Kulağınızdaki 6 Noktaya Masaj Yapın O Sorunlarınız Ortadan Kalkacak

Refleksoloji uzmanları  kulakların sinir uçlarıyla dolu olduğunu  vücudun bütün refleks haritasını içerdiğini  belirtiyorlar. Çeşitli hastalıkları iyileştirmede başvurulan alternatif bir tedavi yöntemi olarak yüzyıllardır kullanılan bu yöntem kulak kepçesindeki belli noktalara basınç uygulama tekniğidir.Bilinen diğer tüm refleksoloji türleri içinde en etkili ve en kolay,  uygulanan yöntemdir.Tek  dokunuşla kendi ağrılarınızı geçirdiğiniz gibi çevreniz ve sevdikleriniz için de güvenle kullanabileceğiniz bir yöntemdir. Türkiye de fazla bilinmemekle beraber başarısı  ve yararları tüm dünyada  modern tıp tarafından da destek görmektedir.Kulakta akupunktur noktalarını esas alır .Hiç bir yan etkisi yoktur. Bu uygulamayı her zaman her yerde uygulayabilirsiniz. Yorulunca,  ağrılarınız olunca ,çok üşüdüğünüzde ve bedeninizi dengeye kavuşturmak için bu mucize gibi   uygulamayı kullanabilirsiniz.

Kulak Refleksolojisine En Sık Başvurulan Durumlar

*Yorgunluk

* Uyku sorunları

* Dolaşım, sindirim, boşaltım sistemleri,

* Her tür Ağrı tedavisi,

* Tansiyon,

* Eklem ve kemik ağrıları

* Akut ve kronik sorunlar,

* Sağlığınızın  desteklenmesi,

İşte o noktalar: Kulakta farklı vücut organlarıyla ilgili 6 nokta vardır. Bu noktaların uyarılmasıyla türlü sağlık sorunları çözülebilir.

Kulak Üstü
Omuzlar ve sırtla ilgilidir, Günde bir dakika basmak ilgili bölgedeki gerginliği azaltacaktır.

Kulak Eğrisinin Üstü
Bu nokta iç organlarla bağlantılıdır iç organlarla ilgili hastalıklardan mağdursanız bu noktaya bir mandal kıstırarak basınç uygulayabilirsiniz.
Kulağın Üst Orta Kısmı Eklem ve kemikleri etkileyen sinirlerin geçiş noktasıdır.  Bu noktaya baskı uygulamak  kemik ve eklemlerdeki ağrı ve hareket zorluğunun tedavisinde yardımcıdır.
Kulağın Alt Orta Kısmı
Solunum yolu sorunlarında kullanılan bu noktaya yapılan basınç; öksürük. göğüs ağrısı ,boğaz ağrısı gibi şikayetlerin azalmasını sağlar.
 
5.Nokta
Sindirim sistemiyle ilgilidir, bu noktaya uygulanan basınç mide ağrısı, bulantı, hazımsızlık, şişkinlik gibi  sindirim sorunlarını rahatlatacaktır.
Kulak Memesi
Bu nokta hem baş hem de kalbe giden sinirlerin geçtiği merkezdir.Migren ve benzeri  baş ağrısı durumlarında ağrıyı geçirmek amaçlı kullanılır. Ayrıca kalp merkezi olduğundan yine bu noktaya yapılan bası kalp sorunlarında destek niteliği taşır.  Tansiyonda görülen  iniş çıkışlar, çarpıntı,  kalp hastalıklarında görülen.benzer diğer şikayetlerde bu noktadan yararlanabilirsiniz.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git