Okaliptüs Yağı

OKALİPTÜS. Okaliptüs ağacından elde edilen bir yağdır. Öksürük, soğuk algın­lığı vakalarında dıştan vücuda sürülmek­te ya da buharları solunulmaktaysa da, iyileştirici etkilerinden şüphe edilmekte­dir.

Okaliptüs Yağı

Okaliptüs yağı, diğer bitkisel yağlarda olduğu gibi okaliptüs ağacının yaprağının distile edilmesiyle ortaya çıkar ve ciddi bir şifa kaynağıdır.

Faydaları

Harika bir antiseptik olan okaliptüs yağı, deriye sürmek suretiyle kullanıldığında birçok cilt sorununun önüne geçer. Her türlü solunum yolları rahatsızlığında etkili bir çözüm yoludur. Astım, bronşit, alt ve üst solunum yolları enfeksiyonu hastalıklarıyla mücadelede isterseniz ana mücadele ilacı olarak; isterseniz de tıbbi ilaçlara destek olarak kullanmanız mümkündür. Solunum yolları sorununa paralel olarak öksürüğe de iyi gelir.

okoliptus yağıSindirim sistemi sorunlarının çözümüne yardımcı olur. Dolayısıyla kabızlık sorununu da giderir. Romatizmal hastalıklarla mücadelede etkilidir. Diş eti rahatsızlıkları başta olmak üzere ağız içi sorunlarını çözer. Anti bakteriyel özelliği sayesinde vücuda giren veya girmeye çalışan mikropları öldürür. Kas gevşetici özelliği sayesinde de çeşitli ağrı ve sızıların önüne geçer.  Okaliptüs yağının halk arasında bilinen en önemli faydası, sinüzit ağrılarına iyi gelmesi ve sinüsleri açmasıdır.

Sinüzit Tedavisinde Okaliptüs Yağının Kullanım Şekli

Peki, en fazla kullanıldığı alan olan sinüzit tedavisinde okaliptüs yağı nasıl kullanılır? 1 litre kadar kaynamış suyun içerisine 5 ila 6 damla kadar okaliptüs yağı damlatılır. Kap uygun bir yere konulup üzerine eğilinir. Başın üzerine bir örtü örtülerek buharın dışarıya çıkması önlenir ve buhar içe çekilir. Böylece güçlü okaliptüs yağı burundan girerek sinüsleri açar. Bu yöntem, bir gün arayla birkaç seans uygulandığında kalıcı çözümler sunacaktır.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git