Shiatsu Yöntemi

Genel Bilgiler
Bu parmak hareketlerine dayanan, saç ucundan ayak parmaklarına kadar özel noktalara dozu artırılarak uygulanan bir yöntemdir.
Bu özel noktalar, iç salgı bezlerinin, sinir merkezlerinin, kan damarlarının ve lem-fatik birleşme bölgelerinin yayılmasını ön­ler. Bu, iyileştirmeyen ama rahatlatan bir çeşit el akupunkturudur. Çok basit olmasına karşın, uygulamasında muhak­kak bir yardımcı gerektirir.
İşte “shiatsu”nun başlıca etkileri:
-kas dokularını yumuşatır,
-deriyi canlandırır
Eller Nasıl Kullanılır?
Baş parmak: parmak kemiğinin yağı aşağıya doğru sıkıca baskı yapacaktır. İşaret parmağı, orta parmak ve yüzük par­mağı: yüz ve karın için kullanılacaktır.
El ayası: titreşim tedavilerinde olduğu kadar, gözlerdeki ağırlıklar için de uygu­lanır.
Shiatsu yöntemleriBir shiatsu baskısı 5 ila 7 saniye, yalnızca boyunda 3 sn. sürer.
Yüz İçin Özel Bir Tedavi
Baskılar sıkı ama deri yüzeyine dik ve yumuşak olarak yapılır. İşte iki basit örnek, biri cildinizi güzelliştirmek İçin, öbürü göz­lerinizi.
Cilt için: Başınızı öne doğru eğin. Sol baş parmağın ucuyla boyna, tiroit bezinin bulunduğu bölgeye dört noktaya 2-3 sn. lik hafif baskılar yapın. 5 kez sağ tarafa, 5 kez sol tarafa.
Gözler için : Üç parmakla, aşağıdan yukarı doğru, kaşların altına ve göz evi çevresine hafif darbeler uygulayın. Daha sonra yukardan aşağı doğru, göz evinin alt kısmına, üç kez bastırın. Sonra da baş parmağın ucuyla göz kapaklarınıza on saniye kadar bastırın. Gözlerinizdeki yorgunluk yok olacaktır.
-iç salgı bezlerini ve iç organları düzenler,
-organizmanın akıcı maddelerini uyarır,

-sinir sistemini yeniden dengeler

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git