Her Gün Bu Çayı İçerek Ayda 15 Kilo Verebilirsiniz

Kilo vermek çoğumuz için neredeyse bir kabusa dönüşmüş durumdadır. Ne yapsak ne etsek veremiyoruz şu fazlalıkları dediğinizi duyar gibiyim. Evet alması kolay ama vermesi bir hayli zor olan bu kilolardan kurtulmak için onlarca hatta binlerce diyet listeleri bulunmakta bunların yanı sıra bitki çayları ve egzersizler yer almaktadır. Ama her vücudun yapısı, sindirim sistemi ve metabolizması birbirinden farklı çalıştığı için arkadaşınızı zayıflatan diyet programı sizin üzerinizde hiç etki etmeyebilir. Örneğin elma diyet listelerinde sıklıkla olan bir meyvedir ancak bazılarında hazmı çok kolaylaştırdığı için kişiyi çabuk acıktırma gibi yan etkisi de olabilir.

Diyet yapmadan önce mutlaka uzman bir diyetisyenden yardım almalı, gereken tahlilleri yaptırdıktan sonra diyetisyenin verdiği programa uymalısınız. Bunun yanı sıra spor ve metabolizmayı çalıştırıcı ve yağ yakıcı nitelikte olan bitki çaylarını da içerek kilo vermenizi hızlandırabilirsiniz.

Bugün sizlere düzenli içildiğinde ciddi anlamda kilo verdiren bir bitki çayı tarifi vereceğim. Bitkimiz hatmi çiçeği arkadaşlar, kokusu ve rengi ile harika bir çay olan bu bitki yağ yakımınıza da son derece yardımcı olacaktır.

Malzemeler

*Kurutulmuş hatmi çiçeği yaprakları

*Kaynamış su

*Karanfil

*Çubuk tarçın

Yapılışı

Yapılışı oldukça basit ve diğer bitki çayları yapımına benzemektedir. Kaynamış suyun içine 4 5 yaprak hatmi çiçeği atıp bardağın ya da çaydanlığın kapağını kapatıp demlemeye bırakın. Üç dört dakika kadar demlenen çayınıza karanfil ve tarçında ekleyerek sıcak olarak tüketebilirsiniz.

Çayınızı içtikten sonra mümkün olduğunca üzerine bir şey yiyip içmemelisiniz ki etkisi göstermesi daha çabuk olsun. Ayrıca bu çayı diğer bitki çaylarında da olduğu gibi her gün taze taze demleyerek tüketmeniz daha sağlıklı olacaktır. Eğer tadı tek başına tüketebileceğiniz gibi hoşunuza giden bir tat değilse içerisine nane, limon gibi aroma veren besinlerden koyabilirsiniz ancak kesinlikle şeker kullanmayın. İlla şekerli bir tat istiyorsanız pekmez ya da bal koyabilir oda bir çay kaşığını geçmeyecek şekilde olmalıdır.

Ahududuya benzeyen aromatik tadı zaten hoşunuza gidecektir. Özellikle acıktığınızda ara öğünlerinizde severek tüketeceğiniz bir çay olacağını garanti edebilirim.

Hatmi çiçeği çayı faydalı olmakla birlikte bitkilere karşı alerjisi olanlar ve diyabet hastaları için pek önerilmemektedir. O nedenle bu çayı içmeden önce böyle bir rahatsızlığınız olmadığından emin olmalısınız.

Hatmi çiçeği sadece kilo vermenize yardımcı olmakla kalmayıp kışın yakalandığımız üst solunum, alt solunum yolu rahatsızlıklarına ve kuru öksürük dediğimiz boğaz tahrişlerine de iyi gelmektedir.

Hatmi Çiçeğinin Faydaları Nelerdir?
*İdrar söktürücü özelliği vardır.
*Mide problemlerine ve hazımsızlığa iyi gelir.
*Anne sütünü artırır.
*Diş ve diş eti problemlerine iyi gelir.
*Öksürüğe iyi gelir.
*Vücutta ki iltihabın giderilmesine yardımcı olur.

Kilo verdirmesinin yanı sıra böyle güzel faydalarının da bulunması bu çiçeğin ekstra özelliklerindendir. Kış aylarında sıkça içtiğimiz bitki çaylarının arasına artık hatmi çiçeği çayını da eklemenin vakti geldi.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git