, ailesini ararken neredeyse ölüyordu.Neyse ki, küçük kız indiğinde gaz biraz dağılmıştı, çünkü annesi indiğinde kapı açık kalmıştı.

Maria nın ailesinin başına gelen bu üzücü durum dikkatli olmamız için bir uyarı olmalı. Lütfen bu hikayeyi arkadaşlarınızla, çevrenizle paylaşın ki çürük patateslerin ne kadar tehlikeli olabileceğini herkes öğrensin.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git