Ağız Kokusuna Kökünden Çözüm Hem de Doğal Yollarla

Ağız kokusu sorunu yaşayan kişiler kendilerini toplum içinde kötü hissederler. Ağız kokusu sadece bir sağlık problemi değil kişinin öz güven kaybına, toplum tarafından dışlanmasına hatta bazen evliliklerinin dahi bitmesine yol açan ciddi bir problemdir.

Bazı durumlarda kullanılan ilaçlar ve doktor tedavileri bile kokuyu tam olarak yok etmez. Bu gibi durumlar için sizlere doğal yöntemlerle ağız kokusundan kurtulabilmenizi sağlamak adına bir kaç öneri paylaşmak istiyorum;

*Yoğurt

Özellikle doğal yoğurtlar prebiyotik açısından oldukça zengin olmasından dolayı ağızda bakteri oluşumunu engeller ve dolayısıyla ağız kokusu oluşumunun da önüne geçer. Mide asidini de engellediği için ağız kokunuz ciddi ölçüde azalır.

Günlük aç karnına tüketeceğiniz bir kase doğal yoğurt ile ağız kokunuzdan hızla kurtulabilirsiniz.

*Limon

Limon içinde bulunan asit sayesinde ağzımızı enfeksiyon ve kokulardan uzak tutan en etkili maddedir. Doğal olmasının yanı sıra yan etkisi de bulunmayan limon suyunu sıcak suyun içine sıkıp her gün iki ya da üç kez gargara yapabilirsiniz. Herhangi bir sağlık probleminiz bulunmuyorsa sabahları aç karnına bir bardak limonlu su tüketmeniz de ağız kokusunun önüne geçmiş olacaktır.

*Nane

Nanede içinde bulundurduğu antibakteriyel yapısı sayesinde hem ağız kokusu hem de diş ve diş eti problemlerinin tedavisinde kullanılan oldukça faydalı bir bitkidir.

Naneyi dilerseniz çiğ olarak yiyebilir ya da tercihe göre nane çayı olarak tüketebilirsiniz.

*Elma sirkesi

Yine asitli bir gıda olması sebebiyle sirkede ağızda bakteri oluşumunu engeller ve dolayısıyla ağız kokusu da oluşmaz. Bir yemek kaşığı sirkeyi bir bardak suyun içine ekleyip kahvaltıdan önce içmeniz size farkı hemen hissettirecektir.

*Papatya

Eğer ağız kokunuzun sebebi karaciğer kaynaklıysa işte o zaman devreye papatya çayı girmektedir. Papatyanın temizleyici özelliği sayesinde kanınızda ki ve karaciğerinizde ki toksinlerin temizlenmesine yardımcı olur.

bir yemek kaşığı papatyayı bir bardak kaynar suyun içine koyup beş dakika kadar demlenmesini bekleyin. Demlenen çayınızı süzün ve günde iki kere tüketin.

*Maydanoz

Ağız kokusu sıkıntısı çekenlerin bildiği etkili bir yöntemde maydanoz sapı çiğnemektir. Ancak maydanoz çayı içmek sapını çiğnemekten çok daha etkili ve hızlı sonuç verir.

Yine kaynayan suyun içine bir miktar maydanoz atıp demleyin. Demlendikten sonra soğuk olarak günde iki kez tüketin.

Hoşça Kalın, Sağlıkla Kalın…

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git