İkiz Bebek İstemez Misiniz? Peki Ya Cinsiyetleri !

İkiz Bebek İstemez Misiniz? Peki Ya Cinsiyetleri ! Bebek sahibi olmak bir kadın da güçlü bir sabır duygusu, sinir sistemindeki güçlülük, büyük bir sorumluluk, özveri ve bedenen ve ruhen güçlü bir yapı ister… Evet annelik aslında o kadar da kolay sıfat değil. Bir de bunu ikiz anneleri için düşünmek gerekirse bu saydıklarımızın iki katı fazlasına ihtiyaçları var, her kadın için farklıdır bu soruya cevap vermek, aslında oldukça da zor bir görevdir ikiz annesi olmak. Her kadına da kısmet olmaz aslında ikiz anneliği, istemek yetmez hormonel bir özelliktir aynı zamanda ikiz bebeklere sahip olmak.

Peki siz iki bebeğe sahip olmaya hazır mısınız?

Peki Sizin İkiz Bebek Sahibi Olmanız Mümkün mü ?

Yaklaşık seksen gebelikten biri ikiz gebeliktir. Yakın akrabalarınız da ikiz varsa sizin de ikiz gebelik şansınız diğer kadınlardan daha yüksektir.

ikiz bebek

Çift Yumurta İkizleri: İki ayrı yumurtanın iki farklı sperm tarafından döllenmesi ile oluşur. Tek yumurta ikizlerine göre üç kez daha sık görülürler. İkizlerden her birinin ayrı plasentası vardır. Cinsiyetleri aynı ya da farklı olabilir. ve birbirlerine normal kardeşler kadar benzerler.

Tek Yumurta İkizleri: Döllenmiş yumurtanın ili eşit yarıma bölünmesi sonucunda oluşur. Bu bebekler birbirinin aynısıdır. Bebekler aynı plasentayı paylaşırlar ve cinsiyetleri aynı, görünüşleri aynı, kalıtsal özellikleri aynıdır.

Peki Bebeğiniz İkiz Olsun veya Tek Olsun; Bebeğinizin Cinsiyetini Belirleme Şansınız Var mı ?

Bebeğinizin cinsiyetini belirleyen erkeğin yani baba adayının spermleridir. Erkek genleri taşıyan spermlerin ömrü daha kısa ancak daha hızlı hareket etme kabiliyetine sahiptirler.  Dişi gen taşıyan spermler ise daha uzun yaşayabilir ancak onların da hareket kabiliyeti erkek gen spermlerine göre daha yavaştır. Döllenme şansının en yüksek olduğu günlerde yani yumurtlama zamanında ilişki de bulunduğunuz da erkek bebek sahibi olma şansınız artabilecektir. Buna nazaran yumurtlama zamanından üç gün öncesine dek yapılan ilişki de bebeğin kız olma şansı da daha yüksektir.

Bebeğinizin cinsiyeti ne olursa olsun o sizin bebeğinizdir. Cinsiyet ayrımı yapmak size sunulan lutufa hakaret etmektir. Siz anne ve baba olarak seçilmiş iseniz bu sizin en önemli özelliğinizdir.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git