Metroraji Nedir?

Metroraji Nedir?

Âdet arası dönemlerin­de görülen, düzensiz kanamalar.. Elbette her kadın normal düzeyde görülen ve doğal zamanında oluşan sağlıklı bir adet kanaması geçirmek ister. Fakat bu durum her zaman istenildiği gibi olmayabilir. İşte bu durumlardan bir tanesi de Metrorajidir. Metroraji normal düzende görülen adet kanaması bitmiş olmasına rağmen, adet kanamasının bitişinden birkaç gün sonra yeniden damla şeklinde hafif lekelenme olması durumuna denir. Bu durumun yaşanması kadınlar için oldukça endişe verici bir olaydır. Metroraji durumunun yaşanması bazı jinekolojik sorunlar yaşandığının habercisi olabilir. Eğer bu durum hiç başınıza gelmediyse ya da bu sorunu birkaç kez yaşadıysanız mutlaka bir jinekolojik muayene olmanız gerekmektedir.

Hangi Durumlarda Metroraji (Ara Kanama) Görülür?

Ara kanamalar yani Metroraji durumu kişinin genel sağlık problemlerinden kaynaklı olabileceği düşünülmekle birlikte aşağıda belirtilen durumlarla da ilgili olabilmektedir. Bu durumlar şunlardır;

Siz de yukarıda belirtilen nedenlerden dolayı böyle bir rahatsızlık yaşıyorsanız ve bu rahatsızlık neticesinde oluşan kanama ileri derecelere ulaşmışsa mutlaka doktorunuza görünerek tedavi olmanız gerekir.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git