Kırışıklıklar ve Cilt Sarkması İçin Ev Yapımı Yüz Maskesi

Yaşlanma sürecinde, cilt yaşlanır ve esnekliği ve formunu giderek azaltılır.

Neyse ki, iki basit malzemenin yardımıyla kırışıklıklar ve sarkan cildi kolayca azaltılabilir. Aşağıdaki doğal tarif, cildi sıkılaştırmanıza ve gençleştirmenize yardımcı olacaktır.

Yaşlandıkça, cildinizdeki doğal elementler formunu ve elastikiyetini azaltır.

Neyse ki, bu basit iki bileşen kırışıklıklara ve sarkan cildin kötü görüntüsüyle savaşabilir. Cilt sıkılaştırma tarifi cildin sıkışmasına yardımcı olur ve daha uzun süre daha genç bir görünüm verir.

İlk madde yumurta beyazıdır. Yumurta son derece yararlıdır ve deriyi sıkıştırma potansiyeline sahiptir.

Öte yandan, salatalık doğal olarak cildi yeniden canlandırır. Ek olarak, cildin ve kırışıklıkların gevşekliğinin nedeni olan serbest radikalleri yok eden K ve C vitamini gibi antioksidan bakımından zenginlerdir.

Silika, salatalıkların en önemli katkı maddelerinden biridir ve destekleyici dokuların büyümesini etkin bir şekilde destekler ve kırışıklıkları önler.

Hazırlama metodu :

Salatalığı soyun ve ikiye bölün. Bir yarısını küçük parçalar halinde kesip bir blendıra koyun. Püre hazırlamak için onları orta hızda birkaç dakika karıştırın.

Ardından, bir kabın üzerine bir süzgeç koyun ve suyu boşaltmak için salata püresini kaşık yardımıyla bastırarak sulu kısmı alın. Yumurta beyaz ekleyin ve iyice karıştırın.

Kullanımı :

Bu karışımı cildin sıkılaşmasını istediğiniz alanlara uygulayın ve 15 dakika süreyle bekletin. Ardından, soğuk su ile yıkayın.

En iyi sonucu almak için haftada 1-2 defa bu yüz maskesini kullanın.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git