Elveda Yağlı Saçlar! Bu Sıvıyı Saçınızda 5 Dakika Bekletin Yaz’ı Rahat Geçirin

Kirli ve pis gözüken yağlı bir saçı kimse istemez. Bununla birlikte, sadece duş almamanın bir sonucu değil, farklı farklı saç tipleri vardır ancak öyle görünüyor ki en acımasız olanı yağlanan saç tipidir.

Yağlı saçlar, çoğunlukla saç derisinin sebase bezleri tarafından sebumun aşırı miktarda üretilmesinden kaynaklanır. Sebumun fazla üretimi, yağlı görünümün yanı sıra kafa derisi ağrısına da katkıda bulunur veya seboreik dermatit, kepek ve kaşıntı olarak bilinir.

Ayrıca, yağlı saçlar doğal parlaklığın ve parlaklığın ve saç inceltilmesine neden olabilir . Yağlı saçları tedavi etmenin doğal bir yolunu öneriyoruz:

Elma sirkesi

Kafa derisi genellikle Malassezia olarak bilinen bir mantar içerir, ancak kontrolsüz olarak büyüdüğünde tahriş, kepek ve yağlı saçlara neden olabilir. Elma sirkesi, bakteri ve mantarları tedavi etmek için en güçlü doğal yöntemlerden biridir. Üstelik saç ve kafa derisi üzerinde sert olabileceğinden çok fazla ihtiyacınız yok.

Bir fincan suda birkaç yemek kaşığı elma sirkesi inceltin ve solüsyonu saç üzerine uygulayın. Saç derisiyle ve saç kökleriyle temas etmesi gerekiyor. Daha iyi bir uygulama için bir sprey şişesi kullanabilirsiniz. Bu saç durulama, yağlı saçlarla ilgili tüm sorunları çözecektir. Bu tedaviyi haftada 2-3 kez tekrarlayın.

Saçlarınızı daha sık şampuanlamayı unutma

Yağlı saçlarda saç dökülmesi daha sık görüldüğü için daha sık yıkamanız gerekir çünkü şampuan kafa derisindeki kir ve yağları giderir. Saçınızı günlük ya da her gün yıkarsanız düşük bir seviyeye çıkarabilirsiniz. Ayrıca, yağlı saçlar için uygun bir şampuan seçtiğinizden emin olun.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git