Baş Ağrısından ve Depresyondan Kurtulmak İçin Soğuk Çay Tarifi

Lavanta ruh halini stabilize eden ve etkili bir analjezik ajan olarak görev yapan olağanüstü bir bitkidir.

Ağrılı ve kronik baş ağrısı durumunda mükemmel etkiler sağlamıştır. Stres ve gerilim baş ağrısı durumunda özellikle yararlıdır. Yatıştırıcı kokusu duyuları rahatlatır.

Lavanta gerginlik baş ağrısı ve stres için büyük bir muamele olarak kabul edilir. Baş ağrısı sıklıkla stres, dehidrasyon ve gerginlikten kaynaklanır ve lavanta esansiyel yağı etkili bir şekilde bu sorunları ele alır.

Duyularınızı sakinleştirecek mükemmel aromatik bir bitkidir. Lavanta, güçlü bir antidepresan, sedatif, anti-bakteriyel , hipotansif, antiseptik, anti-inflamatuar , anti-fungal ve detoks özelligi bulunduğundan karmaşık bir yapıya ve birçok sağlık yararına sahiptir .

Florida araştırmacıları kaygıyı hafiflettiğini gösterdi ve esans yağının, stresli sınavlar sırasında hemşirelik öğrencilerinin nabız hızlarını ve endişelerini azaltması gibi güçlü tıbbi etkileri var. Bu yağ aynı zamanda sinüs sorunlarını, akşamdan kalmışlığı ve depresyonu tedavi eder.

Aşağıdaki doğal ilaç sürekli baş ağrısı tedavisi görür . Lavanta ve limonata etkilerini bir araya getirir. Nasıl hazırlanacağı şöyle:

Lavanta Esansiyel Yağı ile limonata

Malzemeler :

  • 1 yemek kaşığı lavanta esansiyel yağı
  • 6 limonun suyu
  • 1 su bardağı bal
  • 12 su bardağı su

Talimatlar :

Yukarıdaki tüm malzemeleri bir tencerede karıştırmanız gerekir. Karışımı soğutun ve tadınıza daha fazla su veya bal ilave edin. Ardından örtün ve bir saat bırakın.

Bu lavanta limonatı da ağrılı ve kalıcı baş ağrısı tedavisinde yardımcı olabilir ve vücuttaki dengeyi geri yükleyebilir.

Ayrıca, stresi azaltmak için 10-12 damla lavanta esansiyel yağı ofisinizde veya evinizde havaya yayılabilir. Bu banyodan beş altı damla da sıcak banyosuna eklenebilir.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git