Unutkanlık Kader Değil! İşte Doğal Çözümler

Çoğu zaman bir şeyleri hatırlamakta zorluk çektiğinizi hissediyor musunuz? Telefonunuzu, kumandayı nereye koyduğunuzu hatırlamadığınız gibi. Önemli bilgileri saklamak veya günlük olarak kullandığınız verileri hatırlamamakla ilgili sorunlarınız mı var?

Bu nedenle, bu makaleyi okumaktan çekinmeyin, çünkü hafızanızı önemli ölçüde artıracak en iyi doğal şifa yöntemlerini sunacağız.

Bellek yetersizliğinin nedenleri

Bir şeyleri hatırlamakta güçlük çeken yaşlılar değildir. Günümüzde, hatırlamakta zorluk çeken gençler ve yetişkinlerin sayısı sürekli olarak artıyor.

İş ve kişisel yaşam talepleri ve iyi bilinen stres gibi zayıf bir belgeye katkıda bulunabilecek çeşitli faktörler vardır.

Dahası, hafızamızda bir sorunun olması için başka birçok sebep var:

  • İlaçlar

Anestetik, antihistaminikler, diyet hapları ve yüksek tansiyon ilaçları gibi belirli ilaçlar beyni uyuşturabilir, bu sayede bazı şeyler ve ayrıntılar için hafıza kaybına neden olabilir.

  • Hormonal değişiklikler

Hamilelik, menopoz veya diğer hormonal değişiklikler (ilaçlardan dolayı) sonucu olabilir, ancak bu normal kabul edilir.

  • Uyku eksikliği

Düzgün bir dinlenme olmazsa, bilgileri geri alıp refleksleri ve hafızayı değiştirmede bazı problemleri fark edebiliriz. Bu nedenle, gece uyurken 6 saatten daha kısa olmamasına dikkat etmelisiniz, her gün şafak vakti uyanık kalın ve uykusuzluk konusunda çok dikkatli olmanız gerekir!

  • Yüksek tansiyon

Yüksek tansiyonlu insanlar, bilişsel bozukluklar ve hafıza problemleri yaşamak için 45 yaşından itibaren risk altındadır. Bunun temel nedeni, küçük beyin arterlerinin (damarlarının)  zayıflamasındandır.

Hafızayı Geliştirmek için Ana Telafiler

Bu ev ilaçları, bazı şeyleri hatırlamakta sorun yaşıyorsanız size yardımcı olacaktır:

Balla  bir biberiye çayı içelim Kaynar su olan fincanın içine ekleyip birkaç dakika demlenmesini bekleyin.

Her gün 3 kuru kayısı, 3 erik ve 3 badem tüketin. Sırayla 9 fındık tüketin. Son 15 güne kadar bu sayıları kademeli olarak artırın.

– Zencefil yemeklerinize (çorbalar, kremalar, salatalar, soslar vb.) Ekleyin veya çay içerisinde tüketin. Zencefil kan basıncını artırabileceğinden miktara dikkat edin.

–  1 çorba kaşığı ile bira mayası 1 çay kaşığı polen ve 1 çorba kaşığı soya lesitini karıştırın ve tüketir.

–  125 gram tahin , 250 gram incir ve 3 havuç , bir blender içinde Karışımı süzün ve sabah için.

–  1 bardak su , 2 soyulmuş badem, portakal suyu, 3 fındık ve mango suyu bir blender içinde karıştırın ve sabah tüketin.

Bir litre su kaynatın ve 7 çay kaşığı anason ekleyin . Su, 700 ml’ye düşene kadar kaynatın. 4 çorba kaşığı bal dökün ve ekleyin. Bu karışımdan 2 çorba kaşığı, günde 3 kez iç.

– Zencefilin hayati işlevlerinin bozulmasını önlemek ve beyinleri serbest radikallerin neden olduğu zararlardan korumak için gingko biloba biberiye ile birleştirin.

– 4 kuru eriği 12 saat boyunca suda bekletin. Erikleri bir bardak sıcak süt ve bir incir ile çırpın. Hafızayı teşvik etmek ve kabızlığı tedavi etmek için yatmadan önce bunu geceleyin içelim.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git